Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok úgy gyereket,...

Ti vállalnátok úgy gyereket, hogy a férjetek beteg?

Figyelt kérdés
A férjem tüdőbeteg, de kezeléssel jól vissza lehet szorítani a betegséget. Én nagyon szeretnék gyereket tőle régóta, ő viszont azt mondja, hogy ha meghal, akkor egyedül maradok..nekem ez nagyon fáj, hogy ilyenekről beszél. Még közel sincs olyan állapotban, hogy ez felmerüljön benne. Bízom benne, hogy rengeteg évet töltünk még együtt, én szeretnék családot. Őt meg csak ez tartja vissza és nem tudom megértetni vele, hogy abszurd dolgokat mond. Persze én is félek a jövőtől, de nagyon sokat emésztem magam, mert ha most nem lesz, akkor évek múlva még inkább nem vállalunk majd. Mostanában rengeteget gondolkodom és teljesen magam alatt vagyok, nem tudom, mi lenne a helyes döntés.
2012. máj. 12. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha Én lennék ilyen helyzetben, nálam két dologtól függne. Az Én életkoromtól, és attól hogy halálos beteg e a férjem. Ha huszonéves lennék még, akkor nem vállalnék gyereket, főleg ha halálos beteg a férjem. Ha meghal, elég fiatal vagy még az újrakezdéshez, találsz egy olyan párt, akivel vállalhatsz gyereket, és szeretetben, egészségben felnevelhetitek. De ha már bőven a harminca éveidben jársz, akkor szülnék, de azt tudnod kell, hogy lehet hogy egyedül kell felnevelned, az édesapja nélkül.
2012. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Helyes döntés?


Hát szerintem a spermabank...


Adjon le mintát, most amíg jól van, szerintem megfizethető a tároltatása, ha jól emlékszem vmi 30 ezer csak egy évre.


Ne felejts el ügyvéd előtt irattatni a férjeddel egy papírt is arról, hogy akár halála után is hozzájárul a minta felhasználásához.


Krio Rt néven keresgélj a google-ban, itthon más úgysincs csak azok.

2012. máj. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
2012. máj. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem ezekbe borzalmas belegondolnom, egyszerűen elkap a sírás, ha a "mi van, ha" dolgokat lejátszom magamban. A 20-as éveim végén járok, ő 41 múlt. Nem halálos beteg, 4 éve derült ki, hogy mi baja, voltak rosszabb időszakok, de szépen tudja tartani az állapotát és remélhetőleg ez még sokáig így marad. Olyanokra nem szoktam gondolni, hogy ha lenne vele valami, újrakezdeném valakivel, mert ha így történne, sosem tudnám mással folytatnám az életemet, vele szeretnék családot alapítani.
2012. máj. 12. 00:29
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
hát lehet, hogy nem tudsz belegondolni, de előbb vagy utóbb meg fog halni, te valószínűleg több tíz évvel túl fogod élni
2012. máj. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Mivel még csak huszonéves vagy, Én a helyedben várnék amíg teljesen felépül, hiszen nem halálos beteg. Azt hittem a bevezetődből, hogy nagy a baj, gyógyíthatatlan betegségre gondoltam..
2012. máj. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha halálos beteg lenne a párom, akkor is vállalnék tőle gyereket, még ha a gyermek életének minden napján el is sírnám magam, hogy az apja ezt már nem látja. Mondjuk ha a párom nem szeretné, akkor nem tudnék mit tenni, mert az engedélye nélkül nem esnék teherbe + neki is rossz lenne úgy látni a növekedő pocakomat, hogy tudja, hogy a szülést esetleg nem éri meg :(
2012. máj. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Én mindenképpen vállalnék, mert a gyermeketekben élne tovább akit annyira szerettél, egy kicsit mindig ott lenne Veled, arcvonásokat, tulajdonságokat is felfedezhetnél benne..

De ha nem halálos a betegsége, akkor nem értem Ő miért nem akar! Próbáld meg Neki elmagyarázni, hogy egészséges emberek is halhatnak meg egyik percről a másikra, ha a sors úgy akarja, sokszor több gyereket is maguk mögött hagyva.. ez nem feltétlen betegség kérdése! Ráadásul, kérlek ne haragudj meg, de nincs joga elvenni Tőled az Anyaságot! Próbálj meg hatni rá!

2012. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi baja van? copd ? Amúgy ha nem halálos a betegsége,és szinten lehet tartani nem értem ez miért befolyásol titeket a döntésben. Ugyanakkor,azt el kell fogadnod hogyha ő nem akar,mindegy milyen okból. Szeirntem ebben a témában nem kell és nem is éri meg győzködni a másikat (vica versa) ,itt ugye nincsen kompromisszum,vagy lesz gyerek vagy nem. Nem lehet esetleg,hogy egyébként sem szeretne gyereket,csak na betegségével próbál "takarózni"?
2012. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!