Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van abban valami, hogy a...

Van abban valami, hogy a szülők a gyereküket hibáztatják azért, mert tönkrement a házasságuk?

Figyelt kérdés
Akik így nőttek fel,azoknak végül rendbe jött az életük?Normálisan talpra tudtak állni,vagy lett valami maradandó lelki károsodások,pl önbizalomhiány,anorexia,vagy hasonlók?Mennyire van jó életetek?

2012. máj. 8. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
El sem tudom képzelni, hogy miként lehet egy gyerek oka egy rosszul sikerült házasságnak?! Mármint VALÓBAN oka, és nem csak valamelyik szülő által kitalált módon...
2012. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az van benne, hogy könnyebb a védtelenre kenni és mást hibáztatni. Nem jött teljesen rendbe az életem. Habár én nem a válás miatt voltam hibáztatva, hanem azért, mert anyám nem talált magának senkit. Lelki kérosodásról csak annyit, hogy majdnem 25 éves voltam, mire le mertem feküdni valakivel. Semmi érzékem nem volt a férfiakkal való bánáshoz, nem volt meg előttem, h hogyan kell egy kapcsolatot kialakítani, fenntartani. Önbizalomhiány 100%, étkesi zavar 200%-ig jelen van az életemben, habár az anorexia másik véglete vagyok és jelenleg orvosi felügyelet alatt fogyózom. Az életem nem felhőtlen, de legalább már nem gátolja az anyám örökös hibáztatása.
2012. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Nincs alapja.

Ha a gyerek viselkedése okozza a válást, a szülők nevelték úgy ahogy, tehát a szülők tehetnek róla.

Ha pusztán a tény, hogy gyerek van, arról sem ő tehet, hogy megszületett.


De örökérvényű igazság, hogy egy rossz kapcsolat magától is tönkremegy, de egy jó kapcsolatot a világon semmi sem tud elrontani.

2012. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen buta,önző emberek.Szerintem az ilyenek azért szülnek gyereket,hogy az összetartsa a házasságukat.Vagyis hogy a nő megtartsa a pasiját.Hallottam már jó pár ilyen esetről.Nagyon gusztustalan dolognak tartom ezt.
2012. máj. 8. 22:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem hibás, a szülők mindig a hibásak, ha vmi nem működik. Lehet, hogy az egyik nem akarta a gyereket, csak a másik erőltette, de attól még nem a gyerek a hibás.
2012. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem igaz! Sok gyerek hibáztatja saját magát azért, hogy szétmentek a szülei, pedig egyáltalán nem tehetnek róla! Mivel még kicsik, nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, nem látják át, nem értik, hogy miért nem tudnak boldogan együtt élni egy családként. A válás két felnőtt ember döntése, amibe egy gyereket sem szabad belerángatni, annak ellenére, hogy sokan eszközként használják a gyerkőcöket a másik zsarolására... Szóval verd ki a buksidból, hogy a te hibád, mert nem így van!
2012. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!