Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesóm 2 éve nem látogatja...

A tesóm 2 éve nem látogatja meg a nagyszüleinket. Érdemes szólnom érte?

Figyelt kérdés
Én lakom együtt a nagyszüleimmel, a tesóm meg 50 km-re. Van autója, pénze is. Mi egy megyeszékhelyen lakunk, a tesóm egy faluban. Annyival rendezi le, hogy kb 2 hetente felhívja a mamánkat hogy hogy van, de nem is érdekli, volt hogy azt mondta hogy jobb lenne őket beadni az öregek otthonába majd...Anyák napján nem köszönti, szülinapkor vagy telefonál, vagy pár nap késéssel szól ide. Pedig jó nagyszüleink voltak, pénzelték rendesen, ők csinálták az esküvőjét, vigyáztak a gyerekeire, karácsonyra a nagyi sütötte nekik a bejglit stb. Tegnap is itt volt a városban, mert face-re kiírta hogy itt volt, mégsem jött be, egyszer láttam is egy boltban. Szóljak neki hogy illő lenne bejönni már?
2012. máj. 19. 23:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Az oké hogy én néha elmegyek hozzá vonattal (a kisfia a keresztfiam, már csak miatta is megyek)de a nagyiék nem tudnak utazni. 84 és 87 évesek, nem járnak már sehova csak orvoshoz, oda is csak szívességként viszik el őket, vagy taxival. Amúgy nem fekvő betegek szerencsére, csak már nehezen mozognak.
2012. máj. 19. 23:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán,ha megkérdezed tőle,hogy miért nem megy gyakrabban,el tudtok beszélgetni arról,hogy miért viselkedik így.Másik lehetőség,hogy egyszerűen meghívod,hiszen te még mindig ott laksz.
2012. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Egy biztos: oka van annak, hogy nem szeretné tartani veletek a kapcsolatot. Őszintén szólva meg is tudom érteni, mert én olyan családban nőttem fel, hogy amint betöltöttem a 18-at már húztam is el jó messzire. Elsősorban szerintem át kellene gondolnod milyen sértelem érhette ami miatt nem megy, mert biztos nem véletlenül. Nyilván ha jó lett volna a viszony akkor gyakran látogatna benneteket. Amúgy meg felnőtt ember, az ő döntése, szólhatsz neki de szerintem nem fogja érdekelni mi illik és mi nem, mert ha foglalkozna ilyenekkel az már kiderült volna (pl. karácsonykor). De ha szólsz neki, és esetleg nem vesztek össze, hanem elmegy az mire lesz jó? Nem gondolod hogy kissé feszült lenne a viszony ha úgy megy el hogy te tulajdonképpen számon kérted és puszta illendősségből van ott?
2012. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy vélem nem érdemes szóvá tenned, ha magától nincs benne ennyi tisztelet, szeretet, akkor felesleges erőltetni. Persze, ettől függetlenül meg lehetne hívni, egy-egy ünnep előtt, de kikényszeríteni nem tanácsolnám a látogatást.
2012. máj. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, szóljál. Most van alkalma viszonozni a kedvességüket egy kis látogatással, pár sütivel, amíg élnek. Utána már késő lesz. Hívd fel erre a figyelmét. Nekik már sok örömük nincs, ez lehetne.
2012. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!