Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen maradi az apám?

Miért ilyen maradi az apám?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak én anyával élek,apuval eddig alig találkoztam,csak félnapokat.Múltkor nála kellett töltsek egy egész hétvégét(legutoljára kb. 5 éves voltam,amikor ott aludtam nála) és teljesen kiakasztott...Karácsonyra kaptam egy új laptopot és vittem apához,merthogy ő vidéken lakik és valahogy túl kellett éljem a hétvégét.Apa teljesen kiakadt,hogy anya hogy vehet nekem ilyen drága ajándékot,meg hogy én nem tudok rá vigyázni és mondta,hogy 20:00 után már nem netezhetek...:O Meg közölte velem,hogy szerinte "nagyon sokat mutató ruhákban járok" és majd beszélni fog anyával,hogy nem kéne így öltözzek.Mégis mi köze van hozzá,hogy mit veszek fel?!

Egyébként egyáltalán nem öltözök k*rvásan,csak úgy,mint a normális tinik.Meg lecseszett azért,mert nem mondtam neki,hogy van barátom...de sztem semmi köze hozzá,hiszen alig beszéltünk eddig.

Hogy lehet valaki ilyen maradi?

14/L


2011. febr. 13. 17:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

1.csak félt téged..nem akarja h egy év mulva már azt hallja az utcán a fiuktól h "ő nekem is megvolt" meg ilyesmik..

2.tényleg nincs sok köze hozzá..nem tiltással kell nevelni egy gyereket (vagyis nem csak azzal), majd akkor tiltson ha valóban apának mondhatja magát..

2011. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%

Úgy, hogy nagy élettapasztalata van, és ismeri ennek a mocskos világnak az összes bugyrát!


Hallgass apádra, jót akar neked! Te még naív vagy és tapasztalatlan, de akár süldőnek is mondhatnám.


25F.

2011. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem maradiság, ez aggódás, és féltés. Fél, hogy elszalad veled a ló, és egyre drágább ajándékokért fogsz követelőzni.
2011. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Mégiscsak a lánya vagy.Nem maradi.Már így is túl sok minden van megengedve a mai fiataloknak,azért van annyi kis kurv@ lelkű kiscsaj,meg erőszakos osztálytársait tanárait püfölő suhanc.Ugyan úgy öltözöl mint a többi fiatal?Neked is kint van a mínuszban a derekad,meg a mellkasod meg hasonlók?Mert az tényleg tré.Nekem nincs gyerekem és csak 30 vagyok,tehát nem észosztás amit csinálok,de apádnak igaza van valamennyire.
2011. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
91%
Szerintem csak szeret
2011. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

A leírásból ítélve a lányt zavarja, hogy az apja eddig nem nagyon foglalkozott vele, de most,hogy ezen változtatott, az apaságot a szigorral, korlátozással akarja kezdeni. Nyilván nem olyan sok tekintélye van az apának a lány előtt így, hogy eddig nem nagyon foglalkozott vele, szerintem valahol jogosak a lány ellenérzései.

Azt viszont túlzásnak tartom, hogy egy hétvégét "nem élsz túl" net nélkül. Bár Te már más generáció vagy.

2011. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%

Ha minuszban kint van a hasad, derekad, stb akkor számolj azzal, hogy kásőbb nagy eséllyel meddő leszel, a gyereket el lehet felejteni.

Így divatozz!

2011. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
46%

Akkor én vagyok az első, de nem osztom a többiek véleményét.

Szerintem is maradi, de a fő gond nem ez.

A dolgaidról, amiket meg leírtál, ha anyukád nevel, majd ő eldönti, hogy helyes-e vagy sem.

Apáddal, ha nem éltek együtt, és idáig nem is törődött azzal, mit csinálsz, hogy nézel ki, stb, ne most akarjon apa lenni, kicsit elkésett vele.

(Én születésemtől nem éltem együtt apámmal, 16-18 éves koromban próbált beleszólni a dolgaimba, hogy neki mi nem tetszik, én megmondtam neki, eddig nem érdekelte semmi, akkor ezután se "apáskodjon", mert nagyon nem áll jól.)

22L

2011. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Az a helyzet,hogy az este nyolc után nincs net dolog lenne a normális... De ezt szinte senki nem csinálja így,úgyhogy szerintem nem kell ennek túl nagy feneket kerekíteni. Az,hogy laptopot kaptál,ahhoz semmi köze. Anyád vette,és ők már elváltak. És a ruha... hát,ez mindig nagy vita a szülő vs. gyerek "háborúban. Nekem ez a normális: lila kalap,passzos farmer,oldalt bekarcsúsított póló,oldalt bekarcsúsított fekete kabát,lila kalap... na,ezért nem egyszer akadt már ki más anyja(nem az enyém)! De vissza térve a témához,nem tudom,hogy nálad mi a normális. Ha ez: [link] (beírtam a google-be,hogy 15 éves mielőtt valaki félre érti) <-- ha ez a normális... akkor apukádnak igaza van,ez tényleg kihívó. De neked is igazad van mert a így öltözködnek.

L.15

2011. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%

Egyes válaszolókkal ellentétben én nem tudom, kilóg-e a derekad. Tényleg ne lógjon ki, de különben én ezt az egészet egy generációs szakadéknak tudnám be. Én csak 25 vagyok, de valahogy azt érzem, a mai tinik és a 10 évvel ezelőtti tinik közt nagyobb a különbség, mint az egyel korábbi generációk közt. Apud meg ugye valszeg nem is 10 éve volt tini, hanem mégtöbb, és ő azt látja, hogy 1-2 (vagy 3) évtizede a 14 éves csajok még gyerekek voltak, úgy is öltözködtek, és más volt a szórakozásuk. Számára szokatlan lehet egy mai tinilány normálisnak számító, nőies öltözködése, és hogy internetezik (ahonnan ki tudja, miféle mocskos dolgok szivárognak az agyadba, hiába csak a barátnőddel csetelsz, az órákig netezés neki "veszélyforrás").

Nem tudom, hogy a szüleitek válásának mik voltak a körülményei, én nem fogom itt megmondani a fraknót, hogy most méltó-e az apaságra vagy nem, de nekem is az a véleményem, hogy mivel nemcsak külön éltek, hanem ennyire ritkán találkoztok, kicsit visszavehetne ebből, és ha valamivel kompenzálni akarja ezt az eltávolodást, akkor próbálkozhatna más eszközökkel is, pl. kötetlen, baráti beszélgetés stb. De értem én azt is, hogy mégiscsak az apád, és ha valami aggasztja veled kapcsolatban, azt nem akarja magában tartani.

2011. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!