Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl a megcsaláson?

Hogyan lépjek túl a megcsaláson?

Figyelt kérdés

Majdnem egy éve megcsalt a párom, én megbocsjtottam neki, de nem tudok túllépni, sokat féltékenykedek azóta is. Félek, hogy mikor teszi meg újra. Előtte soha senkire nem voltam féltékeny, azóta már szinte mindenkire:S Túl lehet ezen valaha jutni?

Évek óta együtt vagyunk, közösen tervezünk, de én már nem merek tervezni komolyabban, pedig szeretnék családot.:S

A lány majdnem 10 évvel volt fiatalabb nála (nálam kb. 7-tel) és öregnek, löttyedtnek, rondának érzem magam, sajnos ezt neki is szoktam mondani, pedig tudom, hogy nem kellene. (mi 30 körüliek vagyunk)

Volt már valaki hasonló helyzetben?


2012. máj. 19. 13:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben nem tudnám magam túltenni, de szerintem nem is kell, én otthagynám, és olyannal alapítanék családot, akiben meg tudok bízni. Sajnos ha egyszer félrelépett, akkor valószínű, hogy többször is meg fogja tenni, és gyerek mellett már nehezebb lesz lépned.
2012. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Gondolj arra mi lett volna ha meg sem tudod. A tobbseg nem vallja be, es megis megtortenik.

A ferfiak alapvetoen poligamok, a monogamia csak rajuk van eroltetve.

Veled el, teged es a szuletendo gyermekeidet vedi, dolgozik, ez a lenyeg.

A tullepesen meg akkor kellett volna gondolkodni mielott megbocsatod. Tisztessegtelen dolog azt mondani hogy megbocsatasz, ha valojaban nem tudsz neki tiszta lapot adni. Akkor a megbocsatas nem oszinte.

2012. máj. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha az ember nem tud megbocsátani a másiknak tiszta szívből,akkor a kapcsolatnak a továbbiakban nincs értelme,másrészt amúgy is erőltetett menet az egész,hiszen megszűnt a bizalom,ami az egész kapcsolat alapja volna.Ezenkívül,ha ezt a dolgot nem tudod feldolgozni és Benned maradt a tüske,akkor ez addig bántani fog,míg benne maradsz ebben az amúgy boldogtalan kapcsolatban...Persze,hogy boldogtalan,hiszen a párod eljátszotta a bizalmadat,Te már nem tudsz Benne megbízni,és így az állandó féltékenység mérgezi a mindennapokat.Voltam a helyzetedben,és én bizony kiléptem.Nem láttam tovább értelmét nyűglődni,elvégre már képtelen voltam a feltétel nélküli bizalomra.
2012. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Először is tisztázzuk, hogy a kérdésed az volt, hogy hogyan lépj túl rajta. Emiatt gyorsan érdemes átugranod azokat a válaszokat, amelyek az együttérzésüket fejezik ki, illetve szakításra buzdítókat. Nincs más baj velük, mint az, hogy nem azt kérdezted.


A kérdésedre a válasz:

Amíg az van a fejedben, hogy öreg, löttyedt, ronda vagy, addig nem fogsz tudni túllépni. A negatív önértékelést tudatosan felejtsd el. KEress dolgokat, amikben sikeres vagy, és építsd azt. LEgjobb, ha a pároddal közösen belekezdtek valamibe, amiben együtt értek el sikereket. Egyszerűen ki kell alakulnia egy olyan képnek a tudatodban, hogy te egy olyan valaki vagy, aki valódi értéket tud adni a hozzá tartozóknak. A párodnak érdemes veled lennie. Megkapja tőled az izgalmat, a szeretetet, az elismerést, mag mindazt, ami fontos neki (nem azt, amiről te gondolod, hogy fontos neki). Legyen valóságalapja is a képnek.

2012. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Már akkor lépned kellett volna sajnos.mert ez a fejedböl nem fog kimenni.én is ismerek olyan házaspárt,ahol kiderült hogy félrement a férj,megbocsátott a nő,de azóta is csalja rendszeresen,csak már ügyesebb hogy ne bukjon le.

a gyerek kérdést meg azert gondold át,hogy egyedül tudnád e nevelni.

