Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nem beszelnek az apjukkal...

Akik nem beszelnek az apjukkal! Miert szakitottatok meg a kapcsolatot? Hany evesen? Hogyan kivitelezheto? Titeket keresett kesobb az apukatok?

Figyelt kérdés
Erosen fontolgatom a dolgot, mar nem birom sem idegileg, sem lelkileg. Valahogy fel kene razni, de en ehhez keves vagyok. O folyton keres, ha en nem keresem, mert elvileg szeret, gyakorlatilag meg szerintem csak jo vagyok valamifele erzelmi boxzsaknak.. 17eves vagyok, de ez nem az az 'apu nem ad penzt ruhara' tipusu problema. Szoval erdekelnenek a tapasztalatok.
2012. ápr. 16. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
nekem egész kicsi koromban szakadt meg vele a kapcsolatom még ovodás voltam. Szüleim elváltak mert apám nagyon sokat ivott és ageresszív is volt. Nem nagyon emlékszem rá de utána jött 2 hetente elvitt de egy idő után nem jött. az okát nem tudom. Ahogy nőttem megértettem a dolgokat hogy mi volt mik történtek és már én nem akartam vele szóba állni. Egyszer kaptam egy telefont hogy meghalt. Elég messze lakott tőlem s mivel senkije sem volt én mentem és kifizettem a temetést és a vele járó minden költséget. Ennyit megérdemelt hiszen az apám volt. És neki köszönhetem hogy élek.
2012. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kicsi voltam, amikor a szüleim elváltak, utána még néhány évig "jártam láthatásra", ami azt jelentette, hogy havonta max 1 órára láttam apámat. Utána teljesen megszakadt a kapcsolat. 18 lettem, amikor felkeresett. Néhányszor találkoztunk, majd megint eltűnt az életemből.
2012. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnalom. Nektek hianyzik, hogy legyen egy apatok? Mondjuk a ti helyzetetek mas, engem 13 eves koromig nevelt, imadtuk egymast, akkor meg ha massal bunko is volt, velem soha.

Az en apam is alkoholista, es 1 napot nem bir ki, tehat hogy mondjuk legalabb aznap nem iszik, mikor talalkozunk. Erzelmileg zsarol, de kozben meg sajnalnam magara hagyni, mert rajtam kivul mindenki csak erdekbol van mellette.

2012. ápr. 16. 15:28
 4/14 anonim ***** válasza:
#1- es vagyok. Mivel nem is tudom milyen az ha van apám ezért nem. Sohasem éltem át igazából az apai szeretetet ezért nem is hiányzik.
2012. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13 éves voltam amikor elváltak a szüleim, mert apám ivott, és agresszív volt. Engem kevés alkalommal, de anyukámat sokszor bántotta. Ahogy elköltöztünk, még egy párszor találkoztunk, eleinte csak kért pénzt, aztán el is vette. Egy alkalommal mikor leszálltam a buszról, és nem adtam neki pénzt, megakart ütni, de voltak ott többen, és nem hagyták, kihívták a rendőröket. Azóta nem beszélünk. Elmegy mellettem köszönés nélkül, mint aki nem is ismer. Anyukámat zaklatta egy ideig -1 évig kb.-, de végül az is abbamaradt.
2012. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, most 24 vagyok, szóval 10 éve nem beszélünk kb.
2012. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

16 éves koromig tűrtem neki ,hogy ivott és bántotta anyut... aztán szembeszálltam vele és szégyen nem szégyen anyu elé álltam és megütöttem aput.ütöttem-vertem ,rúgtam ahol értem, hogy anyát ne bántsa.Azóta a kapcsolatunk a minimálisra csökkent.Se ballagás ,se szalagavató, se szülinap, se semmi. Szia-szia ha összefutottunk ,ennyi. Akkor tört meg a jég először,mikor megszületett a kisfiam.Na akkor oda volt értem ,mert fiút szültem, ő meg fiú párti volt.( a tesóm is lány-hugom van)

Aztán a fiam miatt megint elmérgesedett a viszonyunk, mert azt gondolta, hogy ő majd dirigál a gyerekemmel kapcsolatban. Közben tudni kell hogy mióta az eszemet tudom , iszik. Aztán az esküvőmre sem hívtam meg, és azóta is stagnál a kapcsolatunk. Néha találkozunk ,de nagyon ritkán pedig egy városba élünk,de szinte az unokára korlátozódott a beszélgetésünk. Az fiamat sem adom neki oda,hogy nála legyen ,mert képes volt többször is a kocsma elé állítani ,míg ő beszalad egy sörre. Így ezt is befejeztük. mondhatnám beletörődtem ,hogy ilyen apám van ,bár apaként sosem számíthattam rá... :(

2012. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Örülnék, ha az én lányom is tudna egy elfogadható választ adni erre a kérdésre...
2012. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én kb 4-5 éve feladtam, hogy örökké ugyanazokat a mártírkodó, nárciztikus köröket fussam apámmal. Egyházban élünk mégsem beszélek vele. Piál s mindig nki van igaza, ha részegen nem képes fél óra alatt se elhinni mennyi az idő s rászolok, akkor nézze meg ne legyen hülye akkor hetekig ő az aki "jogosan" megsértődött, ő persze leéget szomszédok elött vele aztán pár hét múlva kegyesen megbocsájt, egyszer nem tudja azt mondani, hogy bocs.

Egyszerűen sose változik meg, mindig újra és újra minden hónapban üvölt, kussol aztán nyal anyának s mamának (ők meg hisznek neki, mondván nézzük el), majd megint üvölt. :S Semmit nem tudok tervezni, senkit nem merek hívni hozzám hátha aznap van balhé.

Minden ünnep elött egy hónappal már gyomoridegem van s stressz mivel eljátsza a süssenek sütit mossak autót, állítsak fát 6kg szaloncukorral (utálom) mert család meg ünnep aztán tuti balhézik, még innia se kell hozzá, már józanul is kb ugyanolyan a felfogása mint piásan.

Minden porcikám elvágyik tőle de akkor meg mama zsarollelkileg. "jaj, hát nem szeretsz, bizony már nem sokáig kell elviselned jövőre úgyis meghalok" :S

2012. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem 15 éves koromban váltak el a szüleim. azóta csak nagyon ritkán járok hozzájuk, igazából nem is keres, csak ha én megyek hozzá. meguntam. éppen ma találkoztam vele, mert egy helyen lakunk, elintézett egy 'csá'-val, meg sem állt.

szerintem megsértődött, mert egy ideje nem voltam náluk(a látogatásom ilyen havonta, kéthavonta egyszeri alkalomra szól mindig), viszont fel nem hívott volna h menjek el v vmi. Egyre kevesebbet beszélünk már. azt hiszem én itt befejeztem a dolgot.

2012. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!