Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én egy 11 éves lány vagyok....

Én egy 11 éves lány vagyok. Nem vagyunk túl gazdagok, ezért szeretnék valahogyan segíteni a szüleimnek h a számlákat stb. betudják fizetni időben. Csak apukám dolgozik mert anyukám le van százalékolva (beteg). Mit tegyek?

Figyelt kérdés
tudom h gyerek vok,de mit segíthetnék??
2012. máj. 20. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Anyagiakban még nem tudsz sokat segíteni, legfeljebb annyit hogy kevés ajándékot kérsz maximum olyat ami kell ruha, meg egyéb más pl tanuláshoz. Meg ha még segíteni akarsz inkább abban segíts hogy apukád munka után pihenhessen tehát mosogass el vedd ki a ruhákat a mosógépből hogy anyukádnak se kelljen túl hajtani magát amikor beteg meg segíts a házimunkába, biztos jól fog esni nekik. Aztán 5 év múlva már vállalhatsz diákmunkát is.
2012. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Spórolj!


Ne használj több vizet, villanyt, mint amit feltétlenül szükséges!

Ne csinálj nagy telefonszámlát!

El tudjátok adni a fölösleges dolgokat, illetve kinőtt ruhákat a neten, és az árából tudsz venni újakat. (Ehhez kell felnőtt segítsége is, mivel még nem vagy nagykorú, nem regisztrálhatsz.)


A többi a szüleid feladata.


Nem mellesleg:

Legyél magadra büszke!

Ma több olyan veled egykorú (meg idősebb) kamasz van, akit csak saját maga érdekel, és nem érdekli, miből telik neki ruhára, cipőre, mint olyan, aki hozzád hasonlóan megérti a szülei gondjait, és segíteni akar!

:D

2012. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

takarékoskodj

pl. mosdóvízzel le lehet a wc-t önteni

lehet állóvízben kezet mosni

2012. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
49%
15:17 mer te gazdagabb vagy? mit dolgoznak a szüleid?
2012. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
apám a miniszterelnöki hivatalba dolgozik anyám meg mesterfodrász
2012. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
pherszeee.....
2012. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ezen mit nem lehet elhinni?
2012. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nagyon különbözőek a mai magyar emberek lehetőségei.

Van, akinek az lenne a valami, ha nem spórolna így a vízzel, van, akit meg kergetni kell öreg korára, hogy tanulja meg már Katus anyus, hogy én vagyok a miniszterelnök, és nem kell lekapcsolni a villanyt abban a szobában sem, ahol nem vagyunk...


de ezt nem veszi észre, aki túl fiatal, meg aki túl buta

nem kényeztet ám el mindenkit az élet !!!

és ne tessék a hülye dumát nyomni, hogy csak akarni kell dolgozni ... Sokan akarnak, dolgoznak, és nem keresnek sokat.

2012. máj. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ezt nem nagyon értem :/ am én nem azt mondtam h miniszterelnök hanem a miniszterelnöki hivatalba dolgozik
2012. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!