Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves kor felett elkezdeni...

30 éves kor felett elkezdeni felépíteni újból az életünket, iskolába menni, családot tervezni, tapasztalatok, vélemények erről?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én most 30 vagyok, de nincs normális végzettségem, van egy használhatatlan diplomám, külföldön dolgozom babysitterként és szeretnék tanulni valamit, amivel később dolgozhatok és régi vágyam, de van aki azt kifogásolja, hogy 30-32 évesen már késő, meg akkor mi lesz a családdal. Tényleg ennyire öreg lennék már fősulit elkezdeni, olyat, amivel szeretnék életem végéig foglalkozni? Ha azt nézzük mikor megy az ember nyugdíjba, akkor még sok évig lehet dolgozni benne. Én a gyerekről is lemondanék egy időre, itt ahol élek a nők később szülnek általában, csak igaz nekik volt már karrierük szülés előtt, nekem nincs. Elmentek a 20-as éveim a semmivel, egyéb okok, beteg is voltam évekig, hosszú történet, de rettentően vágyom egy olyan szakmára, amit szeretnék, de mire elvégezném lennék lehet vagy 35 éves. Ti mit gondoltok?

2012. máj. 23. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele! Én még csak 27 éves vagyok, de 2 használható diplomával és 1 szakmával dolgozok. És még akarok tanulni! Arra ne alapozz, hogy majd később eltart valaki téged és a gyereked. Neked olyan hátteret kell a gyereknek is biztosítani, hogy ha bármi történik el tudd tartani. Ehhez pedig tényleg kell egy jó szakma.
2012. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 évesen fejeztem be a fősulit estin és fiatalnak számítottam a 100 fős csoportban. Humán vonal volt, csupa csajszi. Volt aki védés előtt 2 héttel szült ikreket, de a 4 és alatt nem is számoltam hány gyereket pottyantottak ki.

Szóval nem fontos egymás utánra hagyni ezeket a dolgokat.

Ha mégis, akkor sincs késő. Fiatal vagy!

2012. máj. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ne törődj az ellenzőkkel, csinált azt, amit Te akarsz.

Nekem ugyan nincs diplomám, de a felsőfokú szakképzésemet 38 évesen, az angol-tanulásomat 42 évesen kezdtem el, három gyerek mellett.

Évfolyamtársaim között nem egy-kettő akad, akik bőven túl a harmincon, családdal, gyerekekkel a hátuk mögött kezdtek bele a felsőfokú tanulmányaikba és be sem fejezték a diplomáig.

Olyan anyukát is ismerek, aki elkezdte a fősulit, amit két gyerek mellett csinált is becsülettel, amikor megszülettek az ikrei, kért egy év halasztást, most fejezi be, hamarosan diplomázik, ráadásul azóta már egyedülállóként neveli a négy gyereket.


Ne add fel az álmaidat! Menj, tanulj és éld mellette az életed úgy, ahogy Neked jó.

2012. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
94%
Szerintem is vágj bele, még hosszú idő áll előtted, bőven belefér a gyerek is. És jobban jár, ha olyan anyukája lesz, aki szereti amit csinál, nyugodt, kiegyensúlyozott, mint egy olyan aki nem találja a helyét.
2012. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagj bele, mindegy, hogy 35 leszel, nem vagy lekesve semmiröl! Ne hagyd magad eltantoritani attol, amit szeretnel.

Csaladot barmikor tudsz alapitani, meg tanulas mellett is, nem kizaro ok. Ne gondolkodj ennyit rajta, csak csinald, amit szeretnel, minden mas jön magatol!! Tapasztalat. ;)

2012. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is 28 évesen kezdtem el fősulira járni és jövőre diplomázom, addigra 32 leszek. Távoktatáson tanulok és hidd el szinte mindenki velem egy idős vagy még idősebb, de volt 1-2 nagymama is az évfolyamon. Tanulni, újrakezdeni sohasem késő. Miért töltenéd babysitterkedéssel az idődet, ha van eszed, tehetséged és szorgalmad, ahhoz hogy többre vidd? Én is hasonló okokból kezdtem ilyen későn, de nagyon örülök, hogy magamra hallgattam és kezdtem valamit az életemmel. Nagyon szeretek oda járni, még munka mellett is, abszolút nem bántam meg. És ha fáradt vagyok az lelkesít hogy már csak 1 év, meg lesz a diplomám és akkor olyan munkát végezhetek amit szeretek sok pénzért (remélem:P) Szóval hajrá!
2012. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, jól esett. Tényleg sose késő, már csak az önbizalmamat kell felerősíteni, csak hát ugye amikor negatív véleményeket kapok még nehezebb pozitívnak maradni.
2012. máj. 23. 19:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne azzal törődj, ki mit mond, mert ha így teszel, évek után is itt ülsz és tipródsz, mit tegyél, és ezzel tényleg értékes időt pocsékolsz el. Tedd mit te akarsz, és ne gondolkodj annyit! Ez a Te életed, neked kell tudnod mi a jó neked, neked kell élned, és csak te vagy felelős érte, hogy jól érzed-e magad benne, vagy sem. Tehát? :)
2012. máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Plusz info mgamról: 34 vagyok, tavaly felrúgtam mindent Mo-n, mert megsmerkedtem vkivel, és hozzáköltöztem. Jól fizető állásom volt, most jelenleg mindent elölről kezdek, plusz már gyereket is szeretnék. Minden meglesz. Júniusban indul a babaprojekt, közben még arra a kis időre megyek dolgozni. Sosem késő, hidd el. Jah, és a magyar diplomám nem sok mbert érdekel itt, szóval még el kell azt is ismertetnem, stb... De boldog vagyok, és azt csinálom, amit szeretek.
2012. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!