Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mi az oka annak,...

Szerinted mi az oka annak, hogy borzasztó előítéletesek az emberek? Voltál már olyan szituációban, hogy téged szóltak meg, alaptalanul?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 14:35
 1/10 Zsizsik666 ***** válasza:
83%

1. buták: nem tudják, hogy egy fogalom, nézet mit takar, nem ismerik a világot,a népeket, csak a hallott pletykák alapján cselekednek, és gyakran kegyetlenül lusták ahhoz, hogy gondolkozzanak, és utána járjanak dolgoknak

2. beszűkült látóterük van, nem nyitottak az új dolgokra, félnek, vagy érdektelenségből

3. az egyént a csoport szerint ítélik meg pl. ha azt mondom szakács, egy jó nagy dagadt ember jut eszedbe, aki állandóan zabál, szóval asszociálunk is mellé.

vagy faji, vallási, tökömtudja milyen csoportokkal ugyanez a helyzet...

4. hajlamosak mindenben a rosszat látni, pl. azt mondom vudu, nem a vallás jut eszükbe, hanem egy bábut szúrkáló fekete elmebeteg, holott ez a fogalom sem azt takarja.

stb.


Szóltak meg. Alaptalanul, aha.

2012. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
A sok rossz tapasztalat miatt óvatosak az emberek. Nem feltétlenül saját tapaaztalatok, lehet olyan is, amit csak hallottak vagy olvastak valahol.
2012. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, sokszor, nagyon. Ht rossz sztereotípiák, amit általában csak hallottak, plusz szeretik másra fogni a dolgokat, mert megnyugtatja őket, hogy nem ők a rosszak, vagy hasonló csak csőbehuzták őket, vagy a társadalmi normák is okot adnak rá sokszor.
2012. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a pozitív első benyomás keltése az illedelmes bemutatkozás egy formája. Ne túrjuk fel mások életét ha nem muszáj alapon.
2012. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy dologgal kapcsolatban vagyok az,saját és mások tapasztalatai alapján.Ebben az egyben nem lehet meggyőzni.A többi dolog nem érdekel,nem foglalkozom más emberekkel.
2012. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, miről van szó. Tudod: nem zörög a haraszt, ha nem rázzák! Vannak dolgok, amiben jogosan előítéletesek.

Pl. a cigánykérdés. Én is és sokan tisztában vagyunk vele, hogy akadnak kivételek, akiket nem is bánt senki, de ha egyszer a cigányság 98%-ára igazak az előítéletek, akkor ki a rossz?

Általában minden előítéletnek van alapja. Az persze nem jó, ha valaki nem tud ezeken túllátni és nem egyénileg néz i meg az ember, valóban olyan-e, vagy csak eleve elítéli.


Engem még nem ért előítélet sehol sem. Bár esetleg egyet annak nevezhetek: a volt főnököm hímsoviszta majom volt és minden olyan női dolgozót lenézett, aki nem volt hajlandó d*gni vele vagy nem volt az esete. Hiába csináltam jobban a munkafolyamatot, mint a drogos haverjai, azok voltak a favoritok. Feltételezte, mert nő vagyok, csak hülye lehetek a számítógépekhez (közben nála ezerszer jobban értek hozzá, párszor be is tudtam égetni).

2012. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Életem egyik legmegalázóbb időszaka volt, mikor egy éves főiskolai tanulmányom mellé bevállaltam egy okj-s képzést. Kiderült, hogy mindenki az osztályban, szinte kivétel nélkül jelentkezett arra a szakra, ahova én már egy évet ki is jártam, csak senkit sem vettek föl.

Azt a gyűlölködést amit ott kaptam... De nem adtam fel, és a képzés végére már összebarátkoztunk és mindenki hozzám jött segítségért ha szükség volt rá.


Egyébként az előítélet egy természetes reakciója az embereknek, ösztönből jön. Az állatok is így védik meg magukat. Csak hát meg kéne tanulnunk kicsit tudatosabban gondolkodni.

2012. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem a kinézetem miatt ért/ér megszólás.Nem vagyok egy nagyon extrém egyébként(bakancs,szoknya,csipkés ruhák,fekete)de kapok érte.Olyan jelzőkkel illettek,ami egyáltalán nem igaz rám.
2012. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

A pontos szólás ez: "Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél".


Az előítélet oka: sok rossz tapasztalat miatti bizalmatlanság, butaság, fekete-fehér látásmód.


Megszólni alaptalanul? Kijelenteni, hogy borzasztóan előítéletesek az emberek"? KIRŐL is szól ez a kérdés, kedves Kérdező? :)


Megszóltak, hogyne. Szívük joga. Az enyém pedig az, hogy ezt ignoráljam, és úgy éljek, ahogyan nekem tetszik, nem pedig úgy, hogyan nekik kéne, hogy tetsszen.

2012. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A pontos szólás ez: "Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél"."


Köszönöm, szégyellem a pontatlanságomat.

2012. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!