Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párválasztásnál szempont a...

Párválasztásnál szempont a leendő társad anyagi helyzete is?

Figyelt kérdés
ilyenekre gondoltam mint: van-e lakása, bármilyen hitele (amit majd esetleg közösen kell visszafizetni), jó állása van-e, a szülei milyen körülmények között élnek, tudnak-e majd támogatni titeket, esetleg őket kell majd anyagilag kisegíteni, stb.
2011. ápr. 20. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak annyiban,hogy mennyire akar dolgozni. Senkit nem vagyok hajlandó eltartani és a hitelét sem fizetem ki senkinek. Nem vagyok szőrös szívű, segítek, ha kell, de hülye sem. Azért tanulok, hogy ne legyen gondom az életben, nem hagyom, hogy bárki erről a későbbiekben lehúzzon. A jelenlegi anyagi helyzete nem érdekel, a szülei anyagi helyzete pedig végképp megy.
2011. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve végképp nem, bocsánat :D
2011. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Teljes mértékben.

Én olyan nő vagyok, aki szívesen dolgozik, és nem várom el, hogy egy pasi eltartson. Épp ezért nem kell olyan pasi, aki otthon ül. Csakis olyan pasi jöhet számításba, aki dolgozik. Amúgy szegény családból származok, a mostai párom pedig elég jó körülmények közül. Azért közös jövőt könnyebb így tervezni, hogy legalább ők tudnak valamit biztosítani. Ha mind a ketten szegények lennénk, akkor soha nem jutnánk előre.

2011. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Szülei nem érdekelnek ilyen szinten. Én magam eltartom nincs hitelem egy férfitől ugyan ezt végkép elvárom. Lehet anyagiasnak tűnök de ez van...
2011. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy van-e lakása vagy mennyit keres az nem érdekel.

De az, hogy mennyi hitele van és, hogy egyáltalán milyen hitel (valóban fontos dolgok vagy csak szórja a pénzt) az nagyon is számít.

A szülők anyagi helyzete csak extrém esetben érdekelne, mert nem szeretném arra áldozni az életemet, hogy olyan szinten kell őket támogatni, hogy a saját életem rendezgetése/tervezése az teljesen el van lehetetlenítve.

2011. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálam ez nem elváró ok. De viszont az fontos, hogy ne azt várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön.

Persze azért ne legyen annyi hitele, hogy még a gyerekeink is ezeket fizessék majd. Párom jó anyagi háttérrel rendelkezik,nincs hitele. Saját lakása nincs, mint, ahogy nekem sincs. Mert közösen akarunk egyet venni. Az Ő és az Én szüleim is jó anyagi háttérrel rendelkeznek, de ez nem jelenti azt, hogy annak ellenére ne támogassuk a másikat.

2011. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem volt az. A gazdagabb és a szegényebb udvarlóm közül a szegényebbet választottam.
2011. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Lényegtelen, mert úgyse házasodom össze vele. Ha jön a válás akkor meg viszi a vagyont.
2011. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen fontos, hogy van-e hitele es mire, mert az mutat sokat arrol, hogy mennyire felelossegteljes ember es hogy banik a penzevel illetve az is fontos, hogy akarjon dolgozni. Az, hogy valakinek 28 evesen nincs hitel nelkul sajat haza, az teljesen termeszetes, de sokat mond a szemelyisegerol, ha hitelt hitelbol fizet, szemelyi kolcsonei vannak stb. Az nem erdekelt, hogy a ferjem szulei milyen anyagi hatterrel rendelkeznek, mert az eskuvo elott nem is ismertem oket, semmit nem tudtam roluk, mivel egy masik orszagban eltek, de az persze donto tenyezo lett volna, ha a ferjem elherdalta volna a keresetet. Az edesanyja egyedul el, bar nem ker segitseget, probaljuk tamogatni. Nem a gazdagsagrol meg a vagyonrol van szo, de ha az ember mar annyit dolgozik, ne huzza le a WC-n. Unokatesom milliokat jatekgepezik el evek ota. Ilyen emberrel nem lennek. Ugysem lehet megvaltoztatni.
2011. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
igazából azt szokták mondani,hogy ez a szerelemnél mindegy.Ha valaki beleszeret valakibe nem számít,hogy gazdag-e,vagy szegény.Viszont a mai világban szerintem fontos az,hogy az ember ne egy naplopóhoz menjen feleségül!Nyilván ha az ember családot akar,akkor fontos az ,hogy valamelyest anyagi biztonság legyen a hátamögött.Nyilván ha dolgozol meg minden,nem fog kelleni egy olyan pali aki nem dolgozik,nincs semmije,és csak van a nagyvilágba.
2011. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!