Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tenne egy ésszerű ember...

Mit tenne egy ésszerű ember az én helyembe?

Figyelt kérdés

ezt olvasátok el mert ez az oldal nem engedi feltenni nem tom miért de itt mindent lertam várom a tanácsaitokat

[link]



2012. máj. 25. 03:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a nyolcadik sorig bírtam. Elolvastam volna, ha lenne hozzá idegem, de így nem megy, se vessző, se pont, semmi, egy zagyvaság így az egész.
2012. máj. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
oké át javítom
2012. máj. 25. 04:21
 3/13 A kérdező kommentje:
Átjavítottam várom a tanácsokat.
2012. máj. 25. 04:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent nem értek a történetben,de sebaj,amit sikerült kihámozni.

Nálatok van a két kicsi. Kérni kell a gyámságot, a gyámhatóságnál. Az első apuka hajléktalan ezért nem fizet. Kérvényezni kell,és az állam megelőlegezi a havi gyerektartást. A nővéred nem dolgozik, nem kap támogatást. De családi pótlék, gyes,gyed jár a gyerekek után,tudom nem sok,de az is pénz. Ha te jól tanulsz minden iskolában, önkormányzatnál lehet igényelni szociális ösztöndíjat tanulásra,osztálykirándulásra. Mindenhol vannak olyan szervezetek,akik segítenek ruhával, gyógyszerrel, élelmiszerrel. Tudtok ez ügyben tanácsot kérni a védőnőtől is, hogy hova forduljatok. Ha más nincs, és megoldható költözz a nagyidhoz. Szóval tudom ez most keménynek tűnik,de ha ti nem segítetek magatokon,akkor senki nem tud. Nektek kell menni,és megtenni az első lépéseket a gyámhatóság, az önkormányzat és a segélyszervezetek felé!

2012. máj. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam.Még nem vagy 18 éves ugye? A nővéred nagyon felelőtlen, ha csak úgy rátok hagyta a pici babát.Kötelessége lenne gondoskodni róla. Anyud mit szól hozzá?

Ha nem bírod már ezt a helyzetet, a gyámhivatalban szólj inkább, ne az erdőbe menj.Az nem segít semmin.Neked is segítségre van szükséged. Az iskolát is be kellene fejezned.

2012. máj. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De sajna 18 vagyok . amúgy nem lehet kérvényezni a pénzt nekünk csak a gyámjának de a nővérem nem adja át a gyámságot anyámnak és nem is intézkedik. Segélyszervezetek nem nagyon segítenének rajtunk mert apám keresetét is beleszámolják a dolgok amiből mi 20000 ft-t láttunk sőt az önkományzat sem ad segélyt mert annyian kérnek.
2012. máj. 25. 06:32
 7/13 anonim ***** válasza:
A gyámság áthelyezését ti is kérhetitek,hisz bizonyítani tudjátok, hogy állandóan nálatok van a gyerek és anyuka alkalmatlan erre a feladatra.Persze hosszú,és veszekedésekkel teli eljárás,de ha akarjátok ezt kell végigjárni. Akkor menni kell tovább,nem minden szervezetnél kell keresetigazolás,sőt nem is hallottam még ilyet,hogy kérnek. Ha lehet keress diákmunkát.
2012. máj. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj, hogy többre vihesd. A helyesírásod alapján komoly hiányosságok mutatkoznak, ami a tanultságodat illeti.

Mi az a "summa summára"? Ha nem tudod az idegen kifejezéseket helyesen, akkor ne használd őket. De ennél sokkal durvább hibák is vannak.

Szóval tanulj! Add meg magadnak a lehetőséget, hogy kitörj ebből az állapotból!

2012. máj. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem akartam mindent leírni , de beszéd hibás vagyok ami a helyesírásomra is kihat, hiába voltam különleges iskolába sőt logopédusnál nem segített ez ellen nem tudok mit tenni amúgy meg jó képességeim vannak a matematikához az elektrotechnikához , a fizikához, stb... szóval nem vagyok tanulatlan. Amúgy Kerestem munkát nem kapok hiába jelentkezzek nem vesznek fel és idegesítő.
2012. máj. 25. 07:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is kitartás!

Nem vagytok könnyű helyzetben, a kicsik védelmében viszont fel kell vállalnotok a konfliktust tesóddal.

A családi pótlék emelten kb 30 000 a két kicsire, ha másra nem is, pelenkára és tápszerre elég.

Kérjétek a gyámságot, ahogy azt előttem is javasolták, anyuka meg menjen a fenébe.

A nevelőanyaságért /nem tudom mi a pontos kifejezés/ ugyancsak kaptok pénzt a családi mellé, ami egy kicsit talán megkönnyítheti a dolgotokat a kicsikkel kapcsolatban.


Az öngyilkosság nem megoldás! 18 éves vagy, előtted az élet. Menekülni a legkönnyebb, de gondolj bele mi lenne édesanyáddal és a két kicsivel, ha te is kihátrálnál az életükből.

Vállald fel a konfliktusokat, csak a kicsik, édesanyád, valamint a saját érdekeidet tartsd szem előtt.

Nővérednek nem fognak tetszeni a történések, de majd egyszer talán felnő, és rájön mit művel.

2012. máj. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!