Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedtek ha idegen...

Hogyan viselkedtek ha idegen érkezik a családi házatokba?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl: szerelőre, fodrászra, szülők osztálytársaira bárkire akit nem ismertek.

Én valamiért mindig visszahúzódok a szobámba, nem szeretek odamenni, amíg a tesóm rögtön ismerkedik, beszélget.

Ez nagy gond?


2012. máj. 20. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont így van. Én felmegyek a szobámba, bezárkózom, minek legyek ott? Húgom kiül és cseverészik velük.
2012. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, ha nem muszáj nem megyek ki. Mások vagyunk, ő közvetlenebb nálad/nálunk. :)
2012. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha a szüleimmel van beszélnivalója a vendégnek, akkor egy darabig kint cseverészek én is velük, de általánosan nem maradok ott. Ők sem maradnak velem, amikor hozzám jön valaki, majd én lerendezem az illetővel a dolgom. De épp mikor milyen a hangulat, múltkor volt itt valami biztosítós csaj, még kávét is főztem neki, és sütit is kapott, de van, amikor otthagyom őket, a vízcsap csöpögésének elhárítása nem kifejezetten a kedvenc témáim között van :D
2012. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igaz, mi már ketten élünk a párommal, így nem nagyon húzódhatok vissza...:D

De, régen én úgy voltam, hogy szerettem megfigyelőként részt venni. Nem biztos, hogy bekapcsolódtam, de jelen szerettem lenni. Talán azért, mert egyke vagyok, 2 szobás a lakás, és akkor volt csak ilyenre példa, mikor Anyuval ketten éltünk.

De szerintem nem baj, ha Te visszahúzódsz, ha úgysem hozzád jönnek. Ha a tesód meg szeret ott lenni, had legyen. :)

23N

2012. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam attól függ, hogy milyen emberek. Ha valamelyik családtagomhoz jönnek vendégek, akkor ott maradok, amíg bemutatnak nekik, aztán ha úgy látom, nem lesz közös téma, akkor megyek a dolgomra, mert minek üljek ott velük kukán. Ha jófejek és tudunk miről beszélni, akkor ott maradok.
2012. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ebből sosem csinálok gondot ha kijön a szerelő akkor néha ránézek ha nincs úgy senki körülötte aki figyeli a munkáját, és ennyi. Ha itt van köszönök neki és ennyi, ha kérdez valamit válaszolok, nagyon nem foglalkozok vele, bezárkózni nem zárkózok be mert minek. 3 hete volt itt 2 villanyszerelő mert a tetőtéri felújítások miatt külön villanyórát szereltettünk fel meg kicseréltettük a teljes vezetékelést akkor ott spanoltam velük meg a régi vezetékeket elrámoltam utánuk, velük el szoktam lenni ha jófej emberekről van szó.
2012. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Régen én is ilyen voltam.Bementem a szobámba és megvártam mig elment az illető.
2012. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondnak egyáltalán nem gond. Ha te nem vagy rájuk kíváncsi akkor illedelmesen köszönsz majd visszavonulsz. Főleg ha nem egy korosztály vagytok, ezen senki nem fog meglepődni.
2012. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha hozzám jönnek velem van dolga az érkezőnek akkor kimegyek és beszélek vele stb... Ha nem jönnek hozzám általában nagy elkerülöm. Ha úgy jön idegen, hogy csak én vagyok itthon akkor beszélek vele stb... segítek neki ha szükséges.
2012. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha szerelő jött, én is mindig elvonultam, de ha ismerősük, akkor úgyis ki kellett menni, hogy bemutassanak, szóval inkább azt megvártam.

Most már a párommal élek. itt ha szerelő jön, általában én fogadom, ilyenkor igyekszem kedves lenni, megkínálom egy kávéval, és ha látom rajta, hogy beszélgetne, akkor beszélgetek is vele. Ha a páromnak jön olyan ismerőse, akit nem ismerek, akkor is meg kell jelennem, egyrészt amikor bemutat, másrészt mivel én vagyok a háziasszony, viszek be rágcsálnivalót, innivalót, időnként meg benézek, hogy kell-e újratölteni a kancsót vagy ilyesmi. Általában néhány mondat erejéig én is le szoktam ülni hozzájuk beszélgetni. Most már nem tehetem meg, hogy elvonulok.

2012. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!