Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoknak az apáknak, akik nem...

Azoknak az apáknak, akik nem tartják a kapcsolatot a gyerekükkel, nem hiányzik a gyermekük?

Figyelt kérdés
Kicsit kuszán lett megfogalmazva a kérdés, de arra vagyok kíváncsi, hogy ez milyen érzés egy apának? Tudja, hogy van gyereke, de mégsem néz felé. Nem hiányzik, hogy a gyermekével töltse az ideje egy részét?

2012. máj. 7. 13:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Biztos azért nem keresik, mert nagyon hiányoznak nekik....
2012. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Miért hiányozna,elvben a gyereknevelés hagyományossan a nő feladata,azokban a társadalmakban ahol többnejűség megengedett szerintem még a gyerekek nevét sem jegyzik meg.Apropó vannak a női oldalon is hasonló egyének,akik a második házasságban már tehernek nézik a gyereket,tudok ilyen eseteket.
2012. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Ezen én is sokat gondolkodom.

Én anya vagyok, a kisfiam 6 hónapos. Az apuka egyszer sem jött el megnézni a fiát, de még csak fel sem hívott telefonon. Egyszer sem. Pedig tudja hol lakunk, tudja a telefonszámomat.

Szerintem aki ilyenre képes annak nem hiányzik a gyermeke, még lelkiismerete sincs. Elkeserítő milyen emberek vannak. :/

2012. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyan nem vagyok apuka, de a páromnak van egy fia, aki az anyjával él. Nem jár hozzá mert folyton veszekednek a gyerek anyjával. A fia nem beszélhet az apjáról mert a drága anyuka megtiltotta neki. Egyszer volt olyan hogy a párom mondta a fiának hogy kísérje ki az autóhoz mert vitt neki valami ajándékot. A gyerek közölte hogy az anyja megtiltotta neki hogy kimenjen vele a kapun kívülre. Nem hozhatja el a gyerekét pedig bírósági papírja van róla hogy elhozhatná.. átmenni meg nem megy mert csak a veszekedés van.

Baromira hiányzik neki a fia, nem is beszélünk róla soha mert rendre elsírja magát ha arról van szó! Megérteni se lehet milyen helyzetben van... :-( A múltkor néztük az Apafej c. filmet és azon is elsírta magát.

2012. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért más az apai kötődés, mint az anyai. Terhesség hiányában nincs hormonális kötődés a gyerekhez, a férfiak az együtt töltött idő miatt fognak kötődni a gyerekhez. Ha ez nincs meg, akkor pont olyan nekik a saját gyerekük, mint bármelyik másik.


Apámnak simán kiosztanám a világ legjobb apukája díjat, viszont ő is őszintén elmondta, hogy amikor hazahoztak a kórházból, néhány hónapig csak nézegetett, kerülgetett, nem tudott mit kezdeni velem és kötődés se nagyon volt. Amikor néhány betegség alatt ő is ápolt, ő is játszott velem - na akkor alakult ki a kötődés. Addig csak "rózsaszín kis izé, ami bőg éjjel" voltam :)

2012. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

És azt megtudnátok mondani, hogy akkor mi van az apával, ha az első szülött gyermeke most 14 éves, és lány, a másod meg 12 és fiú, és a lánynak még a gyerektartást sem fizeti mindig, vagy ha igen, akkor is csak 13500 forintot, a fiával meg heti szinten találkozik, horgászni viszi, Írországba karácsonykor stb...

Amúgy én vagyok a lány, és 10 éve nem láttam, nem beszéltem apámmal.

2012. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Na és az milyen apa aki a 2. házasságában született fiát elnevezi ugyanúgy mint az 1. házasságában született fiút????


Más ha az apa nem tarthatja a kapcsolatot és más ha nem akarja tartani a kapcsolatot........


És igen van ilyen is mikor az egyik gyermekkel tartja a kapcsolatot és a másikkal nem....

Nálunk is ez van a fiútesómat hébehóba megkeresi, de a lányaira nem kíváncsi....

2012. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
4-es: nem anyuka miatt kell menni. Átadni a gyereket a kapuban, szia-szia és kész. Nehezen hiszem, hogy a veszekedés miatt nem akarja látni a gyereket...
2012. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért,de bizonyos kor után,vagy bizonyos helyzetben az apáknak felborul az értékrendjük.(őszinte tisztelet a családcentrikus kivételnek)

Az én exemnek van 2 fia az előző házasságából és alig beszél velük pedig ingyen hívná őket.Ők már nagyok.Van 1 közös fiunk akit most rendszeresen látogat,de 8 hónapig amíg volt barátnője nem érdekelte.Most sem biztos,hogy csak a kicsi miatt jár olyan sűrűn.

Miért kérdezted?Téged bánt,hogy nem látogatnak.

Amúgy engem sem látogatott az apám,de így a legjobb.

2012. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Azért kérdeztem, mert érdekelnének az őszinte vélemények. Apám átlátszóan hazudott, amikor rákérdeztem. Óvodásként láttam őt utoljára, majd később már felnőttként. Azt mondta, hogy gondolt rám. Ennek ellenére soha sem jött el látogatóba... Tudta jól, hogy édesanyám megengedte volna neki, hogy beszélgessen velem, elvigyen valahova. Mégsem tette. Már nem hiányzik, felnőttem nélküle, de kíváncsi vagyok az igazságra, hogy mit is gondolnak az ilyen apák. Miért nem érdekli őket a gyerekük?

2012. máj. 7. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!