Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum ki akar dobni, azért...

Anyum ki akar dobni, azért mert tartok egy kígyót, pedig már 1.5 éve nálam van!?

Figyelt kérdés

Sziasztok


15.5 éves vagyok.Anyám nem szokott sem az én sem a tesóm szobájába bejárkálni,valamiért minket is így nevelt,hogy mindenki hálója az ő kiskirálysága..ez nekem fura,de végülis kényelmes,csak akkor megyünk egymás szobájába,ha odahív a lakosa.

Általában a nappaliban van mindenki,szóval 14. szülinapomra kaptam egy óriás kígyót egy osztálytásamtól,csináltunk neki terráriumot,beköltözött és teljesen jól elvan most már több mint 1 méteres.

Anyumék nem szeretik az állatokat,úgy unblock,ezért úgy raktuk be a terkót,hogy ne is lássa senki,ha nyitva lenne az ajtó.

Na de most hirtelen be kellett nyitnia hozzám..én meg ilyen óriási állatot nem tudok gyorsan "ledobni" vagy túl hirtelen megijeszteni mert ha megharap az nagyon nagyon szar lenne és épp játszottam vele,szóval a kezemben volt.

Nagyon szeretem ismerem minden fejmozdulatát,tökéletes körülmények közt van tartva,már nem válnék meg tőle!

De anyám azt mondta,hogy vagy megyek intézetbe és dobom ki a kígyót vagy simán kidobom és kész :(


Imádom őt,ő az én barátom.Csendes szép,tiszta,kedves:)

Most mit csináljak?Ez Pénteken történt.3 napon keresztül ordítanak velem!!!:( És azt mondták ők nem viccelnek pakoljak,mert holnap leadnak otthonba.Amúgy tényleg nem vicces emberek és sose volt még üres fenyegetésük,szóval valóban kegyetlenül tudtak bűntenti :(


2012. máj. 13. 15:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
NÉzd,őszintén?Én rettegek a kígyóktól és ne ródd ezt fel nekem,nem tudom az okát,de lehet elájultam volna a szüleid helyében.Nem tudnék abban a tudatban élni,hogy a szomszéd helységben egy kígyó lakik,nem tudnék vele együtt élni.Ezt próbáld megérteni.Elég,ha a családotokban egyetlen ember így érez és ez lehet pl. anyukád,vagy apukád.Meg kéne értened,mint ahogy azt is,hogy előre meg kellett volna beszélni velük,jó tudom,hogy akkor sem engedték volna meg.Fogd fel ezt úgy,hogy másfél évig volt egy kígyód és most már nem lehet.Tudom,hogy kegyetlen,de bele kell törődnöd.Sokkal inkább azzal foglalkozz,hogy megfelelő helyet találj neki!Nem lehet azt megoldani,hogy ahová viszed őt ott folyamatosan látogathatod,ápolhatod,etetheted?Esetleg állatkert a közelben,ahol ezt megbeszélhetnéd?Maximálisan megértem,hogy most szomorú vagy,de te is értsd meg,hogy nem szokványos dolog házi kedvencként kígyót tartani.Sajnálom,hogy meg kell válnod kis barátodtól,de most foglalkozz azzal,hogy jó helyre kerüljön és te se veszítsd el őt örökre!
2012. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen kérd meg haverod, hogy addig míg le nem csillapulnak a szüleid had legyen nála, aztán egy idő után csak visszaáll a régi rend és akkor vidd vissza. De ha akkor is lebuksz kegyelemre ne számíts.
2012. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Csodálkozom anyukádon, birkatürelme van. Én azon nyomban kivágtam volna a dögöt.
2012. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Én azon nyomban kivágtam volna a dögöt."

Hova?

2012. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
53%

72%


kár,hogy anyád nem vágott földhöz mikor megszülettél

2012. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fura :( De igenis szép jószágom van :)Valakinek a kutya tetszik valakinek a hüllő valakinek semmi..stb.

Én az összes állatot szertem,senki nem csúnya számomra.


Azért nem vették észre mert közel fél évembe telt hogy kitaláljam,hogy pakoljam a bútoraimat milyeneket kérjek még,hogy úgy legyen beforgatva hogy legyen egy szakasz,ahova úgysem néz majd be és ez jól is ment.Éjszaka szedegettem ki,amikor egyedül voltam etettem meg(bár most már csak 3 hetente 1 havonta eszik) a kajáját is sikerült szagok nélkül behordani stb :( Tiszta jó rendszerem volt.

Azért buktam le,mert egyedül voltam otthon,kivettem mozogni játszani de anyám otthon hagyta jogsiját és visszajött és mivel sietett már,benyitott hozzám,hogy tegnap bevásárlás után hova raktam a tatyót :(

Végighívtam minden létező barátomat,rokont mindenkit,hogy ki tudná befogadni 1.5 hónapra,de sajnos senki :(

Valaki fél,valaki utálja,valakinél nem férne el,valaki nem hajlandó élő állattal etetni még úgysem,hogy elmennék etetni =/

Az a baj az állatkerttel,hogy nem fogják visszadni.Mivel "veszélyes" kígyónak van elkönyvelve és ugy engedély köteles,DE az engedélyt csak 5 év veszélyes kígyó tartás után lehet megkapni még 10000 kritériummal,de ugye az 5 évet nem lehet megkapni hivatalosan,mert elvileg nem tarthatok ilyen kígyót...szóval értitek.

Nyáron,suli után elköltözöm a nagyihoz.Gimit váltok és kész =/ Vele beszéltem,ő beleegyezett abba,hogy a szobám kulcsra lesz zárva,amikor nem vagyok otthon és akkor nem fél :( De addig mit csináljak vele?:(((( Holnap anya el akarja vinni valamilyen hüllős egyesülethez =/

2012. máj. 14. 05:14
 17/20 anonim ***** válasza:

Merre laksz? Én simán befogadnám egy kis időre, de sajnos nálam sem maradhatna örökké..

Szegény, úgy sajnállak :( Egyébként szerintem anyukád biztosan nem dobna ki, csak fenyeget. Nem próbáltad még megbeszélni vele?

2012. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"72%


kár,hogy anyád nem vágott földhöz mikor megszülettél"


Mi baj szentem? Fronthatás? Vagy csak simán nem tnítottak jó modorra?

2012. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hiba volt, hogy nem kerdezted meg a szuleidet az elejen. Ha azt mondjak nem, hat nem, sajnos ez van. Az o tulajdonuk a lakas, talan van beleszolasuk abba, hogy milyen allattal elnek egyutt.


Ha pedig a kigyo tartasa torvenybe utkozik (engedely hianyaban - ahogy a szavaidbol kivettem), abbol szuleidnek is gondjuk szarmazhat, oket fogjak megbuntetni, ha kiderul! Nagyon felelotlen vagy!

2012. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Elköltöztem a nagyihoz:(
2012. máj. 16. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!