Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos szempont a párom jó...

Fontos szempont a párom jó anyagi helyzete a mai világban és, hogy vele tervezzek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy anyagias lány,mielőtt azt hinné valaki, nem a pénz dominál a kapcsolataimban. A mostani párom viszont jó anyagi helyzetben van, ő kaparta, küzdötte össze a városi családi házát, az autóját, van munkája. Tulajdonképpen mindene megvan, csinosítgatja csak a házát 24 évesen, nem kell hiteleken törnie a fejét. Rengeteget dolgozok vele a ház körül,az udvar,virágok, a házban takarítás,főzés az én dolgom,ha ott vagyok. Cserébe mindent megteremt,mert tanulok még, ha boltba megyünk, nem kell néznem semminek az árát,beletehetem nyugodtan. Ugye,hogy ez a mai világban fontos szempont? Persze szeretem,csak mikor összeveszünk, azon gondolkodok, hagyjam el,és legyen másé az,amit ketten összehoztunk,mégha én csak lelki és fizikai dolgokat tettem belé? Ez elítélendő,hogy ezt én fontos szempontnak tartom?
2009. jún. 27. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz! :)

Nem ez dönt, de fontos! Ugyanolyan tényező, mint a szerelem, szeretet, hűség, megértés, anyagi biztonság... Nem nyom se többet, se kevesebbet a latban mint a többi!

Ha van mellette szeretet én nem ítéllek el!

2009. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!

Egy dolgot nem szabad: erre építeni!

Ha mégis külön mentek ott vagy csupasz fenékkel, mert te nem építettél egzisztenciát e miatt!

2009. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek az előzővel.

Szerintem örülj a párodnak, és köszönd meg neki, hogy megossza veled mind ez. Sajnos ezt sokan nem tehetik meg, mi a párommal hitelt együtt vettük már fel, és együtt is nyögjük, sajnos nekünk meg kell nézni, mit teszünk a kosárba.

De! Csak ez nem elég egy kapcsolathoz! Ha szeretitek is egymást, akkor megfogtad isten lábád. De én is azt mondom, ahogy tudsz majd te is gyűjtögess, esetleg egy kis lakásra, amit ki is lehet adni, tehát még forrás, de ha ne adj isten rosszul sül el, lesz hova menned. Persze ez sem megy egyik napról a másikra, de ne támaszkodj csak rá. Sajnos ma egy nőnek ilyenre is gondolnia kell.

2009. jún. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy a lényeg: Szeresd, és ne a pénz tartson mellette! Nem elítélendő, hogy egyébként fontos szempontnak tartod a jó anyagiakat.
2009. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyanyád lehetnék,és a véleményem tapasztalatokon alapul.Egy párkapcsolatban a döntés meghozatalakor az egymás iránti szeretet,megbecsülés,hasonló gondolkodás lehet csak a szempont,az anyagi nem.Természetesen ezt nem úgy értem,hogy kösse össze bárki is az életét egy naplopó,pazarló emberrel,jó ha van biztos anyagi háttér.De ha az anyagi helyezete a párodnak döntő szempont,az azt is jelenti,hogy a kapcsolat megromolhat,ha ez veszélybe kerül.Lehet a párod munkanélküli,vagy beteg és nem tud dolgozni,elvesztheti a vagyonát,leéghet a háza,és még sorolhatnám.Akkor pedig az anyagi biztonság volt-nincs,és a párkapcsolattal komoly bajok lesznek.

Amint írod, a párod 24 éves,tehát elég fiatal még.A mai világban elég meglepő,ha valóban saját erőből,szülői segítség nélkül ért el ennyit.Ez dícsérendő,de mint írod,ha ott vagy Te is rengeteget dolgozol a házon és a ház körül,viszonzásul nem kell nézned az árakat.Ez el is várható tőle,ha anyagilag nem gond neki.

Nem ismerem a párod,nem is akarom bántani,csupán a tapasztalataim mondom el.

Több embert ismertem,aki az anyagi jólétért,házért stb.rengeteget dolgozott,de mindig még többet akart.Valójában munkamániás volt,és a párjától is azt várta el.Ha ilyen a természete,felfogása, az nem fog meg változni,a párjának alkalmazkodnia kell hozzá,Most ugyan nagyvonalú veled,de vajon akkor is az lesz-e,ha már elmúlik a nagy szerelem?Ilyenkor fordul elő,hogy én tartalak el,spóroljál és ehhez hasonlók.

Te ismered,te tudod,hogy mennyire szereted,de ha döntesz gondold végig amit írtam.Lehet,hogy minden OK a pároddal,

és akkor sok boldogságot kívánok Nektek ,de ha nem,akkor inkább vesszen kárba a munkád,minthogy elrontsd az életed az anyagiak miatt.

2009. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagy könnyebbség a mai világban. Akkor érzik az emberek, ha rosszabb körülmények közé jutnak a jobb után és akkor nagyon limitált, hogy mit vehetnek meg és mikor. Én értem, hogy mire célzol. Nézd, végülis ti dolgoztok azért, hogy nektek jobb legyen. Miért lenne ez baj? Szívesen megosztja veled a párod, gondolom, hogy majd te is beleteszel amennyit csak tudsz, mikor már nem tanuló leszel. Nem látom, hogy hol itt a probléma. Senki sem örül neki, mikor az általa befektetett pénz, idő, energia elvész.
2009. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Én biztos nem érezném jól magamat egy ilyen jó módú fiú mellett. Nehezebb, ám több örömet jelent a közösen megszerzett "kincs", az együtt-teremtés módszere. Bennem mindig ott munkálna a fenygetettség érzése, mikor repül először a levegőbe a fájdalmas beszólás:" ez az enyém, egyedül én szereztem".
2009. jún. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagyon jól csinálod, hogy tanulsz! Folytasd is így, akkor is, ha esetleg a párod arra akar rávenni, hogy ne dolgozz, légy háztartásbeli, feleség, anya!

Én is párkapcsolatban élek, Vele képzelem el az életemet, de a "karrieremet" úgy építem, hogy ha netán szakítunk, akkor is meg tudjak állni a saját lábamon. Nem csak anyagi szempontból, hanem az önbecsülés miatt is.

2009. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!