Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sunyi módon férjet a feleség...

Sunyi módon férjet a feleség ellen hangoló (apránként adagolja) anyós tönkre teszi a kapcsolatot? A férj nem mer visszaszólni az anyjának és kiállni a feleség mellett. Hogyan lehetne mégis rávezetni arra, hogy így nem lesz jó?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezt sosem értettem, hogy miért hangolják az anyósok a fiúkat a feleségük ellen. Azt hittem az jó egy anyának, ha a fia boldog és külön önálló élete van. Miért akarná a feleség ellen hangolni a saját fiát? Hogy a fia elváljon, és egy elvált, önállótlan, az anyján élősködő féreggé váljon? Ebben mi a logika?
2012. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de nagyon szomorú vagyok emiatt, mert én nem szeretném az anyja ellen fordítani a férjem, nem tudnák tükörbe nézni, ha ilyet tennék...

de annyira alattomos és el kell ismerni profi módon csinálja, hogy már valahogyan védekeznem kéne....

eddig mindig elengedtem a fülem mellett a megjegyzáseit. (pl. 6 hetes terhes voltam, amikor kiderült a dolog, megkínált süteménnyel, én megdicsértems zokás szerint, milyen finomat készített már megint, erre azt mondja: "Csak nehogy elhízz, a fiam nem szereti a kövér nőket, neki a karcsú nők tetszenek".)

persze ezt nem a fia előtt mondta.



Ha a fia előtt piszkál, azt úgy teszi, hogy a férjemnek le se essen, szóval tudjátok, ilyen női dolgok, amit a pasik észre sem vesznek...

2012. máj. 14. 21:09
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Előbb-utóbb nem tud majd "ellenállni" ennek az adagolásnak pszichésen, és az anyós képes lesz elültetni a gondolatait a férj agyában. Arra kell ráébreszteni a férfit, hogy szabad akarattal rendelkezik, és már (valószínűleg) nem függ a mutertől semmilyen módon. Ezért megfelelnie sem kötelező neki, mert úgysem tudná megtorolni az ellenállást az asszonyka :D

Szóval, ha ő nem úgy gondolja, akkor mondjon ellent neki nyugodtan, hadd legyen tisztában vele az anyós, hogy a fia önálló véleménnyel rendelkező élőlény.

2012. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

"Csak nehogy elhízz, a fiam nem szereti a kövér nőket, neki a karcsú nők tetszenek"


A kur.va anyjába menjen el egy ilyen szemét kur.va. Bocsánat, hogy ezt mondom, de sütivel kínálgat, mellette mintha nem lenne elég felelősség egy babát kihordani meg felnevelni, még azzal is terrorizál, hogy esetleg felszedsz pár kilót és a külsőd miatt is szorongj. Dögöljön meg az ilyen féreg.

2012. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Hú de felba.sztam magam ezen a szemét pics.án
2012. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a férjem nagyon is meg akar a szüleinek felelni, meg sokat kell segíteni a ház körül és a kertben.

Szerencsére nem együtt lakunk, mi másik településen, panelban, és szerintük itt nem kell csinálni semmit, mindig ott van csak a tennivaló, nekem a pici babával mindent egyedül kell csinálnom itthon.

Na de nem is én vagyok a lényeg, mert megoldom, csak ugye mostmár mi is család vagyunk, és .... nem tudom, hogyan kezeljem a dolgot, mert nem nyíltan támad, csak mindig burkoltan, vagy úgy, hogy más ne hallja...és nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.


A fiának hatalmas cuppanós puszikat ad, nekem meg épp hogy odatartja az arcát, de még ez is degradál neki néha...

2012. máj. 14. 21:20
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

A férjed az egyetlen fiúgyerek? Akkor szokott ez előfordulni.

Valószínű az anyósodat a férfiak egész életében csak kihasználták ő meg tűrte. Aztán született egy fia és lett egy férfi aki csak őt szereti. Aztán megjelentél te a rivális és 'elcsábítottad' tőle. Ha ez a helyzet soha nem fog veled megbékélni.

Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen helyzetben nem szabad finomkodni, hanem nyíltan választás elé állítani a férfit. Hajlandó felnőni és a saját családja mellet kiállni vagy sem.

2012. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet, hogy féltékeny rád, mert nem ő van a fiának a középpontban, hanem felesége van meg minden? Iszonyú beteg ez a hozzáállás... nem értem miért jó ennek a buta öreglánynak így viselkedni.
2012. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tényleg az lehet, amit a 85%-os írt.
2012. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%

Ha ellened hangolta volna a fiát, el sem vett volna feleségül.

A férjednek jó érzés, ha segíthet a szüleinek, ebben akarod megakadályozni.

Nem akarlak befolyásolni, csak tapasztalatot írok le. Az én férjem is sokat segített a szüleinek, eszembe sem jutott nem elengedni. Akkor még vonattal járt, mi a gyerekkel kimentünk elé, együtt mentünk haza, vidámak, boldogok voltunk. Később lett autó, akkor mi is elmentünk a gyerekekkel. A szülei meghaltak már, a gyerekek kirepültek, boldogságban élünk a férjemmel, érzem, mennyire szeret, és én is nagyon szeretem őt.

2012. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!