Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az gáz, ha nem szeretek nálam...

Az gáz, ha nem szeretek nálam sokkal jobb anyagi helyzetű emberekkel találkozni?

Figyelt kérdés

Olyankor mindig tudatosul bennem, hogy mennyi mindent elcsesztem és hogy mekkora sz.r az életem, hozzájuk képest persze.

Utána napokig rosszkedvű vagyok.

Ez irigység vagy normális érzés?


2012. máj. 18. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy azzal nincs bajom ha találkozom olyannal aki jobb anyagi helyzetben él mint én, mivel ez általában minden ismerősömre igaz.

Sőt inkább próbálom "humorosan" felfogni, hogy mittomén "5000 ft?! életemben nem volt annyi pénzem, nem hogy egyszere"


Lehet ez kissé beteg módja a dolognak, de legalább nem idegeskedek rajta vagy rontja el a kedvem.

2012. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 10. válaszoló!

Milliomost sehol sem említettem, az a fajta gazdagság engem sem vonz.

Ilyenekre gondolok pl, hogy a sógoromék egy vadi új lakóparkban vettek házat (hitelre), ahol minden tip-top, mindenki kedves és barátkozó, a gyerekek együtt játszanak az utcán és hétvégente közös programokat csinálnak a szomszédokkal. Mi meg anyóséknál élünk a hitelből beépített külön bejáratú lakrészünkben egy olyan környéken, ahol mindenki bezárkózik, alig vannak emberek az utcán, nem lehet ismerkedni, így a gyerekeimnek sincsenek barátai.

Szóval mikor náluk vagyunk, akkor mindig tudatosul bennem, hogy ehhez képest milyen nyomorult az életünk és hogy szegény gyerekeim úgy fognak felnőni, hogy nem lesznek barátaik...


Vagy egy másik példa: ismerőseink hazalátogattak külföldről és nekem rossz érzés azt hallgatni, hogy kint mennyivel könnyebb és jobb az élet, hogy nem jelent problémát, ha szórakozni szeretnének menni (mert itthon az ugye luxus dolognak számít már szinte) vagy étteremben ennének.


Szóval ilyenekre gondoltam, nem arra, hogy nekem miért nincs 20 millás autóm és 100 millás házam :)

2012. máj. 20. 07:27
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia 10-es vagyok :-)!


Látod lepontoztak mert máshogy látják az életet. A te szemszögedből nem is a milliomoson van a hangsúly, igazad van más jelzőt kellett volna választanom. A "baj" az életszemléletedben látom... halál komolyan írtam ha így állsz hozzá meg fogsz keseredni.. De hisz ezek amiket elmeséltél, nem olyan dolgok amin ne lehetne változtatni... mért bélyegzed már most meg a gyermekeid életét? Nincs olyan hogy nem lesz majd barátjuk, ezeken pikk pakk lehet változtatni, nem rajtad fog múlni, hány barátjuk lesz hanem rajtuk.. milyenné neveled őket, de ha nem a környékről majd barátkoznak oviban, iskolában,,, meghívhatjátok kertipartizni őket stb.... más meg a 10-diken nem tud ilyen szórakozást nyújtani a gyerekeinek. A másik miből gondolod, hogy egy szép lakóparkban lakóknál, értékesebb barátságok születnek? Én más szempontokat tartok fontosnak. Ha ezt vesszük példának, akkor az én részem annyi lesz, hogy nyílt barátkozós gyereket próbáljak majd nevelni, vagy legalábbis olyat aki megtalálja az ő igényeihez a barátot... De kérdezted a gyerekeidet??? Bár nem tudom hány évesek, vajon ők is így látják? A másik a külföldi rokon. Na hát erről órákat tudnák mesélni, amint írtam nagy a család, és a fele a világ különböző pontjain... Én megpróbálom szem előtt tartani ahol, a fény, ott az árnyék is.... és ez minden esetben igaz. Persze, hogy a szép részét mesélik. De én alapjába véve azt látom, hogy a pénzen vett "boldogság" soha nem igazi... Persze hogy nem fogják a rosszat mesélni, hisz megköveteli az élet ma már mindenkitől, hogy csak a legjobb formáját mutogassa... mióta úgy élem az életem, hogy igen is megpróbálok jóra koncentrálni ,azóta történek is velem jó dolgok, bevonza az ember, és bevonza az ilyen embereket is.. nem mindig könnyű ez igaz de nem lehetetlen. próbáld ki . Férjemnek az elején, (jó pár éve) nagyon fura volt , hogy állandóan álmodoztam. Mindig mondtam, és mondom neki, hogy ingyen van, és engem boldogabbá tesz..... Az én lelkem gazdagabb! De hogy példát mondjak az életünkből. Elég elérhetetlennek tűnt egy ilyen ház amiben most élünk. Mikor viszont láttunk reális esélyt az építkezésre, az én fejemben centiről centire be volt rendezve az egész. Fogtam egy papírlapot leültünk a férjemmel, és megrajzoltuk. Még az utsó fénykép keret helye is meg volt a falon. Akkor is vigyorgott a párom, hogy mennyit "álmodoztam" erről, hogy így kész a terv????

Látod megkaptuk, meglett...

2012. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy a pénz beleszóljon az emberi kapcsolataidba! Sem a barátságba, sem a szerelembe, sem abba, hogy kit találsz rokonszenvesnek! Ha a jómódúakkal nem barátkozol, az végső soron ugyanolyan anyagiasság, mint amikor a gazdagok,csak gazdagokkal barátkoznak, és kerülik a rosszabb anyagiakal élőket.
2012. okt. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!