Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy lány kapcsolatának kialakí...

Egy lány kapcsolatának kialakítását, minőségét befolyásolja hogy milyen az apaképe?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy tudat alatt olyan férfit keres minden lány, mint amilyen az apukája.

Én hullámzó viszonyban vagyok vele, néha ordibálunk egymással szó szerint, máskor meg mint igazi apa lánya kapcsolat. Mindketten nagyon makacsok vagyunk..

Viszont normális párkapcsolatot még nem tudtam kialakítani senkivel:(


22/L


2012. máj. 18. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet befolyásoló az apa képe, de a lánytól függ, h jó v rossz irányba húzza ez a kép.

Apukám alkoholista, dohányos, munkakerülő ember volt. A párom nem iszik, nem dohányzik és keményen dolgozik. Mi is szoktunk vitázni, de mindig arra gondolok, h nála rosszabb férfi is van a világon.

2012. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy azt nézd meg, hogy hogyan nevelt fel téged. Ha amúgy az értékeitek rendben vannak, és örülsz, hogy ilyennek nevelt, amilyen vagy, akkor semmi baj nem lesz. A veszekedés annak a jele, hogy valamiben nem értetek egyet. Végülis jobb, mintha elfojtanátok, de nem jó. Szerintem párkapcsolatban egy lány ugyanúgy hajlamos viselkedni, tehát adott szituációban a pároddal is ugyanígy fogsz ordibálni, mert azt hiszed, hogy ez elfogadható. Szerintem ekkora létedre már tudnod kellene kezelni és máshogy megoldani, leginkább megbeszéléssel. Ha apukáddal vannak ilyen nézeteltérések, akkor rajta gyakorolhatod a nyugodtabb stílust. Mondjuk lehetnél megfontoltabb, belegondolhatnád magad a helyzetébe stb. Nem vagy már 16 éves kamasz. Ha egy pasinak is nekiállsz hisztizni meg ordibálni már a kapcsolat elején, akkor ne csodálkozz. Ha problémát akkor kell felhozni, amikor van és megoldani mielőtt akkor lesz belőle, hogy már ordibálni kell.
2012. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy apukám nagyon hirtelen haragú, és mielőtt még bármit is kérdezne, elkezd üvölteni és lekezelő stílusban ordibálni. Na hát ilyenkor én sem fogom vissza magam és ugyanilyen stílusban visszaordítok valamit. Anya erre rámszól hogy ne beszéljek így apámmal, de én csak azt válaszolom vissza, hogy "tőle tanulom ezeket, úgy beszélek mint ő". Ezt egy héten 2x biztos hogy eljátsszuk egymással..
2012. máj. 18. 08:47
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahogy olvaslak, hasonló lehet a kapcsolatod apukáddal, mint nekem az enyémmel. Én alapvetően nagyon szeretem apámat és jó apa. Nagyon szereti a lányait (van egy nővérem), sokszor babusgat minket, ölelget, megszorongat, megpuszil, megsimogatja a hajunkat, becézget - tehát nem az a típus, aki nem tudja kimutatni az érzelmeit. Persze nem volt tökéletes. Sajnos 30-as, 40-es éveiben nagyon jóképű volt, és voltak nőügyei. Mindegy, valahogy túlélte a szüleim házassága, de azért én is rendesen haragudtam akkor apámra, és nem volt rózsás a helyzet.


A lényeg, h összességében szerintem nekem nagyon jó apám van, de pl nekünk is sok konfliktusunk volt, pont azért, amit te is írsz, h eléggé hasonlóak vagyunk, tőle örököltem/tanultam el én is a heves vérmérsékletet, és mikor még együtt laktunk pár éve, gyakran ordítoztunk mi is egymással. )


A lényeg, én 5 évvel ezelőtt megtaláltam a páromat, aki egyáltalán nem hasonlít fateromra. Se külsőre, se belsőre. Párválasztásnál az számít, hogy mennyire illetek egymáshoz, illetve mennyire egészítitek ki egymást. Ha egy apukád-vérmérsékletű sráccal kezdenél, vele is lennének ugyanolyan csúnya viták, nemde? Na, az én párom a türelem megtestesülése. 5 év alatt egyszer sem ordítottunk egymással. Vannak persze vitáink, de mindig meg tudjuk beszélni, míg apámmal sokszor nem sikerült.


