Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül mással is...

Családon belül mással is előfordul (t) ez?

Figyelt kérdés

Sokszor szembesültem azzal, hogy az egyik szülőm negatív hozzáállása irritál, és olyankor kihoz a sodromból és persze kiabálva mondom a magamét, de ő róla lepereg.


Nemrég lettem anya. Fejembe vettem, hogy nem szeretném, ha rajtam maradna a súlyfeleslegem (úgy 3-4 kiló). Erre mindketten mondták, hogy jól nézek ki így is, minek fogyjak. Én meg a tükörbe nézek, és úgy látom, hogy nem áll jól rajtam ez a pár kiló. Ráadásul elég vacakul érzem így magam, ez is zavar.

53 kiló volt a kiinduló súlyom. Azóta vékony voltam, mióta el kezdtem nyúlni (7 évesen). Nagyon jól éreztem magam, elememben voltam. Mondjuk így is volt, aki piszkált, hogy szedhetnék magamra. De nem érdekelt.

Most meg mondják a szüleim, hogy igen, így néz ki egy igazi anyuka. Hát ha így néz ki, akkor én nem vagyok anyuka-típus. Szeretném visszakapni a régi kinézetemet - tudom, hogy a medencém nem fog visszaváltozni, de a pocimat már melegebb éghajlatra küldeném. Szóval le szeretném mozogni a rajtam maradt felesleget. Nem az akaraterőmmel lenne a baj. Szívesen nekiállnék futni is akár.


Csak azt nem bírom elviselni, hogy mindig belekerülök ugyanabba a játszmába, hogy így kihoznak a sodromból. Ezután nehezen nyugszom meg, ezen kattog az agyam. Kibeszélem a férjemmel a dolgot és utána megnyugszom. De ez a játszma mindig előjön, mintha ördögi kör lenne ez az egész.



2012. máj. 25. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni nem foglalkozni velük. Nem rosszat, csak jót akarnak. Egy sovány nő tényleg nem szép, de ha te így érzed jól magad akkor tegyél érte és ne azzal foglalkozz, hogy ki mit mond.
2012. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem aggódnak az egészségedért és ha szoptatsz, a baba egészségéért.


Egyébként igen, nálunk is ez van/volt: egyél kettő helyett, milyen keveset híztál, milyen gyorsan fogysz, minek elkapkodni stb.


Én úgy teszek, mintha bók lenne és gyorsan témát váltok. Ha nagyon nem hagyják annyiban, irány haza.

2012. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mióta szültél?
2012. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
micsoda problemak! Irigyellek. Tudod,ebben az orszagban gyerekek eheznek es felnott emberek akasztjak fel magukat,mert olyan kilatastalan az eletuk. Te meg itt vergodsz ennyin? Szerencses ember lehetsz,de egy idiota is,ha egy ilyen pocsnyi problemat nem tudsz megoldani egyedul.
2012. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
10 hónapja
2012. máj. 25. 13:17
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó...


Tudom, hogy milyen kilátástalan az emberek helyzete. Te is nagyon tájékozott lehetsz... Amúgy is mindenki ezt szajkózza és siránkozik.

Szerencsés vagyok? NEM, mert nem vagyok plázacica, nem vagyok gazdag, és szép sem vagyok. Meg úgy látszik én vagyok extra érzékeny, hogy már idegesítenek a lehúzó emberek.

Te vagy szerencsés, mert rólad az ilyen lepereg és gratulálok hozzá. Szeretnék én is ilyen lenni....

2012. máj. 25. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem semmi probléma tényleg!!

én is szültem már..már mielőtt teherbe estem felugrott rám 10 kiló!!!!Ekkor 68 kilót nyomtam, és az egész családom ujjongott, hogy végre nem egy vézna vagyok.Mert előtte ha elértem az 53kilót akkor már bevágtam egy fél disznót!!Aztán leraktam a cigit...folytatás már egyértelmű!

Most visszafogytam 60 kilóra és megint mennek a szájhúzogatások.Tudod mi van???L.ESZAROM!!!Ez ne legyen már probléma valakinek könyörgöm..én érezzem jól magam, aztán más vagy elfogadja vagy nem..én mindig csak bólogatok, vagy nem felelek..

Tudod eléggé gáz hogy egy ilyen kis dolgon így felhúzod magad..mi lesz ha valami nagyobb volumenű történik??Ideg összeroppanást kapsz ha leszólják az új szőnyegedet??Jajj ne máár..

Hány éves vagy???Mert ezek ilyen 16 éves tini lány siránkozásnak tűnnek...

2012. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

25 vagyok.

Mindenkinek másvalami a legnagyobb baja. Én pl. leszarnám, hogy ki mit gondolna az új szőnyegemről, mert nekem ez a kisebb probléma. Vagy az sem érdekelne, hogy mit szólnának az új frizurámhoz.

Eddig is volt egy csomó problémám (hisz anya vagyok), de ezek nem zavartak annyira, mint ez.

2012. máj. 25. 14:05
 9/9 Snapette ***** válasza:

A helyzet ismerős. Több, mint egy éve szültem, és utána visszajött a régi alak, a csípőm sem lett nagyobb, nekem 54 kiló volt az indulási súly, most is annyi vagyok. Nincs nap, mikor nem mondják el, hogy rettenetesen sovány vagyok, egyek többet, szedjek fel egy kicsit. Teljesen értelmetlennek találom, hiszen nem vagyok soványabb, mint bármikor is voltam, azonkívül meg járok terembe, nem löttyedt hús van rajtam, hanem izom, enni eszek rendesen, és több mint egy év után is szoptatok, amit éhezéssel nem lehet elérni. Falnak tudok menni, mikor anyám kezdi a sovány vagy lemezt, visítani tudnék tőle. Már kínomban röhögöm, nem tudok normálisan reagálni rá, túl vagyok az érvelésen, a logikus magyarázatokon, mindenen.

Magaddal foglalkozz, ami neked tetszik azt tedd. Futás, torna, hidd el, megéri, jobban fogod érezni magad utána, arra nézve nem tudok mit mondani, hogy hogyan kezeld a beszólásokat, már én sem tudok mit csinálni velük...

2012. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!