Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megkérdeznéd, mit ennének...

Te megkérdeznéd, mit ennének szívesebben?

Figyelt kérdés
Öt napot voltunk szoros családi vendégségben. Az utolsó kettőt úgy, hogy a vendéglátóink dolgoztak. Nem vagyunk válogatósak a férjemmel, de egyszer főztek lencse főzeléket /üres/, egyszer pedig krumplis tészát. Hozzá kell tennem, nem szegények, sőt: kifejezetten jómódúak.

2012. máj. 5. 15:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
86%
Egy két napig talán,de öt napig csak ha nem üres kézzel jöttek.
2012. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
88%
Ajándék lónak ne nézd a fogát!
2012. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
63%
Mi nem vagyunk gazdagok, de mikor legutóbb vendégek voltak nálunk, kitettünk magunkért (sült hús, fasírt, torták). Szerintem megkérdezhettek volna.
2012. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
93%

Kit kell megkérdezni?

Ha az a kérdés, hogy a vendégeimet megkérdezném - e hogy mit ennének, a válasz igen!

Ha szoros családi vendégségbe lennék, és a vendéglátóim dolgoznának, nem várnám meg, hogy elém tegyék a lencsefőzeléket üresen, hanem reggel felajánlanám hogy főzök amíg güriznek.


Ez persze arra válasz, amit a kérdésedből sikerült kiolvasnom, nem biztos hogy azt értettem ki belőle, amit kérdezni akartál.

2012. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
90%
Hmm, én sem vagyok szegény, de ezek nagyon fincsi kaják.
2012. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 anonim ***** válasza:
49%
Hát nálunk, ha vendégség van, akkor főzünk csak igazán. Már előtte is, hogy legyen mivel várni őket, meg közben. Szerintem amúgy egy hónap alatt főzünk annyit, mint egy vendéges hétvége alatt. Pedig mi aztán nem vagyunk gazdagok, de így szokás szerintem.
2012. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:
81%
Most le fognak pontozni, de legutóbb, amikor többnapos vendégségben voltak nálunk a rokonaink (külföldön élünk) és majd megszakadtam igyekezetemben, hogy különlegességekkel kényeztessem őket, mindennap kétféle főétel+ desszert, és végigturkálták, ímmel-ámmal ették, akkor én is megfogadtam, hogy legközelebb törje magát akinek két anyja van; kivágok eléjük egy vájdling babfőzeléket fasírttal, na zt majd biztosan megeszik...
2012. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
92%

A krumplistésztát imádom (pedig nem vagyunk szegények) én ugráltam volna örömömben :D

Miért nem sütöttél valamit a lencsefőzelékhez? Felajánlhattad volna, amíg a háziasszonynak dolgoznia kell, addig te szívesen besegítesz.

2012. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim ***** válasza:
88%

Normál esetben nekem semmi bajom nem lenne azzal, ha nem kapok minden nap húst. Gondolom, nekik ez a természetes, és ha három napig "ünnepi kajákat" föztek, akkor nem értem, mi a probléma. Föként, hogy a családotok, nem idegenekröl van szó.


Én max. annyir kérdezetm volna meg (ha nem tudom), hogy esetleg a lencsét vagy a krumplistésztát van-e, aki nem birja megenni. De mivel a családban van, gondolom, annyir már tudtak, hogy mi az, ami nektek egyáltalán nem izlik.


Az meg, hogy nem szegények - éppen ezért nem szegények, mert nem csak arra költenek, hogy minél többet és drágábbat lehessen enni.

2012. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy szimplán változatos kaját akartak! Mivel első három nap miatt nem panaszkodsz, gondolom hús volt hússal, tehát legalább két nap nem akartak megint húst, hanem egyik nap főzeléket, másikon meg tökéletes a krumplistészta. Változatos menüt akartak, ennyi.


Plusz: én személy szerin iiimádom mindkettőt :)

Plusz: Undorító dolog más tárcájában turkálni, és ha már etetnek titeket 5 napig, legalább ne panaszkodj az ételre, nem deluxe 5 csillagos hotelbe mentél, hanem vendégségbe, lakni és enni! Légy inkább hálás ahelyett, hogy panaszkodsz hogy nem Sztroganoff bélszínnel etettek majdnem egy hétig...mik vannak...

2012. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!