Én azt mondom: ésszel kell párt választani. Neked is ezt tanácsolom ;). Remélem, hamarosan megtalálod a párod!


Ja, vmelyik nap beszélgettem lány ismerőseimmel, és ecsetelgettünk egymásnak, h milyen pasik jönnek be nekünk. Én meg mondtam, h nekem a kölyökképű, bájos kissrácok jönnek be, akik 19-nek néznek ki (persze a párom egyáltalán nem ilyen :D Nem minden a külső!). Mire mondták a csajok, h akkor ez azt jelenti, jó a viszonyom apukámmal. Mert akinek vacak a kapcsolata az apjával, vagy nem is nagyon volt, az hajlamos idősebb férfiakkal kezdeni - apakomplexus. Hát, engem mondhatni taszítanak a 40-es férfiak, úgyh valszeg tényleg remek a kapcsolatom apámmal :D


26/N

2012. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon befolyásolja. Mikor apukám fiatalabb volt, sokszor bántotta, verte anyukámat (őt se kell félteni, kiprovokálta), és rendszerint agresszív pasikat szedtem össze, akiket ki is rúgtam. Most már apukám maga a megtestesült nyugalom, anyám hiába ordibál, nem tudja kizökkenteni. A férjem is hasonlóan türelmes, nyugodt személyiség, nagyon jól kijönnek egymással. És imádom a szakállat... (Apukámnak 30 éve van szakálla.) Én mindig apás voltam, anyukámnak nagyon nehéz a természete. A párom és apukám alkatra is hasonlít egymásra, de ez egyáltalán nem volt tudatos a részemről, hogy olyat kerestem, mint ő. Mikor már 2 éve együtt jártunk, akkor kezdtek feltűnni ezek a hasonlóságok. 27/N
2012. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mármint apukámmal jön ki jól a férjem (persze velem is), és nagyon jól kezelik anyámat. (Anyám mániás depressziós komoly hangulatingadozásokkal).
2012. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én apám engem nagyon elnyomott mindig is,gyerekként vert,iszik is,egyáltalán nem mondhatnám el róla,hogy tisztességes.Ennek az lett rám a hatása,hogy egy időben azt hittem magamról,hogy a saját nememhez vonzódom.De persze ez nem így van,csak volt egy ilyen rossz időszakom miatta.Most meg olyan pasival szóba se vagyok hajlandó állni,aki iszik.Cigi nem kizáró ok,én is dohányoztam egy időben,de az alkohol az nagyon.A legtöbb alkoholista gerinctelen és veri a családját,nekem nem kell ilyen élet:)
2012. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én apám még gyermekkorunkban(van egy öcsém) itt hagyott minket,utoljára 5 éve láttam,nem keressük egymást.Mivel előtte is rengeteget csalta anyukámat,ennek az lett a hatása,hogy nem tudok és nem is akarok férfiban megbízni.Volt pár kapcsolati próbálkozásom,de hiába indult jól,pár hónap után szakítottam,mert egy idő után iszonyodtam tőlük.Jól megvagyok így is,szerencsére van ami kitöltse az életemet.Pszichológushoz pedig sosem mennék,szóval ez így marad.25/N
2012. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyémet annyiban befolyásolja, hogy totál ellentétes férfit keresek és kerestem is mindig,mint amilyen apám.Egyáltalán nem jönnek be a kövér férfiak,sőt egyenesen félelem érzetem van tőlük.Szóval testesebb férfivel nem tudom magam elképzelni,csakis vékony,vagy átlagtestalkatú és nagyon magas férfival.(apám alacsony és állatira el van hízva!).Valamint a bajusztól is herótom van, bajuszos férfit sem tudok elképzelni!

A jellembeli dolgokról inkább nem is írok,abban is teljesen az ellentétét keresem:)

2012. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem mostohaapám volt,aki ivott rendesen,ettől függetlenül sokáig nyugodt természetű volt.Anyám volt a góré,úgyhogy olyan kapcsolatokat kerestem,ahol a férfi erőteljesebb volt nálam.Viszont most pont olyanban vagyok benne,ahol én vagyok az erőteljesebb,és ez a pasi lelkileg is hasonlít mostohaapámra.Szóval tudat alatt ilyet fogtam ki,nem tudom mennyire lesz hosszú életű,mert sok konfliktus van.
2012. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!