Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan van olyan h vki még...

Komolyan van olyan h vki még tizen akárhány év után is pillangókat érez a gyomrában a párjától?

Figyelt kérdés
igaz én soha sem éreztem pillangót, habár voltam már őrülten szerelmes és most is az vagyok már egy éve, érzek dolgokat de ezt a pillangósdit meg remegő lábak stb nem értem. na de a kérdésem h valaki tényleg ezt érzi évtizedekig? Mert én ezt nehezen tudom elhinni h vki 15 év után is olyan lángolóan szeressen h minden öleléstől majdnemhogy összeomoljon az immunrendszere...Nem irigységből, a szüleimen is látom h 25 év után is odavannak egymásért, de nem a klasszikus értelemben vett "szerelmesek" hanem két ember aki nagyon szereti egymást de már nem pironkodik stb...
2012. máj. 3. 19:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mint írtam már, tudni kéne mit jelent a szerelem szó hivatalosan. Az elmúlik, a pillangó, meg a csodálat plusz az izgulás nem egyenlő a szerelemmel,ugyanis látod a másik hibáit, már ismered és nem egy ideált kergetsz és így is szereted. De ez már nem szerelem, ezért mondják hogy a szerelem vak, mivel a szerelem az a rózsaszín köd még mindig.
2012. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Hiszek abban, hogy igenis létezik gyönyörű hitvesi szerelem. Az emberek szerelemként a kapcsolat elejét elárasztó rózsaszín ködöt aposztrofálják, pedig ami ideális esetben utána jön, az is szerelem, csak MÁS, sokkal mélyebb, önzetlenebb, kiegyensúlyozottabb, emberibb, intimebb. Amikor arról beszélnek, hogy "elmúlt a szerelem" és már nem képesek férfiként/nőként nézni a másikra, az nem természetes. Erre nagyon szép példa Radnóti Miklós költőnk és hitvese, Gyarmati Fanni kapcsolata: a költő még sok-sok évvel később is csodálatos bőséggel ontotta magából a Fannihoz szóló verseket és ezzel alkotta meg a hitvesi líra fogalmát a magyar irodalomban. Érdemes beleolvasni.
2012. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Olyan hogy más szerelem nincs, a rózsaszín ködöt hívják annak és azért mert a rózsaszín köd az, erre mondják hogy a szerelem vak, mivel a rózsaszín ködtől nem látod a hibákat, ami utána van a mély és a többi az a szeretet egyik válfaja, nem a szerelemé.
2012. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Te így gondolod, én úgy. Én átéltem már a rózsaszín ködöt és azt utána következő mély, higgadt, kiegyensúlyozott szerelmet is. Nyilván te is azok közé tartozol mint pl. az exem, hogyha felszáll a rózsaszín köd, számára kimerül a kapcsolat és ott a vége. Én ugyanolyan szerelmes voltam a páromba a rózsaszín köd után is, csak másképp. Nekem az is szerelem volt és tudom, hogy életem végéig így éreztem volna, ha ő nem dob el azzal, hogy ő már nem érzi azt a "pluszt".
2012. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Nyilván te is azok közé tartozol mint pl. az exem, hogyha felszáll a rózsaszín köd, számára kimerül a kapcsolat és ott a vége"


ez nem igaz, ugyanis akkor nem lennék hétfőn a párommal, együtt ünnepelve az 5. évfordulónkat de attól, hogy neked az szerelem ami a rózsaszín köd után van attól még biológiailag nem az és ennyi.

2012. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!