Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ilyen förtelmes...

Mit csinálnál ilyen förtelmes helyzetben?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy gyerekkorunk óta megvan a testvérem és köztem a megkülönböztetés. Én bármit csináltam soha nem kaptam egy kedves szót dícséretet. Kitünő tanuló voltam, sokat segítettem otthon, diplomát szereztem stb.. soha egy kedves szó.. ölelés. Bátyám az én szöges ellentétem volt és mégis mindig ő kapott mindent, törödést, pénzt stb.. (anyutól, és nagyszülőktől egyaránt)

Ő folyamatosan drog.ozott, rosszúl tanult.. stb.(ez csak az előzmény azért írom le mert fontos) most ott tartunk, hogy 30 éves és nem igen dolgozott még..

Örököltünk egy házat közösen, én párommal külön lakok van egy gyerekünk. Anyukánk, közölte, hogy az a ház legyen a bátyámé és a párjáé, mert hát...csak.. közölte, hogy ne legyek gonosz, x összegért fizessenek ki a bátyámék.. ez az összeg a tizede annak ami járt volna.. 4 milliót akartak adni a 8 helyett.. nagy családi vita lett belőle, hogy én önző vagyok, stb.. pedig mi is rászorúltunk volna, hiszen csak egy szoba konyha fürdő amink van, tehát kicsi a lakás..

mindegy addig terrorizáltak,(minden szinten) hogy azt mondtam.. kb., hogy minden mindegy, mit tehetek, folyamatosan terrorizáltak, sírtak érzelmileg zsaroltak, esküdösztek... Belementem. majd vettek fel hitelt a házra a bátyámék, amit ugye nekem is alá kelett irnom , amit szintén kizsaroltak azzal a cimszóval, hogy abból fognak kifizetni. Felvettek 9 milliót, amiből 4 adtak volna oda(ugye sokkal több járt volna mindegy) azonban elverték úgy ahogy volt, hiába mondtam nekik, csak 4 m vegyenek fel amit odadnak majd nekem.. elvégre 30 évig fizetik utánna... MEgkapták a pénzt a banktól és láss csodát, a 9 millió kb. 1 év alatt eltünt úgy ahogy volt, nekem még a 4 sem adták oda, hiába mentem és veszekedtem hogy hol van.. stb.hiába fenyegetőztem csak kiröhögtek. leráztak, hogy majd odadják. Vettek kocsit, építettek garázst.. luxus életet éltek. Most ott tartunk, hogy nem tudják fizetni a törlesztőt, már többször én fizettem ki, hogy ne usszon el a ház, bátyám meg nem is keres munkát. Anyukám fizeti, kb. 2 éve az összes számlát, és eteti őket... az ő bevételük????(élettársa szépen keres) nem tudom hova tünik...

Most teljesen úgy néz ki, hogy ez kb. még 2 hónap és viszik a házat.. mivel anyu nem bírja tovább őket ilyen szinten támogatni. Ezek után még van képük közölni, hogy a másik nagyszülői részbe ők majd átköltöznek.. egy szoba konyha amiről szó van.. de ezt a nagy házat is elbuktam miattuk és az életben nem lesz még egyszer ennyi, én is szegény vagyok mint a templom egere és szó szerint kisemmiztek az önzőségükkel. (saját unokáját is kisemmizte ezáltal)Anyámra rá sem bírok nézni, manipulativ.. és volt képe azt mondan, hogy az egész az én hibám mert miért engedtem az ő zsarolásuknak(ő is azt mondta, hgoy ha nem megyek bele a hitelbe többé nem áll velem szóba, mai fejjel szerintem mondjuk igy járnék jól..)tehát még az én hibám.. hogy elherdálták az örökségemet.. Rádasul ma tudtam meg, hogy a garázsban tartott robogomat, bátyám önkényesen fogta és elvette használatra, hogy az kevesebbet fogyaszt mint a kocsi, azért volt ott mertnálunk nem fért, már egy ideje hirdetem eladásra vaterán és egyebeken.. mondtam, hogy ne vegye el.. mert eladom kell a pénz nekünk.. erre anyukám felhiv, hogy majd ad érte nekem ő 10.000 forintot, és megveszi a bátyámnak.. ennyiért kb. én is kérnék még 10 db.ot.. új robogot ennyiért hol él ez???én sírva kinyomtam a telefont. most ott tartok, hgoy legszivesebben átmennék és felgyújtanám azt a nyavajás házat. (persze soha nem tenném meg,)vagy legalább üvöltözni velük, hogy hogy lehetnek ilyen gonoszak. Telefonomból töröltem őket. És itt sírok, hogy miért ilyen a családom" párom biztosan kitér ahitéből, ha megtudja hogy még a motort is elvettek. Ebből már nagy cirkusz lesz, mert a házzal, hogy átvertek..Mit tegyek? azon kivül, hogy este átmegyek és lerázom a motorrol.. és megszakítom a kapcsolatot velük, mert ezt már eldöntöttem.


