Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is van ilyen? És van...

Nálatok is van ilyen? És van ilyen akit zavar?

Figyelt kérdés

Aki dohányos és/vagy azokat védi, az légyszíves most lépjen ki a kérdésből, mert nem fogára való lesz a kérdés, vagy csak ÉN nem vagyok kíváncsi az offokra!


És most kihangsúlyozom, hogy nem a dohányosok ellen lesz a kérdés, mert igazából lesz@rom, hogy ki mit kezd magával, amíg más egészségének a kárára nem megy.

Arra most nem térek ki, hogy a mai napig rágyújtanak a buszmegállóban és egyéb nyilvános helyeken, ott szívják az ember orra alatt a dekket, bár agyon tudnám verni ezeket az embereket, akik a pofámba fújják a füstöt, vagy csak előttem állnak és rám fújja a szél. Szerintem (Hangsúlyozom szerintem!) egyáltalán nincsenek a másikra tekintettel. Pláne őket is megbüntethetik. De tudjátok mit? Még az sem érdekel, ha nekik megéri, de akkor meg akkor gyújtsanak rá, amikor kevesen vannak, vagy éppen senki nincs körülöttük például egy megállóban vagy bánom is én hol. De ugye ki vagyok én, hogy megmondjam? Egy senki, szal' kénytelen vagyok továbbra is ezen átnézni. Oké. De van még más is így a következő helyzettel?


Itthon vagyok, a munkahelyemre készülődöm, tiszta ruha, frissen mosott haj, indulás előtt elmegyek wc-re, de tele bagózta párom a mellékhelységet. Mondanom sem kell, 2 másodperc alatt a szag beleivódott a ruhámba, nem mellékesen én is rendszeresen lélegzem be a füstöt. Vagy másik eset, mikor megyek be a konyhába és főzés(!) közben ott ég a cigaretta, szál mindenfelé ismét csak a füst, rá a zöldségekre, a húsra, a már sütésben levő húsra, ő úgy panírolja a húst stb... Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Van még valaki így? Szerintem logikus, hogy elbeszélgetni, már elpróbáltam vele, de azt mondja, hogy neki ez jár. Bár anyagilag sem nagyon engedhetnénk meg magunknak. Elveszíteni nem szeretném emiatt, ha nincs más választás, sajnos még el is fogadom és akkor már csak azt kérdezem, van még valaki így? Hosszútávú kapcsolatról van szó, amint kiderült, együtt is élünk.


24F


2012. máj. 10. 14:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Oké én is dohányzom, de könyörgöm...a lakásba???? kizárt...még akkor sem ha mondjuk jönnek vendégek és vannak akik dohányoznak és anyu mondja hogy nyugodtan gyújtsunk rá bent... Hát nem..semmiképp! Ez azért már tényleg gusztustalan dolog lenne. A főzés közbeni dolog pedig hát...undorító..Akármennyire is középerős dohányos vagyok, kibírom ameddig ki kell és nem gyújtok rá minden második percben :S
2012. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
67%
Szintén dohányosok vagyunk,kint az erkélyen,mert a lakásban én sem viselem el.Meg kell kérni,hogy menjen ki rágyújtani,mert nem szereted a füstöt.Igazából nem értem,hogy ennyire nincs rád tekintettel.
2012. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
hát nem tudom... én dohányzom a konyhában főzés közben is, az utcán és bizony rágyújtok az állomáson is ha úgy tartja kedvem...de mások pofájába nem fújom a füstöt, mert paraszt nem vagyok! viszont akinek még így sem tetszik, nyugodtan szóljon, még a szájába is belesza.rok...sorry... 27/nő
2012. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
53%

Előrebocsátom, hogy nem dohányzom, soha nem is gyújtottam rá, de azt végképp nem értem, hogy miért zavar sokakat a főzés közbeni dohányzás??

Mégis mi baja lesz attól az ételnek? Semmi.

Még én is megennem úgy az ételt nemdohányzó létemre, ha tudom, hogy az illető, aki készítette, közben cigizett.

