Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám intézetbe küldhet a 20...

Anyám intézetbe küldhet a 20 éves barátom miatt? Én 2 hónap múlva 18. leszek

Figyelt kérdés
Hol tudnék utána nézni, hogy tényleg beküldhet e az intézetbe a 20 éves barátom miatt. Otthonról már elzavart a nagyszüleimnél élek. Ja és felelőtlen a kisebb testvéreimmel szemben és nem kicsit alkoholista. Segítsetek kérlek.
2012. máj. 23. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd a gyámhivatalnál. 18 éves korodig kötelessége lenne ellátni. Miután elzavart otthonról, inkább hallgasson.
2012. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék a gyámhivatalhoz fordulni. Nyugodtan szeretnék a nagyszülőknél lenni. Csak annyit szeretnék, hogy valami papírt az orra alá dughassak, hogy nem küldhet intézetbe.
2012. máj. 23. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem küldhet, ne félj! Ha nagymamádnál jó helyed van, szeret és te is szereted, onnan el nem vihet senki. Őt viszont kezeltetni kellene, mert a kisebb testvéred nincs biztonságban. Erre hívd fel inkább a figyelmét.
2012. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire elintézné az intézetet, már nagykorú leszel.
2012. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet sajnos. Papírt szeretnék mutatni róla.
2012. máj. 23. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
2 hónap mulva leszel 18 szerintem erre a 2 hónapra nem tud intézetbe küldeni mert ez nem olyan egyszerű dolog, komoly eljárást igényel meg ha van egy 20 éves barátod az még erre nem indok. Meg ha valóban alkoholista nem is kicsit erre úgy is ők rájönnek és inkább ott fognak szaglászni minthogy veled legyenek elfoglalva aki már mindjárt nagykorú lesz. Másképp jogilag otthonról nem zavarhatott volna el ameddig nem leszel nagykorú így ha erről is szólsz a gyámhivatalnál ebbe is belefognak kötni nála, szóval így nem sok esélye lesz arra hogy sikerrel járjon. Másrészt a nagyszüleid gondolom ki állnak melletted meg ha a kisebb testvéreiddel sem foglalkozik simán feljelentheted ezért és lehetsz a tesóid gyámja amint nagykorú lettél ha már erre kerülne sor.
2012. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem fognak elvinni nyugi.

Egyrészt nagyszülőknél jó helyen vagy,ha anyád szól a gyámgynek,akkor papiron is a nagyszüleidnél lehetsz,gondolom ők vállalnak,plussz legalább ők kapnak utánad családit,egyebet.

anyukádnál viszont szétnéznek erősen.


ne aggódj,neked nem lehet semmi bajod

2012. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Hálás vagyok. nagyon szép napot kívánok nektek, amilyet most nekem okoztatok. :)
2012. máj. 23. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Mire elintézné a felvételi procedúrát, már betöltötted a 18-at :) Szóval no para, ez a hajó már elment.
2012. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

neked bajod nem lehet,nyugodj meg


neki viszont keress rá google-ben hogy mik a szülő jogi kötelezettségei,le lesz szépen irva hogy büntetésre számithat,ha elzavart téged,mert az kiskoru veszélyeztetése


és a felelőtlen a kistestvéreddel nem tudom mit takar,de ha sulyosabb,akkor őt is elvehetik tőle,és akkor sirhat

2012. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!