Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos dolog...

Szerintetek igazságos dolog ez a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Én 70eFt-ot keresek(nettó), tesóm 50eFt-ot. Én iskolába járok, ami havonta több mint 30eFt, plusz a bejárás. A munkahelyem nem helyben van így nekem még az ebédet is fizetnem kell. Tesóm helyben dolgozik így haza tud jönni ebédelni, semmire se kell költenie,mert iskolába nem jár. Tőlem a szüleim elvárják, hogy minimum havi 15e Ft-ot leadjak, de tesómtól semmit nem várnak el. Szerintetek normális dolog ez? Mondtam már nekik,hogy ez nem igazságos, azt mondták majd mondják tesómnak is hogy adjon le,de azóta se egy ft-ot se adott még nekik. Én pedig gyűjtögetős vagyok, és így pár hónap alatt elég sok összejött(nem költöttem el minden hülyeségre),és ebből kifolyólag a szüleim most már a havi 15e Ft-ot is keveslik. Mit csináljak?:S
2012. máj. 18. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Költözz el.
2012. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Költöznék persze,de egy albérletre már nem futná...
2012. máj. 18. 17:14
 3/11 anonim ***** válasza:

A szüleid részéről igazságos, hiszen a tesódtól is kérnek pénzt. A gond ott van, hogy ő nem ad. Ezt oldják meg a szüleid meg a tesód. Te örülj annak, becsületesebb vagy, és fizess tovább. Ha a tesód nem akar fuzetni, akkor mi lenne az igazságos megoldás? Ha te sem fizetnél?

Mellesleg 15 e Ft semmiség, ha a rádeső rezsit, meg a kaját számolod.

Én is adtam haza pénzt, mikor otthon laktam, de soha nem izéltem azon, hogy a bátyám ad-e vagy sem. Az az ő dolga, ez meg az enyém.

2012. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Én a helyedben addig nem adnék le semmi pénzt, amíg a tesód ugyanúgy nem ad bele a kasszába. De addig semmiképp. Ha azt felelik, akkor el lehet húzni, betársulnék egy albérletbe (igazad van, teljes lakást nem tudnál bérelni, de szobát azt igen!)

Meg 15-öt mire adj, mikor alig eszel otthon? Mert 1 főre a víz- és áramfogyasztás közel sem ennyi...

2012. máj. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért tőled kérnek, mert te gyűjtögetős vagy.
2012. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ez így nem igazságos, teljesen igazad van
2012. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kérnek a szüleid az nem gáz. Én is havi 30at leadok. Szüleim mindig mondják, hogy nem szívesen veszik el, de sajnos a mai világban nem tehetik meg, hogy ne vegyék el. Viszont hogy a tesód nem ad, az gáz. Mármint a tesódnak. Te továbbra se azzal foglalkozz, hogy a tesód nem ad, te attól adhatsz. Azt már a szüleidnek kellene megbeszélned a tesóddal, hogy adjon ő is. Ha meg nem teszik meg, és tőle nem kérnek, akkor az már tényleg fura.
2012. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Anyuék nekem azt mondták,hogy mondani fogják neki is,de mivel ő keveset keres így nem várják el tőle,hiszen azt költse magára. Az a legdurvább, hogy ha kiszámoljuk nekem alig marad,mert a legnagyobb részét a suli és a napi étkezés kiteszi. Tesóm meg él mint hal a vízben,mert neki egy Ft-ot se kell leadni. Egyértelmű,hogy leadok,nem is azzal van bajom. Azzal,hogy tesóm nem, illetve az,hogy ha nekem több van,m gyűjtöttem,akkor adjak is le többet.:S
2012. máj. 18. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vezesd le a szuleidnek, hogy mire mennyit koltesz, es mondd nekik, hogy nem fizetsz tobbet, mert nem tartod igazsagosnak. Gondolkozzonak.
2012. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ismerve a szüleid álláspontját, így pláne nem adnék. Összesen 20 ezerrel keresel csak többet. Ha lemennek a költségeid, mennyi marad neked? Te ne költs magadra, meg neked ne legyen megtakarításod? Hát jó vicc...

Igyekezz elmenni tőlük, ha kell, társulj be egy albiba!

2012. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!