Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom fia utál, mit tehetnék?

A párom fia utál, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy éve élünk együtt, egyre jobban úgy érzem, hogy a fia legszívesebben megölne. Nem megy az együttélés, folyton beszól, addig piszkál valamivel, amíg kiborulok. Direkt akkor megyek le reggel a konyhába, mikor már elment itthonról, mikor megjön, akkor meg megpróbálok én elmenni. Folyton kikezd valamivel, gúnyosan röhög rajtam. Nekem nem erre van szükségem, állandó a vita köztünk, de sosem mondja, hogy mi vaja van velem. Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, állandóan félek, hogy mit szól be megint.
2012. máj. 21. 20:40
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
*baja
2012. máj. 21. 20:41
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Te mennyi idős vagy?...és a gyerek?
2012. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Én 30, ő meg nem gyerek már, 21 éves.
2012. máj. 21. 20:45
 4/36 anonim ***** válasza:
67%
és te most nő vagy vagy férfi?:D
2012. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
70%

ha jogos amibe beleszól (például béna vagy a konyhában, lábatlankodsz, akármi) akkor változtass, ha meg nem, akkor meg ne érdekeljen.

Ha igazságtalan, tedd helyre, egyébként meg ne foglalkozz vele, ennyi.


Kölcsönös gúnyolódásba még csak véletlenül se menj bele, mert elfajul.



Nem akarok így ezen a szűk keresztmetszeten keresztül ítélni, de ha te ide jössz segítségért ilyen téren, akkor valószínűleg veled van a gond.

2012. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy nem tud elfogadni mostoha anyukának, és lehet, hogy nem is úgy néz rád. Elképzelhető, hogy a nőt látja benned?
2012. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Bocs, ez nem volt egyértelmű, én nő vagyok.

Egyébként olyanoktól akadok ki, mikor pl. látja, hogy elmegyek itthonról, kérdezi, hogy hova megyek, én meg mondom, hogy találkozom egy barátnőmmel vagy megyek edzeni vagy akármi és ő erre beszól, hogy menj csak kishercegnő.

Semmit nem csinálok vele, de állandóan ironizál, ül a cigivel a szájában és ahogy tud, belém köt.


Ma például pakolok be a kocsiból, ő meg odaszól, hogy: "Ha megkérnél, se segítenék, amúgy a szomszéd a melledet nézi, úgyhogy jobb, ha vigyázol" és így mutogat. Teljesen értelmetlenül zagyvál és 0 tiszteletet mutat felém.

2012. máj. 21. 20:55
 8/36 anonim ***** válasza:
77%
Dolgozol, vagy az apja tart el?
2012. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

ma 20:51 vagyok.

szerintem a szóhasználatodból egyértelműen kiderült, hogy te volnál a gyengébbik nem :)



csak ilyeneket csinál, vagy ennél durvábbakat is?


Mert nagyon nem mindegy, hogy utál mint a bűnt, vagy csak valami okból eléggé erősen gúnyolódik és csipkelődik..


ha az utóbbi, annak lehet az oka pont az, hogy szimpatikus vagy neki vagy esetleg több is, de természetesen az is lehet, hogy túl lányosan, szóval szerinte nem korodhoz illően viselkedsz.


Szerintem ezzel nincs gond. A fiúk viccelődnek, nevess rajta.


Ha viszont az első lehetőség áll fenn(amit a példákból ítélve kétlek) akkor viszont tényleg gond van.

2012. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod fia, akkor a jelek szerint nem 0-5 éves kora körül ismerted őt meg és nem akkor költöztél közéjük...

Olyan kisiskolás kortól felfelé pedig elég nehéz megszoknia egy "idegent" a gyereknek. Ha kicsi, akkor azért, mert esetleg fél. Ha már kamasz, akkor meg azért mert egyszerűen nagyon rossz, ha egy naptól egy idegen is van a saját lakásban... Akár szégyenlős is lehet, vagy csak nem voltál vele barátságos és kezdeményező, ezáltal nem lettél neki szimpatikus, hogy elfogadjon. Bármi lehet.


Az viszont biztos, hogy a gyereknek és a saját szülejének jó kapcsolata kell legyen ahhoz, hogy téged elfogadjon. Ha ők rosszba vannak egymással, nem beszélgetnek (amiről főként a szülő tehet), akkor neked kb kár erőlködnöd. Ritkán persze előfordul, hogy a saját szülejét utálja és annak párjával jóban lesz, vagy épp őáltala lesz jó kapcsolata a szülejével, de ez a ritkább.


Szóval az a kérdés, hogy a párod és a gyereke hogy vannak egymással? Elsősorban a pároddal kéne beszélgetned erről!

2012. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!