2012. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Eléggé undorító dolog, hogy a konyhában a kaja mellett elkezd dohányozni.

Nálunk, amikor még anyu cigizett, azt mindig az udvaron tette. Lakásban tilos volt, ha eső volt, ha -10 fok, akkor is kiment. Alap volt, hogy a lakásban sosem!

A barátom nővére is mindig kimegy a teraszra. Undorodom a dohányosoktól így is. Szó szerint irritálja az orromat!

Voltam már olyan lakásban, ahol mindkét fél erős dohányos volt, és az egész ház hetekkel később is büdös volt.A ruhák, a szekrények, egyszerűen minden bevette azt a szagot!

Beszéljétek meg, hogy menjen ki a lakásból.

2012. máj. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

kulturált dohányosnak tartom magam, így engedd meg, h válaszoljak.


nos, amit a barátnőd csinál, az iszonyat igénytelen és illetlen dolog.

sosem dohányoznék a lakásban, főzés közben meg pláne nem.

ha esik. ha fúj, ha 200 fok van, kinn ülök az erkélyen, itt szívom. utcán csak akkor ha a közelben nincsenek emberek, és dohányos ismerőssel vagyok.

megállóban, gyerekek közelében nem lenne pofám rágyújtani.

bagózás után az az első, h rágót vagy mentolos cukrot veszek be, mert megtisztelem annyival a másikat, hogy nem lehelek rá bagós szájjal.


mondd meg a kedves párodnak, hogy a erkélyen vagy udvaron hódoljon a szenvedélyének, így a főzés közbeni cigizést is kizárhatod.

ha tudtad, h dohányos, akkor miért jöttél össze vele, mikor ennyire zavar? az én páromat annyira nem zavarja, néha ő is rágyújt.

2012. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű dolog, az biztos. Sok válasz érkezett, s mindben van valami igazság.


Én ugyanígy vagyok az alkohollal.Totál nem bírom a szagát.Főleg, hogy az alkohol meg is bolondít sok embert, tönkretesz családokat, sok baleset emiatt van.


Visszatérve a kérdésedre: én a helyedben megbeszélném a pároddal ezt. Biztos neked is vannak rossz szokásaid, amik esetleg őt zavarják. Tisztázzátok kinek mik az elvárásai a másik felé. Ha szeretitek egymást, megbeszélitek, s találtok rá megoldást. Ha komoly kapcsolatról van szó, akkor tényleg az egymáshoz alkalmazkodás az egyik fő dolog.

Nekem a párom anyukája ilyen, hogy nem érdekli más. Ha nem vesszük észre, akkor elkezd cigivel járkálni a lakásba. A konyhába is,ha cigizik, mindig nyitvahagyja az ajtót, hiába mondtuk neki hatezerszer, hogy legalább azt csukja be, de csak megharagszik, s ugyanúgy csinálja.

2012. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Mondjuk abban is valami igazság, hogy az autók sem környezetkímélőek ám. S azért nem egy létszükségleti cikk az autó, hogy anélkül megáll az élet.
2012. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én mint bagós válaszolok Neked.


Párom nem cigizik lassan fél éve, én igen.


De soha ne gyújtok rá a lakásukban, hanem szépen kivonulok a kertbe és ott elszívom a cigimet. Amíg a Párom is dohányzott, gyakran szívtuk bent a konyhában is, aztán ő abbahagyta, én pedig megtisztelem azzal, hogy nem cigizek bent, hanem a kertben van a teraszon.


Kössetek Ti is kompromisszumot!


Mondd meg a Párodnak, hogy lehetőség szerint ne cigarettázzon a lakásban. Menjen ki szépen a kertbe, ha van, ha nincs, akkor erkély vagy terasz.


Remélem, sikerül olyan megoldást találni, ami mindkettőtöknek jó! :)


27/L

2012. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Jól írja a 29-es válaszoló, egyetértek. Ez tényleg azon múlik, hogy a párod milyen ember, hajlandó-e a másikért ennyit megtenni. Sajnos vannak olyan emberek, akik nem, ők nekik ezt nem lehet elmagyarázni.
2012. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!