Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy főiskolán egy tanárnő...

Ha egy főiskolán egy tanárnő és egy diákja között szerelmi viszony lesz, kirúghatják a tanárt?

Figyelt kérdés
A diákja is nő és régóta vonzódnak egymáshoz.
2012. máj. 18. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Ige kirúghatják,mert a tanár mert nem tud pártatlan lenni a diákjához. Ha jól tudom a szabályzatukban benne is van,hogy tilos diákokkal nemi kapcsolatban lenni.
2012. máj. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan! Nálunk még házasság is lett ilyesmiből!
2012. máj. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Mivel egyneműek vagytok,fel se fog tűnni senkinek...:)
2012. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Hajrá, dugjanak!

Ja, azt nem tudnak, mindegy. Akkó nem tudom.

2012. máj. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Én is úgy tudom, hogy igen. Elvileg ilyenkor valami bizottsági ülés is lehet és akkor ott döntenek a sorsáról.

De nem tudom, hogy Magyarországon, jelenleg mi a pontos helyzet. De ezt tudnia kellene a tanárnőnek, nem? Vagy nem tesznek eléjük valami papírt? Nem hinném, hogy ez amolyan "úri becsületszó" alapon működik.


Egyébként a lány szüleivel sem árt számolni, lehet, hogy nem fognak örülni a dolognak...

2012. máj. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem. És tapasztalatból írom, nem személyes hanem az ismerőseim közül voltak akik tanárral jártak. Annyi, hogy a tanár ilyenkor nem vizsgáztathatja a diákot, és köteles jelenteni a főnökének, tanszékvezetőnek, intézetvezetőnek hogy kapcsolatban van egy diákkal.
2012. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Minden iskolának különböző a belső szabályzata, így nem igazán szerencsés példákat felhozni.
2012. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Minden iskola belső szabályzata tartalmaz egy olyan kikötést, hogy az ott dolgozó pedagógusok kötelesek tanárhoz méltó magatartást tanúsítani (tehát nem részegen bejárni az órára, stb.). Az, hogy ebbe a vezetőség szerint beletartozik-e a tanár és diák közötti viszony, vezetőség függő. A főiskolán mindkettő nagykorú, de azt általában elvárják, hogy olyan diákkal ne kezdjen a tanár, akit tanít, mert az így jogosulatlan előnyhöz juthat. Ilyen esetben szerintem az a becsületes, ha elcseréli az adott csoportot, óraátszervezéssel megoldható.
2012. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem játszik az állásával a tanár. Egy-két egyetem etikai kódexében benne van, hogy nem támogatják az ilyen kapcsolatokat, de nem is tiltottak. Ha ilyen van, nem vizsgáztathatja a tanár a diákot.


Egyébként hallottam már ismerősi körben ilyen esetekről. Az egyikből házasság is lett. A másik esetben a konzulensével van együtt a lány, ők titkolják. A másik esetben is a lány volt a diák. :)

2012. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!