Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gonosz gyerekkel?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves fiúcskáról van szó, aki sok rossz dolgon ment keresztül, és most a gonosz énjét mutatja az embereknek. A nagyszülei nevelték kb 5 éves koráig, aztán felbukkant az apuka aki magához vette (az édesanyja már nem él, ha élne nem így alakult volna az élete) de nem foglalkozott vele, ezért árvaházba adta. Családokhoz került de rosszul viselkedett, ezért túladtak rajta és ez így ment egy ideig. Mire kicsit nagyobb lett elkezdett folyamatosan szökni.


3 éve a nővéreméknél van, de kezdik feladni. Sok iskolába járt már, mert nem tud viselkedni. A tanároknak visszaszól, rendetlenkedik meg a szokásos dolgok amiket egy neveletlen gyerek csinál. Sok bunyóban részt vett már, amiknek lettek következményei, de nem ijedt meg egy kicsit sem. Erős, férfias vonásai és testalkata van, ezért általában győztesen kerül ki belőlük. Ha így folytatja akkor egész fiatalon börtönbe fog kerülni, esetleg rosszabb. Nem akar részt venni semmi olyanban ami egy nagyon kicsit is jó, nem hajlandó beszélgetni senkivel és szinte bekattan ha valaki normálisan bánik vele, de mi már csak azért is kedvesek vagyunk bármi rosszat mond. Nem az ő hibája, hogy ilyen lett.


Tavaly amikor elment osztálykirándulásra és vissza jött abból a társaságból, mintha kicsit kedvesebb lett volna. Szóval ő sem lenne rossz gyerek, de egyszerűen már nem tudnak vele semmit csinálni.

Hogyan lehetne egy kicsit enyhíteni? Mi hozhatná meg az eszét?


2012. máj. 22. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Én pontosan ilyen fiatalokkal foglalkozom.

Csak egy kis technikai gebasz: Árvaházba nem adhatták, ha élő rokonai vannak.

A gyereknek segítség kell, keressetek fel először is egy pszichológust, illetve a gyermekjóléti szolgálatot.

2012. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az az érzésem, hogy azt próbálgatja, hol a határ, ameddig bírjátok. Ezért aztán semmi értelme sajnálgatni, hanem le kell ülni vele és tisztázni ezeket a határokat. Mit tehet meg, és mi az, ami már nem fér bele nektek. Le kell fektetni tehát a családi elfogadható viselkedés szabályait, és azokat is, ami a megszegésük következményeként előállnak. Mindezt úgy, hogy határozottak és tántoríthatatlanok legyetek. És: biztosítsátok a feltétlen szeretetekről őt.
2012. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
83%
Valószínüleg még nagyon nem is nött fel 16 évesen, meg ugye amennyi rosszat átélt. Sajnos senki nem nevelte meg akkor amikor szügség lett volna rá amikor kis 6 éves volt.. és így már sokkal nehezebb . Nem kapott elég szeretetet és ugy tesz mintha nem is vágyna a kedvességre de tudat alatt erre vágyik a legjobban , de tudatosan utasítja el hiszen megszokta soha nem kap... én azt tudom javasolni hogy idöt kell neki adni a lényeg hogy szeretetben legyen , persze tudnia kell a határokat ,szabályokat is kell adni neki. Azt az érzést kell átadni neki hogy igenis van akik aggódnak érte , egy családot . Egyépként ha nagyon kezelhetetlen a Pszichológust is ajánlanám még ha ellenkezik is jót tesz és sok dologban felfogja nyitni a szemét.
2012. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
én beiratnám valamilyen sportkörbe - lehetőleg küzdősportba -, ahol hasznosan le tudná vezetni az energiáit/haragját és olyan emberek között lenne, akikre felnézhet, akik önfegyelmet gyakorolnak.
2012. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A tanárok is mondták a pszichológust és el is ment egy párszor de nem beszélgetett. Hallgatta amiket mondtak neki, de nem válaszolt semmire csak köszönt. 3. éve normális helyen és emberek között él, mennyi idő kellhet még neki?
2012. máj. 23. 10:20
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sok. Ez egy védekezési reakció amiről mégcsak nem is tud. A leírtakból szerintem az egész világot ellensgnek látja, csak magára hagyatkozhat s mint mondtad a testi erejére. Mert mások cserbenhagyják. Már nem bízik másokban s nem is MER mert azt hiszi idő kérdése csak s elhagyják megint (akkor megint ő koppan ha a szívébe fogadja őket még fáj is nem csak maga a környezetváltás). Inkább eleve elutasító önvédelemből "önmaga löki el az embert" úgy könyebbnek hiszi ha nem folyik be érzelmileg. Hiheti azt is, hogy ha rossz ti se kedvelitek majd meg s nektek se fog fájni, vagy télyleg hátsó érdekgondolatokat láthat s ehez jön a kamaszkori én a világellen egyedül érzés.
2012. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok és nem igazán értem, hogy miért vagyok lepontozva. Én a gyakorlat oldaláról jövök, pontosan tudom, hogy mi az eljárás. Miért van az, hogy aki ért valamihez, azt lepontozzák?! A küzdősportos ötlet pedig fel van pontozva? Gratulálok. Szépen hangzik,hogy levezetné a feszültséget, de egyértelműen nem ez történne.
2012. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó (és első): valószínűleg azért pontoztak le, mert a válaszodból nem segítőszándék és empátia érződik, hanem sokkal inkább kioktatás ("majd én megmondom a tutit") és ez ellenszenvet kelt.
2012. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Értem, és köszönöm az észrevételt, legközelebb odafigyelek a válaszaimra, hiszen egyáltalán nem szeretnék kioktatni senkit. Remélem, azért hasznos volt a válaszom. Sziasztok!
2012. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le, én mindenkit felpontoztam. Eddig mindegyik válasz hasznos volt :)
2012. máj. 23. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!