2012. ápr. 30. 12:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát téged jól kisemmiztek hallod. :s

Nem kellett volna belemenned abba a 4 millióba se, a közjegyző leírta volna feketén-fehéren, hogy mennyi jár neked, és kész. Most már mindegy, de többet ilyet ne csinálj.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. :(

Hogy mit tegyél, arra nem tudok válaszolni, azon kívül, hogy többet soha ne engedj semmiben. Természetesen a motort nem adod oda 10 ezerért, és másból sem engedsz.

2012. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az igen..Ha jól gondolom ilyet csak azzal lehet csinálni aki hagyja.Az elején elszúrtad mert a házat el kellett volna adni és felezni.A saját családod nem érdekel?Vagyis a párod és a leendő gyerekeid élete?Most már nem tudsz mit csinálni a házat elárverezi a bank és lesz egy rakás adósság.Kapcsolatot jó ha megszakítod velük mert téged csak arra tartanak hogy kihasználjanak semmi másra és biztos hogy azon lesznek ,hogy húzzanak megint le anyagilag.Motort meg mindent ami a tied vigyél el.
2012. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem már van gyereked..hát ez így még érthetetlenebb hogy az ő szája elől veszed el a falatot és mindent a testvérednek adsz akiről tudod hogy milyen alak.Ha jól értem a fél ház a neveden van még de a hitel nem a te neveden?Mert ha árvereznek akkor kötelesek a felét neked adni a házpénznek.
2012. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják.Így kitolni csak azzal lehet aki hagyja magát.

Már kár a házért sírni,akkor kellett volna nemet mondani amikor aláíratták veled a papírt.nekem nincs diplomám,de simán felálltam volna,és csak annyit mondtam volna nekik,hogy nem írok alá semmit,majd az ügyvédem előtt megbeszéljük a dolgokat.Igaz ma lenne örökség (talán a bátyád részét is ki tudtad volna fizetni,és lenne egy nagy családi házad.) Igaz,hogy az anyád,és bátyád vérig sértődtek volna,és nem állnának veled szóba.

De ez olyan nagy gond lett volna?? Nem hiszem,hiszen most is ezzel fenyegetőznek..

Az elveszett örökség miatt én már nem sírnék,felesleges.Azt elcsesztétek.Te is és a családod is.

Én többé nem fizetnék egy fillér részletet sem,és nagy ívben tojnék egy ilyen családra..

2012. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
amikor kizsarolták a dolgot, hogy irjam alá.. annak anyukám volt az oka, függő helyzetben voltam tőle. és azzal manipulált. Beteg voltam, (daganat) úgy nézett ki, hogy elmegyek. Párom egyedül nem bírta volna a gyereket, édesanyám(bár már a névre sem méltó) azzal zsarolt, hgoy ha nem segítünk, nem fog a páromnak, sem ha esetleg bekövetkezik amitől tartunk. Most tünetmentes vagyok. és kisemmizet. nos ez van.
2012. ápr. 30. 12:51
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittétek, hogy megfogsz halni és az anyád azzal zsarolt, hogy utána nem segít a gyerekednek és a férjednek? Hát ne haragudj, de én átmennék és kiosztanék pár pofont, ha kell a férjemet küldeném át és kezdésnek a bátyámat veretném fél holtra. Nem hiszem el, hogy ezek után képes vagy még segíteni nekik.
2012. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szép kis családod van... Sajnállak. :(
2012. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

igen, jól látod kedves utolsó. ez a helyzet. csak az volt a szemem elött, hogy legyen családja a lányomnak ha úgy alakul a helyzet.

most azt gondolom, hogy arra nem érdemesek, hogy szemen köp.jem öket.

2012. ápr. 30. 13:01
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
De egy ilyen zsarolás után megnyugodhatsz, hogy nem lett volna családja... Bár nem értem, hogy lehetnek veled ilyenek továbbra sem.
2012. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

kiskorunk óta olyan mintha zabi gyerek lennék..

csak egy gyerekkori sztori ami hirtelen eszembe jutott. Én mindig mentem a dédihez, hogy segítsek neki, főzni ilyesmi.. húsvétkor, velem küldött át a bátyámnak 1000 forintott , hogy adjam oda neki..é n nem kaptam semmit.. szerinted????ma 29 éves vagyok és nem értem.. ha kelett nekik valami érzelmileg, egyéb dolog, mindig csak hozzám fordúltak. szóval én voltam a lelki szemetes plusz akibe rugni lehet. oka??? talán az, hgy nagyon hasonlítok apámra külsöleg.. nem tudom, soha nem indokolták.

2012. ápr. 30. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!