2012. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Van egy váza amire kiemelten figyeltek, sose essen le és törjön el. Ez a váza egyszer mégis leesik és eltörik. Összeszeditek minden darabját és összeragasztjátok, tökéletesen sikerül a ragasztás, észre sem lehet venni hogy ragasztva volt.

De ez a váza már sosem lesz ugyanaz mint elötte, elég ha ti tudjátok ez már ragasztva volt.


Barátod az akinek feladata lenne a vázáról eltüntetni minden nyomot, ha hibája után erre nem képes mert túl nagy feladat vagy nem éli meg olyan mélyen mint te akkor lehet lassitanod kéne.

Van helye és ideje egy kapcsolatban mikor bizonyitanunk kell a ragaszkodásunkat, számára ez az idő eljött.

2012. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez egy olyan dolog, hogy vagy túl tudod magad tenni rajta vagy nem. Te az utóbbi kategóriába tartozol, és meg is értem. Már majdnem egy év eltelt azóta és Te még mindig félsz... DE rohadt sokat tud rajtad az segíteni ha erőt veszel magadon és rendbe teszed magad. Nem vagy megelégedve a külsőddel, hát tegyél ellene. Senki sem szereti hallgatni a siránkozást, bocsánat de így van. Ha magadnak megfelelsz és kihozod a legjobbat magadból sokkal könnyebb lesz elhinned hogy a párodnak nem kell más. Persze még akkor sem garantált, hogy így van mert megcsalt már egyszer, de a Te saját döntésed volt hogy ezt megbocsátod és túl lépsz rajta. Persze elfelejteni nem lehet. Ez az állapot sem neked, sem a párodnak nem jó, megöli a kapcsolatot előbb vagy utóbb és ezért fogtok szétmenni. Én pedig semmiképpen nem vigasztalnám magam azzal amit tanácsolt az egyik válaszoló, hogy minden férfi megteszi, max. nem tudsz róla, mert ez nem törvényszerű! De ha mégis legalább nem tudom, nem élek ebben a tudatban és nem rontja meg a kapcsolatom, cipelje csak ő ezt a terhet egész életében, ha neki ez így jó!
2012. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
miért akarsz túllépni rajta? aki egyszer megteszi, újra meg fogja. csak és kizárólag olyannal lehet elképzelni a jövődet, akiben 100%osan megbízol, akiről tudod, hogy SOHA nem csalna meg. el sem tudok képzelni más kapcsolatot. hogy minden nap azon agyalj, hogy vajon most mit csinál? tényleg túlórázik, vagy vhol kufircol?
2012. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Szerintem nem minden férfi csalja meg a párját, sok olyat ismerek, aki tényleg nem!

Mindegy, nálunk ez sajnos megtörtént. Írtam a külsőről: igen, én nem vagyok elégedett vele, de csak azóta! Nem vagyok egy bombázó, de igyekszem kihozni a legjobbat magamból, csak időnként egyszerűen feladom az egészet, mert úgy érzem, hogy ez mégsem elég, ha ő másfelé kacsintgatott. Azért is esett rosszul, mert nem volt probléma a kapcsolatunkban, mikor ez az eset történt!! Nem hagytam el magam sem testileg, sem lelkileg, szex is működött, és mégis. Nem tudtam, és most sem tudom hova tenni ezt a megcsalást. Kérdeztem, hogy mi volt az oka, mi nem működött, de azt mondja nem tudja, csak aranyos volt az a lány..

Éreztem, hogy azóta megváltozott valami, és a napokban mondta is, hogy sokat változtam az eset óta. De én olyan akarok lenni, mint régen, azt szeretném, ha a kapcsolatunk is olyan lenne, mint előtte. Ezért tettem fel a kérdést, hogy hogyan tegyem túl magam ezen, vagy hogyan felejtsem el.

2012. máj. 19. 15:06
 10/20 anonim ***** válasza:
2%

Pedig a mai férfiak 80 %-a megcsalja a párját, max. nem derül ki!

Én a környezetemben alig tudok olyanról, akit ne csaltak volna meg. S a legtöbb nő pedig nem tudja, így azt hiszi őt nem csalták meg!

Tovább lehet lépni, de nem érdemes, mivel nem sok esély van, hogy a másik pasi különb lesz.

42N

2012. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!