Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik bántalmazó, alázó, kegyetlen anya mellett nőttek fel? Milyen utóhatása van az életetekre?

Figyelt kérdés

Anyám 21 évesen szült, nem voltam tervezett. Világ életében rám kente az problémáit, hisz miattam házasodott, miattam nem tanult. Kiskoromtól kezdve csak a kegyetlenkedéseire emlékszem. Állandó verés bármivel(akár a semmiért is), ami a kezébe akadt, rúgdalás, bezárás, szóbeli megalázás mindenki előtt,hogy csúnya vagyok, buta, hasztalan féreg. Mikor az öcsém megszületett évekig csak azt hallgattam, hogy végre valakit szerethet, végre lett egy okos, szép gyereke, hogy ő mindenben jobb lesz nálam. Évekkel később, amikor nem lett mindenben jobb őt is eldobta magától és a legkisebb tesóm került előtérbe. Magához láncolt gyerekként, sehová sem mehettem, csak az állandó rettegésre emlékszem. Meg kellett tanulni hazudni, hogy ne bántson, nem szem előtt lenni, sőt, néha nem is lenni. Már 3-4 évesen átszöktem a szomszéd idősekhez napközben, azt sem tudta hol vagyok, nem is érdekelte, de ott biztonságban éreztem magam. Közben jó módban éltünk, kifelé minden tökéletes volt, de a családom mindig beszélte, hogy szegény kislány, tudják minek van kitéve, de persze egyedül voltam. Apám is menekült anyám elől, de sokszor őt vette rá, hogy verjen meg, ő pedig élvezettel nézte.

Mindig ígérgetett, mikor be kellett volna tartania kiröhögött. Eljátszotta, hogy szeret és felhasznált apám ellen, aztán beárult. 22 évig tűrtem mellette, válást, abortuszt(neki volt, nem nekem), pasiügyeket. Persze mindenki meggyűlölte elég hamar, mert mindenkit kínoz, akkor jött hozzám, segítettünk a párommal, majd újra sanyargatott, zsarolt. Végül eljöttem.

Sokáig azt hittem magam mögött tudom hagyni és a borzalmas gyerekkoromat felhozni mentségül csak ócska kifogás. Sokat bántottam a párom és csak lassan jöttem rá, hogy anyám egykori mondatait hallom magamtól, csak úgy passzióból vagyok kegyetlen vele, mint anyám velem. Ha ideges vagyok vagy csalódott az ő módszereivel kezelem az embereket. Imádom a párom, de néha rámtör a börtön érzése, mint anno, mikor bezárt a kamrába, a menekülés és olyankor ellenségként nézek rá és bántom, mert úgy érzem, ha nem kapok szabadságot, akkor uralkodik rajtam valaki, mint régen. Aztán ha ő megelégeli és nem foglalkozik velem bepánikolok, hogy elvesztem a szeretetet,amit sosem kaptam és hisztis leszek, mint egy gyerek, csüngök rajta. Dühömben felemlegetem mindenki hibáit, de ha velem teszik csak anyám ócsárlását hallom és dühös leszek, sértődött, pedig az eszemmel tudom, hogy igaz.

Óriási erő kell ahhoz, hogy ezeket ne csináljam. Állandóan megállni 5 percre ha ideges leszek és tudatosítani magamban, hogy már nincs felettem hatalma és nem vagyok olyan, mint ő. Belém ivódott az, ahogy kezelt, ahogyan bánt másokkal. Néha félek magamtól, hogy sosem leszek normális.

Más, aki így nőtt fel, hogyan éli az életét?


