Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi állampolgár általi...

Külföldi állampolgár általi örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Külföldön fogok férjhezmenni, nem magyar állampolgárhoz. Van egy gyermekem, akinek az apjától évekkel ezelőtt megvonták a szülői felügyeleti jogot. Tudja valaki, hogy mi a menete ilyenkor az örökbefogadásnak?
2011. dec. 30. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom mi a menete, de azt tudom,hogy nem lesz egyszeru. Keszulj fel penzzel es lelkierovel rendesen! Nekem is kulfoldi ferjem van, az egyik baratnom szinten kijott, neki magyar ferje van,de itt eskudtek, es az elozo hazassagbol a gyereket a ferj a nevere akarta venni, 5 ev volt mire sikerult. Nagyon sokat jartak utana.
2011. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ugye, kérdés, hogy mivel jár, hogy megvonták a szülői felügyeleti jogot? Mert ha azzal, hogy hivatalosan nincs apja, tehát örökbefogadható, akkor kizártnak tartom, hogy olyan bonyolult legyen az örökbefogadás.

Főleg, hogy nem egy vadidegen, intézetis gyerekről lenne szó, hanem a feleség gyerekéről.

Kérdezd meg az adott országban pl. az önkormányzatnál, hogy mi a teendő.

2011. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

a felügyeleti jog megvonása nem jelenti azt, hogy a gyereked örökbe fogadható - az apának le kell mondani az új férjed javára


viszont a magyar bíróság lesz illetékes, mivel a gyermeked magyar állampolgár, ezt külföldön nem intézheted

2011. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De épp azt jelenti, hogy örökbeadható. A bíró elmondta annó. Nem felfüggesztette, hanem megvonta a jogait. Örökre. Semmi köze többé hozzá
2011. dec. 30. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:

kizártnak tartom, hogy a bíró ilyet mondott - a gyerek joga sérülne, ha ilyen döntést hozott volna a bíró, hogy apának nincs semmi köze a gyerekhez


gyerektartást fizet az apa?

2011. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pl. olyan esetben el tudom képzelni az ilyet, ha valaki félholtra veri a gyerekét. Biztos van más is, csak most nekem ez a csúnya példa jutott eszembe.
2011. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Aszülői felügyeleti jogot azért vonják meg, mert az adott szülő érdemtelen lesz rá. Esetemben a gyermekkel soha semmilyen kapcsolatot nem tartott. Ennek ellenére fontos dolgokhoz, mint pl költözés, óvoda, iskolaválasztás kellett volna a hozzájárulása még akkor is, ha én vagyok a gondviselő. Miután apuka még a tárgyaláson sem méltóztatott megjelenni, a bíró úgy döntött, hogy megvonja a jogait. Innentől kezdve a gyerekkel kapcsolatos összes kérdésben én dönthetek, egyedül, a gyerekemet a házastársam örökbefogadhatja. Ehhez ugyan meg fogják kérdezni a vérszerinti apát is, de a gyámhivatal felülbírálhatja a döntését, ha az a gyerek számára kedvezőtlen. Ez konkrétan elhangzott a tárgyaláson, mert rákérdeztem.
2011. dec. 31. 07:10
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem fizet, sosem fizetett, pedig ennek ellenére is kellene fizetnie
2011. dec. 31. 07:10
 9/12 anonim ***** válasza:
"Ehhez ugyan meg fogják kérdezni a vérszerinti apát is, de a gyámhivatal felülbírálhatja a döntését, ha az a gyerek számára kedvezőtlen. Ez konkrétan elhangzott a tárgyaláson, mert rákérdeztem." + az hogy gyerektartásra kötelezték pont azt jelenti, hogy a gyerek nem örökbeadható - bármelyik ügyvédet megkérdezed a jogiforum.hu -n ezt fogják mondani
2011. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A bíró csak tudja, hogy mit beszél. Gyermektartást mindaddig fizetnie kell, amíg a gyermek apjaként hivatalosan ő szerepel, még akkor is, ha nincs szülői felügyeleti joga. A jogok és a kötelességek ugyanis nem azonosak. Neked is elmondja ezt bármelyik ügyvéd.
2011. dec. 31. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!