Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel érdemeltem ezt ki?

Mivel érdemeltem ezt ki?

Figyelt kérdés

Nem ápolok túl jó viszonyt a szüleimmel, 21 éves vagyok, tanulok, és sajnos még itthon kell laknom, mert máshol nem tudok, albérletre nincs pénzem, helyettem nem fizetik ki. Egyre jobban éreztetik velem itthon azt, hogy teher vagyok, amit valahol megértek, de rosszul esik, mert mégis csak a fiuk vagyok. Naponta letámadnak olyan dolgokkal, amiken ők más esetben nevetnek. Nagyon rosszul érzem már magam itthon, de sajnos rá vagyok kényszerülve, a híd alá mégsem mehetek lakni.

A másik, a nővérem. Idő előtt házasodott, idő előtt vált, idő előtt csinált gyereket, és még sorolhatnám hosszasan, hogyan sikerült totálisan elrontania az életét ( drogügyek, ott hagyta az iskolát, stb.. ). Ennek ellenére minden támogatást megkap, ami a szüleimtől kitelik. Anyám sokszor panaszkodik, hogy nincs pénze, nagyon sok mindennel spórolnunk kell, ennek ellenére több tízezer forint értékben vásárolt névnapi ajándékokat nővérem számára. Nem értem. Sosem voltam rossz gyerek, nem hagytam ott a sulit, nem keveredtem bajba, és mégis mindennap szembesülök azzal, hogy mekkora teher vagyok nekik. Lenéznek, beszólnak, olykor a kutyával is kedvesebben bánnak. Miért ?


2012. máj. 21. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudatosan csinálják,hanem úgy látják, hogy neked könyebben mennek a dolgok és amolyan elhanyagolnak.

Míg tesód ha már lecsúszott, nem tudják hogyan kell vele is keményebben bánni, félnek, hogy rosszat tennének vele, és inkább ajnározzák. Ez sokszor van így kisgyerekekeknél is, hogy egyikre több odafigyelés kell többet igényel. Csak igaz nagykorban is a szülőknek azért oda kellene figyelni a másik gyermekre is, hogy ne legyen ez amit te most érzel.

2012. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tékozló fiú este? Illetve itt tékozló lány. Amit tenni tudsz: amint lehet, elköltözöl. Mennyire hamar tudnál a saját lábadra állni? Meddig tervezed tanulni, mikortól munka, milyen fizetésre számíthatsz pályakezdőként? Addig ki kell bírni. Esetleg ha tanulsz, kollégium, megpályázod, talán sikerül. Kaphatsz lakhatási támogatást esetleg. Diákmunka, diákhitel az utolsó évekre. (Én sem szertném adóssággal kezdeni az életemet, de ez is egy megoldás.) Saját albérlet helyett lakótárs valakinél, szüleid talán azt támogatnák, vagy ha azt meg tudod oldani az ösztöndíjból (ha van), akkor az étkeztetésben segíthetnének. Így rajtuk is kevesebb nyomás lenne, a napi gondokat sem rajtad vezetnék le (mert te feltehetően azért bűnhődsz, mert rosszul álltok anyagilag). Utána meg apránként, ugyan, de valamivel támogathatod őket.

Bár ezt most is megteheted. Ha van valami pénzed (ösztöndíj), felajánlhatod, hogy beszállsz a kasszába. Sok gondot megold pár ezer forint is. Vagy ha néha elmész bevásárolni helyettük.

2012. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor elköltözöl akkor nem adod nekik vissza a sok kedves szót,amit hozzád intéztek.Hanem egyszerűen hanyagolod őket.
2012. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban.22 éves lány vagyok,szintén otthon lakok még sajnos és ugyanígy terrorizálnak.Remélem,minél hamarabb ki tudok jutni ebből a pokolból.
2012. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nyuszimosoly válasza:
szia, nekem nagyon úgy tűnik hogy "rajtad vezetik le a feszültséget" ismerős a helyzet, hasonló cipőben vagyok mint te..igyekszem kezelni és kerülni a vitás helyzeteket. próbáltál már beszélni velük erről? nincs senki akihez végső esetben léphetnél? kollégium esetleg nagyszülők?
2012. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!