Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyagilag milyen előnnyökkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagilag milyen előnnyökkel jár, ha valaki házas? (Tudom nem ezt kell nézni, de mérlegelni lehet ilyen szempont szerint, mert úgysem a papír számít)

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 09:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
Olvasd el a családjogi törvényt.
2011. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Mi azóta vagyunk szarban, hogy összeházasodtunk.

Régóta nem találok állást és mióta voltam olyan hülye, hogy bevallottam a házasságom, elvették a 28ezres RÁT-ot tőlem.

Így férjem 60ezres fizetéséből kell most nyögnünk az albérletet.

Enni csak úgy tudunk minden nap, hogy a szüleim segítenek.


Persze már nem válok el, de elkeseredésemben már gondolkoztam rajta, hogy jobb lett volna "papír nélkül" együtt élni.

Így ha egyszer tudunk majd babát vállalni többet kapnék pár ezer FT-al+jár támogatás oviban, iskolában az étkezésre.

Szóval érzelmileg megéri, de anyagilag semmiképp sem.

2011. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
:) Pl. ha valakinek kevesebb a fizetése, mint a házastársának, akkor az egy előny neki, hogy a párja fizeti a közösbe a többet. Na, ez egy anyagi előny az egyik oldalon, viszont hátrány a másikon.
2011. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Kim88 válasza:
90%
És még mondják, h csökken a házasodni készülők száma.. (ezek után nem is csoda)
2011. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%
Valaki azért nem akarna házas lenni, hogy több segélyt kapjon? Hát ez vicc... Én dolgozom, lassan feleség leszek, ja és eltartom a RÁT-osokat... Dejónekem...
2011. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Hidd el, nem jókedvemből igénylem a RÁT-ot, hanem hogy tudjak mit enni míg nem találok állást.

És ez sajnos Borsodban nem is egyszerű.

Nem, nem vagyok cigány, csak egy dolgozni akaró magyar nő.

Nem az én szégyenem, hogy segélyért kell sorban állnom, hanem az országé, mégis én sütöm le a szemem mikor bemegyek a munkaügyibe.

2011. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Kim88 válasza:
65%
nyilván az interneten is sok állást hirdetnek! Ha már a munkaügyiben és az önkormányzatnál a pofámba röhögnek, h nincs meló. Középfokú nyelvvizsgám, 2 szakmám van, 23 éves vagyok, mégsem találok állást.
2011. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Itt jön az, hogy aki fiatal és nincs gyereke, mi a ráknak nem költözik olyan helyre, ahol van munka :D

Egyébként pédául ha nem vagytok házasok, és van nem közös gyereketek, akkor hiába van neked külön egy gyereked, közösen meg kettő, hiába nevelitek mindhármat ti, nem számítotok nagycsaládosnak.

Családi adózás szerintem csak házasokra vonatkozik, de ez nem biztos.

Özvegyi nyugdíjra sem vagytok jogosultak, bár ez most még nem olyan égető kérdés.

Örököse sem vagy a másiknak.

Meg még jópár ilyen van.

2011. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
9 állást hirdetett a Tescó tegnap, és ma.De van akiknek ez derogál.
2011. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%
Akkor sem örököse, ha a férje/felesége!A leszármazottak örökölnek, a házastársnak haszonélvezeti joga lesz "csak".
2011. márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!