Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom családja új családtago...

A párom családja új családtagot "kiközösít". Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

nos ők 3-an testvérek.

én az egyikük menyasszonya vagyok.

sokszor lenézően éreztetik velem - ill. konkrétan mondják, amikor összejövünk, hogy természetesen én is ott lehetek, mert a családhoz tartozom.

nos. mi az, hogy ott lehetek?? miért ne lehetnék? miért kell úgy tenni, mintha kegyességből meg lenne engedve?

a másik tesójuk feleségéhez(gyerek is van) is így állnak, ha valami nem tetszik nekik, elvárják, hogy az "meghunyászkodjon".

múltkor a feleség lecsapta a telefont az egyik tesónak, amire a párom közölte, hogy attól, hogy feleség, kezd már elszállni magától, hogy képzeli...mellesleg a vitában én neki adok igazat.

Szóval ez a 3 testvér úgy kezel egy új nagybetűkkel családtagot, mint egy idegen betolakodót.


A családi összejöveteleken is mintha vmi hierarchia rendszer lenne.

egymással el vannak, de speciel tőlem ha megkérdezik hogy vagyok, 1 mondatom után már nem is rám figyelnek.

Pár perc múlva meg megkapom, bocsi, mit is mondtál? de legtöbbször csak simán félbevágnak és azzal le is van zárva.

a páromról meg ne is beszéljünk, képes a családja előtt leoltani engem. pl amikor el kezdtem mesélni, hogy egy nagy cégnél dolgozom, közbevágott, hogy nem is nagy...


mit tehetek én ez ellen? egy egész klánnal szemben?



2012. máj. 17. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha téged ennyire zavar ez az egész, akkor szakíts vele. Ha nem tudod elfogadni ezt a rendszert, akkor nem szabad összeházasodnotok. Így akarod leélni az egész életedet, hogy a párod oltogat, leéget a családja előtt?
2012. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Például keress egy olyan pasit, aki nem aláz meg mindenki előtt. Te ezzel az emberrel szeretnél élni? Pláne a családja... Igazából, ha szeretek valakit, akkor nem érdekel a családja, miattuk nem menne tönkre a kapcsolat, de én nem tudnék egy ilyen embert szeretni.
2012. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
nálunk a nevelőapám családja ilyen :S, szerintem ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni
2012. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és magyarok...
2012. máj. 17. 21:12
 5/14 A kérdező kommentje:

ráadásul az én családom, meg mindenben a páromat támogatja, nem engem.

mögöttem senki nincs.

2012. máj. 17. 21:13
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Szóval most mégis mit vársz, mit mondjunk? Ha szereted, hogy megaláznak, és ők magukat felsőbbrendűnek érzik, akkor maradj. Ha nem akarod így leélni az egész életedet, akkor meg lépj ki.
2012. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mosolyogj! ***** válasza:
83%

Nem hiszem hogy bármit is tehetnél...

1. Esetleg megfigyelheted, hogy mi az érdeklődési körük és megpróbálhatsz nagyon tájékozott lenni a témában (pld: politika, közélet, mezőgazdaság stb)

2. Ha van valaki a klánban aki szimpatikusabb megpróbálhatsz jóban lenni vele (egy személyt könnyebb lesz megpuhítani mint egy egész családot ;)


Ha ezekkel nem sikerül, nem hiszem hogy van rá esély. Vigyázz arra, hogy a férjeddel ne tegyék tönkre a kapcsolatodat.

2012. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem viseném el, hogy az alázzon meg aki szeret..egy főnöktöl oké, de az ember párjától.. hát nem
2012. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
már az anyukával kezdtem nagyon jóban lenni,de amikor a fia a hátam mögött rosszakat mesélt rólam, szabályosan "elmarasztalt" én meg csak pislogtam, hogy mi van? váratlanul ért,mert én nem is tudtam róla, ráadásul nem is vártam ezt az anyukától. elvégre nő aki rossz házasságból lépett ki anno, akire a fia ütött...
2012. máj. 17. 21:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem lennék egy ilyen ember menyasszonya.

Szerintem addig gondold át a dolgokat, amíg még lehet, megspórolhatsz egy válást.

2012. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!