Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ebben a helyzetb...

Mit csinálnál ebben a helyzetben? (lent) Főkőnt lányok és nők válaszát várom.

Figyelt kérdés

A legjobb barátod felkért arra, hogy legyél a fiának a keresztapja. 3 éve ismerjük egymást, a kapcsolatunk nagyon jó.

DE

a baj az, hogy régen (nem jártunk) viszont elég sokat kavartunk, ennek 2 éve. Azóta nem volt semmi, a feleségét sem csalta meg. Viszont még mindig többet érzek iránta csak úgy, mint régen (és ezt az illető tudja is) és ha lehetne én még mindig szó nélkül a karjaiba ugranék.


Kérdés: ilyen "feltételek" (vagy nem tudom minek nevezzem) te elfogadnád-e a keresztszüléséget? (A családjukban van női rokon, de nem valami jó a kappcsolatuk és én vagyok az első helyen, akit megkértek)


2012. máj. 17. 22:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem, semmiképpen. Egyrészt azért, mert átérzem a feleség helyzetét. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen fura, de nekem minden bajom van attól, ha csak összefutunk véletlenül a párom volt "kavarásaival". Legutóbb egy esküvőn történt ilyen, és a csaj a szemem (és a tulajdon férje) előtt bájolgott a párommal...kis híján lepofoztam, pedig alapvetően nem vagyok féltékeny típus. Bocsi, ez kitérő volt, csak érzékeltetni akartam, h a feleség sem biztos, h örülne a keresztanyaságodnak.

Másrészt ha vállalod ezt a szerepet, az aktív kapcsolattartást igényelne. Márpedig ha minden alkalommal úgy látogatod meg a kicsit, hogy szívesen barátkoznál apucival, az nem valami jó neked sem. Nem kéne egy kapcsolatot tönkretenned, és ha nincs is ilyen szándékod, akkor pedig csak magadat kínoznád. Szóval több sebből vérzik a történet, így a helyedben megköszönném a megtisztelő felkérést, de visszautasítanám.

2012. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

20 évesen eleve nem vesztegelnék egy olyan 'barát' mellett, aki családos és azt mondom róla: "ha lehetne én még mindig szó nélkül a karjaiba ugranék."


Ha én feleség lennék, nem biztos, hogy örülnék, ha a fiam keresztanyja a férjemre pályázna. Egy dolog, hogy a nő ezt nem tudja, de így akkor sem lenne túl etikus még szorosabbra fűzni a viszonyt.

Őszintén szólva szerintem a saját és a család érdekében is jobban tennéd, ha hanyagolnád őket. Te is tudod, hogy ez nem barátság köztetek, ha már te többet érzel iránta...

19L

2012. máj. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Tegyuk fel, hogy bejon neked az, amire vagysz: tied lesz a vagyva vagyott ferfi. Ez elobb-utobb valahogy kiderul, es a ferfi elvalik. Ez rettenetesen rosszul eshet a felesegnek is, a pici gyereknek is, de a ferfinek es igy neked is a gyereke miatt tovabbra is kapcsolatot kellene tartani veluk... Igy szeretnel elni? Ha esetleg az eletedbol nem is, a szivedbol torold ki ezt a ferfit, aki nem teged valasztott, nem toled van gyereke. Keress egy szabad embert, akivel normalis kapcsolatot tudsz letesiteni! Hidd el, mindenkinek jobb lesz.
2012. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem fogadnám el. Ha tudod hogy oda vagy érte akkor nem szabad hogy még több esélyt adja annak hogy széttúrd a családot. Nyilván azért lesz keresztelő mert gyerek van, és ez ilyenkor már nem gyerekjáték, mások életével játszani. Én nem vállalnám a helyedben. Minél kevesebb kötődési pont a pasival annál jobb. Tapasztalat.
2012. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

egy apró szösszenet, ha te lány vagy, akkor ne a kersztapja akarj lenni :)


viszont én elfogadnám :)

2012. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Ha elírtam, bocsi. Viszont nem fogom elfogadni. De jó és értelmes idokot kell kitalálnom, hogy miért nem.
2012. máj. 18. 20:41
 27/27 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem vállalnám.
2012. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!