Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz: minden...

Szerintetek igaz: minden sikeres nő mögött egy férfi áll?

Figyelt kérdés
Olyan nőkre gondolok elsősorban akik családban (férj, gyerekek, háztartás ....) élnek és előléptették őket vezetőnek. Akkor a mondás vonatkozhat arra h ezentúl a férfi lesz otthon a nő? (háztartás, gyerekek stb...)Mert hát ugye a nőnek ezentúl nemigen lesz ideje az otthoni dolgokra. Vagy arra vonatkozik h a férfi igazából talpraesettebb mint a nő csak mondjuk neki nem sikerült ez, és a háttérben ő ad tanácsokat a nőnek?
2012. máj. 16. 13:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Én ezt a mondást épp fordítva ismerem, Minden sikeres férfi mögött egy nő áll.
2012. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Én ezt fordítva ismerem...:S
2012. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

A mondás fordítva van, és nem több egy általánosításnál.

HA egy ember okos, értelmes, intelligens, szerencsés, jókor van jó helyen, kitartó (akár férfi akár nő) akkor eléri a céljait, akár van mögötte egy másik fél, akár nincs.

2012. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
azért ismeritek fordítva mert fordítva is van: minden sikeres férfi mögött egy nő áll. a kérdező kicsit kifordította a dolgokat...
2012. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is fordítva ismerem ezt. De ha már előléptetik s nagyobb fizetés inkább plusz női segítség lehet a háttérben pl: házvezetőnő, bébyszitter stb. ) Persze a férj is ügyköthet a háttérben, tőlük se kell elvenni az elismerést.
2012. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Minden sikeres férfi mögött egy okos nő áll.

Én így ismerem a mondást, lehet van benne valami :)

2012. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem írtam rosszul, mert én már így is hallottam és igazából erre a helyzetre voltam kiváncsi. Hogyha a nő a sikeres...
2012. máj. 16. 14:09
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Semmi nincs benne, ez egy általánosítás, és elég bántó általánosítás. Nő vagyok, de mégis bántónak érzem a férfiak szempontjából azt, hogy ha elértek valamit a munkájukban, azt is az asszonykának kéne köszönniük? Mire fel? Ha a saját erejükből érték el, saját tudással, kitartással, szakértelemmel, akkor miért számítana a nő sikerének? Ez egy hülyeség, lehet hogy egy háztartásbeli nő találta ki, aki otthon van és főz-takarít, a pasi meg dolgozik, a csaj meg bemesélte magának és a férjének is, hogy a férj azért tud sikeresen dolgozni, mert otthon nem kell mosogatnia. OLvastam itt ezen az oldalon ilyen véleményt háztartásbeli nőktől, és már akkor gáznak tartottam. Volt nő, aki hó büszkén magának könyvelte el a férje szakmai sikereit, mondván azért sikeres a férj, mert ő otthon megfelelő "hátországot" (finom kaját és tiszta kéglit) csinál minden nap...................én erre azt mondom, hogy ha valaki jó a szakmájában, tökmindegy hogy otthon milyen kaja várja, attól ő még ugyanolyan jó lesz a munkahelyén akár borjúsültet eszik, akár pizzát rendel, akár el van mosogatva, akár nincs.
2012. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha a nő a sikeres, az is éppoly általánosítás. Én sikeres voltam a munkámban mindig is, a magam erejéből. Miért lettem volna attól sikeres, mert a férjem okos? Én értem el amit elértem, én dolgoztam meg mindenért hogy előléptessenek, én értem el a három nyelvtudásommal hogy eleve alkalmazzanak, stb. A férjemnek a magánéletemben van szerepe, nem a szakmai sikereimben :)
2012. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nekem van is az ismerősi körömben. A nő a férje nélkül nem sokra menne, mivel a férfi csinál otthon mindent (főzés, gyerekek, ház körüli dolgok stb...) sőt a munkahelyi problémákra is ő ad megoldást.
2012. máj. 16. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!