Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az apám egy...

Mit csináljak, ha az apám egy maradi idióta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves fiú vagyok, és szeretném megosztani veletek a problémám.

Anyunak nemsokára születésnapja lesz, így a munkatársai szerveztek neki egy kis köszöntőt, amolyan buliféleséget, hogy közösen megünnepeljék. Igen ám, de apám a következő állásponton van:

Szerinte anyu nem törődik a családdal, merthogy már elmúlt 9 óra, és ilyenkor már illik itthon lennie. Merthogy van egy családja, van egy 7 éves gyereke, és még csak annyit sem csinál, hogy hazatelefonál. Én megmondtam apunak, hogy 1 évben egyszer van születésnapja, nem baj, ha kicsit szórakozik, és szerintem nevetséges ez a 9 órakor már legyen otthon, mert családja van hozzáállás. Ő pedig azt mondja, hogy szórakozzon, de a családját ne hagyja figyelmen kívül. "Ha egy felnőtt nőnek annyi esze sincs, hogy 9-re már hazaérjen a családjához, akkor ott már komoly gondok vannak, hiszen én sem sörözgetek a haverokkal". Gondoltam magamban, hogy nyugodtan mehetne, ő is élhetne, és talán nem lenne ilyen begyöpösödött felfogása. A legutóbb, azt hiszem pár hónapja valamelyik munkatársának esküvője volt, és tartottak egy "csajos estét". Apám akkor is kiakadt, mert anyu 10-kor jött haza, de vízen kívül semmit nem ittak, meg semmi ilyen nem volt, csak nem szívlelte, hogy "ilyen későn", holott van egy kisgyereke is. Na, akkor elhordta anyut mindennek, összepakolta a cuccait, el akart válni, meg költözni. Baromira idegesítő, hogy azért mert neki nincs élete, attól még másnak sem legyen, és félek, hogy anyu szülinapjára a hülye apám képes lenne anyu kedvét tökéletesen tönkretenni, és aggódok, hogy amint hazajön, apám tuti elkezdi anyut kioktatni.. Anyunak pedig a sok teendő, munka, házimunka mellett élni alig van ideje, és apám még ennyi örömet sem hagy neki, nevetséges.

Szerintetek én mit tehetnék?


2012. máj. 18. 21:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
5%

Bocs kérdező, de szerintem nézzél magadba.


Apádnak van igaza, anyád már nem gyerek, és FELNŐTTKÉNT a születésnapokat családi körben szokás megünnepelni, nem munkatársakkal bulizva, főleg nem este 9 kor, amikor a 7 éves gyerek házifeladatát vagy az ellenőrzőjét kellene átnézni.

2012. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
De nem ma van a születésnapja, hanem vasárnap lesz! Ez csak egy kis meglepetésbuli a kollégáitól!
2012. máj. 18. 21:50
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Amiket ide leírtál, azokat mondd el neki is, persze a ránézve sértő részek (begyöpösödött, maradi, idóta jelzők) nélkül.
2012. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Muszáj volt ezeket a jelzőket leírnom. Egyszerűen idegesítő, hogy annyira makacs, hogy csak neki lehet igaza, ha pedig nincs, akkor megsértődik.
2012. máj. 18. 21:52
 5/34 anonim ***** válasza:
10%

De most neked hogy esne kérdező, ha a kedvesed bulizni menne, te meg otthon kushadnál?


Az egészet mért nem lehetett úgy intézni, hogy az egész család ott lehessen?


Apád meg nem véletlenül nem jár sörözni, ki figyelne akkor rátok, vagy ki adna vacsorát?

2012. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem ne szólj bele, mert kb. semmi közöd hozzá. 18 éves vagy, ha nem tetszik valami el lehet költözni.
2012. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Azt hiszem, Te nem sokat tehetsz. Édesanyád ,ha elviseli, hogy ilyen a férje, akkor más nem sokat változtathat rajta. Annyit tehetsz, ahogy most is megpróbáltad, az édesapádat kicsit győzködni.
2012. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Najó, azért ez egy kicsit túlzás.

Először is: anyu is dolgozik rendesen. Bulizgatni meg nem jár el, talán évente kétszer, az is ilyen kollega-buli.

Másodszor: apu tudta, hogy szerveznek neki meglepetésbulit, nyugodtan ott lehetett volna.

Harmadszor: elég sokszor vigyáztam már öcsémre, most is szívesen vigyáztam volna rá, tudom, hogy anyura ráférne egy kis lazítás, pihenés.

2012. máj. 18. 21:56
 9/34 anonim ***** válasza:
13%

Nem megsértődik, hanem bántja, hogy nem értitek meg.


Nem érti, hol bszhatta el úgy az életét, hogy a felesége otthonhagyja mint valami papucsot, és még a gyerekei is hülyének nézik, ha kipanaszolja magát.


Anyádnak nem születésnapi buli kéne a munkatársaival, hanem egy születésnapi b@szás apáddal!

2012. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%
Első, ne is haragudj, de miért kéne anyunak órarendszerűen hazarohanni a saját szülinapi meglepetés bulijáról? Azért, mert ő a nő, a házi rabszolga, akinek rohanni kell a 7 éves gyerekéhez ellenőrözni a leckét meg az ellenőrzőt? Annak a 7 évesnek nincs apja? Apu nem tudja ezeket lecsekkolni, esetleg vacsorát adni a 2 gyerekének? Az anya nem minden este vadul bulizik reggel 5-ig, hanem, mint a nagyfia leírta, elég ritkán jut egy kis szórakozásra ideje. Hadd éljen már egy kicsit az a szerencsétlen nő, a férj meg ne pusztuljon bele, hogy neki is tenni kell otthon valamit! Ahogy a kérdező is írta, attól, hogy apunak nincs élete, azért még másnak lehet és azzal, hogy egy nő családot alapít nem azt jelenti, hogy rabszolga lesz. Persze a napi szintű vad bulizást én is ellenzem egy családanyánál, de azért hadd mehessen már valahova el a barátnőkkel/barátokkal.
2012. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!