Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 28 éve élek élettársi kapcsola...

28 éve élek élettársi kapcsolatban, de ennek sehol, semmi nyoma. Életvitelszerűen mindig a párom lakásában, ill. családi házában laktam. Járna nekem valami? Vagy semmi?

Figyelt kérdés
A párom nem hajlandó semmiféle lépést tenni, hogy ez valahogyan tisztázódjon, azt mondja, ha szóba kerül, hogy ugyanolyan jogaim vannak itt, mint neki, és azt mondja, hogy ezt csak én forszírozom, önző vagyok, és csak én térek ki mindig erre a témára, őt soha nem érdekelte. Szerintetek mit tehetnék? Hogy én is megnyugodjak?
2012. máj. 25. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Szakítófélben vagytok?
2012. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ha a lakást közösen szereztétek akkor jár neked is valamennyi belőle 28 év után.De ha a lakást ő vette,vagy örökölte,akkor nem hiszem,hogy kapsz valamit,törvényileg biztos,hogy nem...

De egyébként járj utánna a dolognak,ha idegesit!

2012. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így vagyok a párommal, 16 éve. Én is nyüstölöm, hogy menjünk be az Önkormányzathoz, és legalizáljuk azt, hogy élettársak vagyunk, de mindig van valami kifogása. Én úgy tudom, hogy semmi nem jár nekünk.
2012. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtte szerezte a lakást és a családi házat, akkor nem - ez még házasságon belül sem jár ilyenkor. Amit viszont a 28 év alatt közösen szereztetek/vettetek, mindennek a fele jár. Nem kell hozzá több, elég ha két tanú igazolja, hogy ott laktál.
2012. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Örökségre gondolsz vagy szakításra?


Ha örökség, akkor semmi nem jár. Feleségként tiéd lenne az 50% és a haszonélvezet (ha nem örökség).

Kinek a nevén van a lakás?


HA szakítás van, azt nem tudom.

2012. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a mamám által tapasztalt dolgokat tudom leírni, mert nem értek ezekhez. A mamám és az élettársa 16 évig éltek élettársi kapcsolatban. A ház a mamáé volt, a hapsi nem is oda volt bejelentve, hanem a lányához. A mama januárban halt meg, az élettársnak semmi nem jár. Mivel papíron nem voltak élettársak, és a férfi nem is oda volt bejelentve, így nem jogosult semmire. Ha anyám nem engedi meg akkor nem is lakhatna ott tovább. Remélem segítettem valamit.
2012. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk rád írathatná a fél házat ennyi év után. Neki is tudnia kell, ha ő meghal, te mehetsz a híd alá. Ha van közös gyerek, akkor persze ő kapja a házat.
2012. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj az első hozzászólásommal?

Szakítás és öröklés esetén teljesen más a helyzet. Ez a baj, hogy rákérdeztem?

2012. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Miért kell nyomának lennie ha együtt vagytok egy biztos kapcsolatban? Előre be akarod magad biztosítani, hogy utána lehessen szakítani vagy mi?
2012. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a lakást ő szerezte, és szakítotok, akkor te szépen elköltözöl és a történetnek vége.

Ez akkor sem lenne másképp, ha házasok lennétek. Nem USA-ban vagyunk, hogy mindennek viszed a felét.

2012. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!