2012. máj. 11. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben segitséget kérnék egy szakembertõl.Biztos, hogy tudnak rajtad segiteni.
2012. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen, remélem a történetedet olvassák azok az elvakultak, akik azt mondják, az abortusz gyilkosság. Nézzék meg, mi történik, ha valaki úgy vállal gyereket, hogy nem is akarta. Milyen élet vár az olyan emberrel, akit utál a saját anyja.
2012. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Nagyon hosszú lenne leírni, de mély sebet hagyott bennem. Most nem mennék bele a részletekbe. Sok verést kaptam és is. Mindig megalázott, állandóan azt hajtogatta hogy nem vagyok jó semmire. Végül el is hittem. 36 éves vagyok, de mai napig nincs önbizalmam, csendes vagyok, és hiába szeretném, nem tudok változtatni rajta. Mikor még kisebb volt a fiam, az állandó hisztijei felidegesítettek. Kiabáltam vele, és előfordult hogy a fenekére ütöttem. Utána rettenetes lelkiismeret furdalásom volt, mert az jutott eszembe, hogy nem akarok olyan lenni mint anyám, hisz tudom milyen rossz volt akkor nekem. Szerencsére tudtam magamon uralkodni. Ilyen esetekben inkább kimentem a szobából. Le lehet győzni, hisz átéltem a rossz példát. De önbizalmam már sose lesz. Szerencsére van egy imádni való férjem is, és ő ismeri a múltamat, mindenben támogat. Ez nagyon sokat jelent! 15 éve vagyunk házasok.
2012. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Snapette ***** válasza:
100%

Nem erre vonatkozott a kérdésed, de szerintem le tudod ezt magad is győzni, meg tudod oldani, nem föltétlenül kell hozzá pszichiáter, hiszen a legnagyobb lépést már megtetted: felismerted, hogy néha másolod a mintát, és megértetted annak okait is. Szerintem a megoldás abban rejlik, hogy a párod tudjon mindent, mindent de mindent mesélj el neki aprólékosan, és azt is, hogy néha miért viselkedsz úgy, ahogy viselkedsz. Ilyen esetekben akkor le tudja normálisan reagálni, és le tudja vezetni, és segíthet kezelni az ilyen helyzeteket.


Nekem nem volt ilyen anyum, nem volt kegyetlen, nem vert, nem volt soha kérdés, hogy ne lettem volna akart gyermek, de soha nem tudott tőlem bocsánatot kérni, ha tévedett valamiben, és soha nem tudott megdicsérni valamiért, amit jól csináltam, de mindenért le tudott cs.eszni, ha szerinte nem volt jó. És szerinte sok minden nem jó. Nagyon meglőtte az önbizalmamat, sose hittem magam képesnek semmire, és nagyon nehéz volt kimászni ebből, évek kellettek hozzá, és néha most is visszaüt, pedig majdnem harminc vagyok. Időbe és sok munkába fog telni, de nem lehetetlen, és őszintén kívánok sok sikert hozzá.

2012. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is hasonló, és nagyon komolyan kell figyelnem arra, hogy én nem ő vagyok, és még véletlenül se viselkedjek úgy, mint ő. Néha nagyon nehéz, de legtöbbször sikerül, és hiszem, hogy ha tudatosan figyelek erre, előbb vagy utóbb természetes lesz számomra normális viselkedés ahelyett a minta helyett, amit anyámtól tanultam (pofozkodás, ordibálás, mások hibáztatása mindenért). 24/N
2012. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami gyerekkorunkban belénk ivódott, azt csak nagyon következetes, kitartó, szívós munkával lehet "leépíteni". Én a helyedben - legalábbis kezdetben - ehhez segítséget kérnék. Ugyanis ilyen mély nyomokat nem hiszem, hogy enélkül fel lehet dolgozni. Kellenek a tanácsok, technikák stb. hozzá.
2012. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszerűen elborzadtam a történeteden, ilyet könyvben, előadásokon olvastam/tanultam/hallottam, és szörnyű olvasni hogy valóban megtörténik emberekkel. Én is azt javaslom mint az előttem szólók, hogy fordulj segítségért; egy jó pszichológus nagyon sokat tud segíteni, és sokkal könnyebb ilyen megrázó dolgokat segítséggel feldolgozni, mintha saját magad, saját erődből próbálnád. Mert ha ezt így folytatod, te is olyanná fogsz változni mint amilyen anyukád, nagyon jó hogy felismerted magadban az ilyen viselkedést, ez már a gyógyulás része. De ahhoz hogy teljesen kilépj ebből az ördögi körből, ahhoz segítséget kell kérned, nem itt gyarkori kérdéseken, hanem egy szakember(pszichológustól).

2012. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,

írtam privátot.

2012. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!