Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha nem hagyunk...

Igaz, hogy ha nem hagyunk önállóságot a gyereknek úgy 25 felett, az megrontja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy ha nem hagyunk önállóságot a gyereknek úgy 25 felett, tehát túlságosan kiszolgálják, az megrontja a kapcsolatot?
2012. máj. 25. 00:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
illetve neis vegyétek figyelembe a "25 év felett" részt
2012. máj. 25. 00:22
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Miért mit gondolsz, szerinted nem?

Engem anyám mindig kiszolgál amikor nem! is kérem. Utána pedig a végletekig felidegesíti magát mert én nem vagyok hálás. Amikor pedig segítséget kérek tőle akkor csak beszél és beszél, hogy bezzeg máskor, ahelyett, hogy segítene, vagy azt mondaná, hogy nem. Nem is vagyok másért a közelében, csak mert még nem vagyok önálló.

2012. máj. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát, szerintem ez már 15 év felett is igaz...
2012. máj. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy igen.
2012. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Soha nem értettem azokat a szülőket akik ugrálnak a gyerek körül,meg kiszolgálják őket..ezek a pasik a nem életrevaló egyedek aztán később,semmit nem tudnak megcsinálni maguknak.
2012. máj. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Gyermekként egyfolytában lázadozunk.. Azután fogunk csak igazán felnőtté válni, amikor a szülőktől örökre búcsúznunk kell... Akkor jövünk rá igazán, hogy minden egyes cselekedtük mögött jó szándék lapult...
2012. máj. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Azért egy fiatalnak szerintem érdemes már egész kicsi korában betáplálni az agyába, hogy nincs mindig ott valaki, akit lehet ugráltatni, ne legyen "életképtelen". Akár már 11 évesen is megfoghatja valaki a porszívót és rendet rakhat a szobájába, 16-7 évesen, szerintem elvárható lenne, hogy a teljes szobáját rendben tartsa valaki, a későbbiekben már akár az egész házat is puccba vághatja, ha éppen ráér, hogy ne a szülőknek kelljen egész napos munka után még ezen is fáradozniuk, avagy megfőzhet egy vacsorát, stb.

Legalábbis én eszerint lettem nevelve. Sosem voltam babusgatva, de én jónak is érzem ezt. Végtelenül rosszul érezném magamat, ha huszonéves létemre éheznék egész nap, mert képtelen lennék főzni magamra, avagy nem tudnám beindítani a mosógépet. Viszont általában sok ilyen fiatal fel sem fogja, hogy mi lesz ha már nem lesznek a szülők, elköltözik otthonról, vagy bármi. Nekik az adott helyzetben baromira kényelmes.

2012. máj. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

igen. sajnos tapasztalom, mindent megcsináltak mindig is helyettem, ebbe annyira beleneveltek kiskorom óta h egy idő után nem értettem mi bajom van de minden bajom lett. éreztem h valami mást is kéne tennem mint amit addig tettem h valami értelmes életem legyen de alig kezdek most is rájönni h mit kéne/lehetne.

emiatt, mivel azt látom h az életem tönkre van téve és nem igazán tudom még, hogyan jöjjek ki ebből, és azt is látom, ki az oka ennek, abszolút megrontja a kapcsolatot. próbálom megérteni, elfogadni a szülőt h csak jót akar, de talán akkor fog menni ha majd valaha emberhez méltó életem lesz. Sz** azt látni magamon állandóan h képtelen vagyok a szeretetre az iránt, akit pedig a legjobban kéne szeretni. a dologról ugye meg beszélni nem igazán tudunk itthon, mert amikor említettem, akárhogy is mondom, elbeszéltünk egymás mellett, szóval csak a a végtelen optimizmusomnak köszönhetem h még élek.

2012. máj. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
előző voltam. ha kérhetném, a kioktató reakcióktól kíméljetek. egyszer már feltettem itt egy kérdést hasonlóval kapcsoaltban és csőstül jöttek a válaszok h mit képzelek, örüljek neki h kiszolgálnak stb., ezt most nem kérném.
2012. máj. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Én már gyerekkoromban is szívesen megcsináltam magam körül, amit tudtam, amikor anyám nem csinálta meg.Igen, megcsinálta, de sokszor látszott rajta, hogy neki nyűg, ha nekem kell csinálnia valamit.Felnőttkoromtól aztán folyamatosan kaptam a beszólásokat, hogy én teher voltam.

Hadd ne írjam le, erre miket szoktam válaszolni.

Ha önálló voltam, az volt a baj, ha nem voltam önálló, akkor meg az.

Hát, akkor már szerintem jobb, ha egy szülő "körbe repkedi" a gyerekét.Nem a kiszolgálástól lesz valaki önállótlan.

2012. máj. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!