Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegség probléma?

Betegség probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyukámnak van egy olyan betegsége, hogy csak felügyelettel tud közlekedni kinn az utcán. Ha egyedül van, akkor bepánikol. Mindenhova én kísérem el.


Ezzel nincs is gond, de az már nagyon idegesít, hogy soha nem kér, hogy menjek vele. Magától értetődőnek veszi, hogy én ott vagyok. Az sem érdekli, ha esetleg valami programom van, akkor is alap, hogy vele kell mennem. Egyszer egy vizsgámat is halasztanom kellett, mert ő bejelentkezett dokihoz a megkérdezésem nélkül. Soha nem szól előre, ha valahova menni akar, mindig aznap rendelkezik, hogy hova kell kísérnem.

Még soha nem kért meg, hogy kísérjem el. Soha nem vette figyelembe, hogy talán más programom van.


Be kell valljam, ez nagyon rosszul esik. És mikor próbálom neki ezt elmondani, mindig ő az, aki sírva fakad, és azzal jön, hogy én nem is tudom, hogy ez neki mennyire rossz, és hogy ettől mennyire szenved. Eléri, hogy még én érezzem magam szarul, amiért esetleg a 3 héttel előre lebeszélt baráti programon részt szeretnék venni.


19 évig bírtam szó nélkül, de most már nagyon idegesít. (6 éves korom óta kísérgetem) Nővérem is hívja, hogy "anyu gyere ide, anyu gyere oda", pedig tudja jól, hogy anyu csak velem tud menni, egyedül nem. Ő persze nem jön el érte. Neki eszébe sem jut, hogy akkor nekem is ott kell lennem anyuval, holott semmi kedvem.


Mit lehet ezzel kezdeni? Van ebből egyáltalán valami kiút? Hogy fogok tudni elköltözni valaha? Nem lesz pofám itt hagyni őt egyedül. De hogyan érhetném el, hogy egy cseppet is értékelje, azt, hogy vele elvagyok mindig, míg a nővérem világ életében nem foglalkozott vele?


Ma nagyon besokalltam. :(


25/n



2012. máj. 4. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki kerek-perec, hogyha nem szól előre, nem fogod őt elkísérni sehová. Felnőtt nő vagy, lehetnek neked is programjaid, ne tegyen neked keresztbe.
2012. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg szociális fóbiája, pánikbetegsége lehet. Mivel ennyi ideig biztosítottad neki a nyugalmat - függővé tetted magadtól - erről elképesztően nehéz lehet leszoktatni.


Jelezned kell, hogy ez igen nagy teher neked. Ha ezt eddig nem tetted, nem hibáztathatod érte. Ha viszont már igen, vedd úgy hogy az életed sem drága, hogy a szorongását csökkentse. Nehéz gyerekkora lehetett, de ez ennyi idő után már nem lehet a te gondod.


Ha úgy döntesz véget vetnél ennek, hogy mindannyian jól járjatok (természetesen magadnak te légy a legfontosabb) érdemes ismerni az emberi viselkedést és tapasztalat sem árt. Szívesen segítek ilyen krízisek megoldásában, ha gondolod írj, beszéljünk róla!

Üdv

24/f

2012. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pszihológus nem tud segíteni rajta?
2012. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pánikbeteg, ugye? gyógyszert szed? több ismerősöm is szenved(ett) ilyesmivel, és van, aki ki tudott lábalni belőle. csak éppen azért tenni is kéne, nem csak széttárt kézzel magyarázni, hogy ez van, fogadjatok így el, és érezd magad szarul.... szerintem ne hagyd magad. nem abban kéne neki segíteni, hogy eljusson A-ból B-be, hanem hogy kilábaljon ebből a helyzetből
2012. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Agorafóbiája van?
2012. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


Igen, ez az agorafóbia tökéletesen illik rá. Biztos, hogy ez van neki, de e mellé még 1000 másik fóbiaféle társul. Van, hogy rohamok is rátörnek.

De sokszor úgy érzem, hogy rá is játszik. (nem gonoszkodásként mondom)


Sajnos más betegségei is vannak (szívbetegség, gyomorbetegség, több komoly műtéten átesett már) és úgy érzem, hogy már nem akar ezekkel foglalkozni. Járunk pszichológushoz is, de nem segít neki. Neki az a segítség, ha fél évente elmegyünk a dokinőhöz, felír neki valami nyugtató bogyókat, amiket nem szed be, és nem kell vele foglalkozni.(és ez neki is jó, meg a dokinőnek is) A többi betegségének sem jártunk soha a végére. Most is kéne neki egy szívtükrözést csinálni (valami ilyesmi), de azzal sem nagyon foglalkozik. Én nem parancsolhatok rá, hogy menjünk, felnőtt nő, az anyám! Ha valamit nem akar, úgy sem fogja megcsinálni.


Ma volt az a pont, hogy kiakadtam. Velem kezdett el cirkuszolni azon, hogy miért nem kísérem el az unokája anyák napi műsorára. Épp a fürdőkádból ugrottam ki, amikor kijelentette, hogy fél 4-re kell oda menni. (14:50 lehetett) Hajam vizes volt, nem tudtam ilyen gyorsan elkészülni.


Igazából nem lennének itt nagy gondok, ha szólna. Ha lenne benne annyi, hogy figyelembe veszi, hogy nekem is van életem.

Apukám szeptembertől nyugdíjba megy, talán akkor valamivel könnyebb lesz ilyen téren. (nincs itthon, mert messze dolgozik. Hetente 1x jön haza)

2012. máj. 4. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!