Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozik családtagotok gyárban...

Dolgozik családtagotok gyárban? Mennyire viseli meg őket? Mesélnétek esetleg ezzel kapcsolatos gyermekkori emlékeket? Nincs más lehetősége azért dolgozik ott, vagy nem mer lépni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 15:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Szalagmunkásokra gondoltam.
2012. máj. 25. 15:50
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim világ életükben ott dolgoztak. Apám, mint csoportvezető karbantartó, anyám meg sokáig mint mérnök, aztán mivel annak már nem kellett, sima melós lett.

Én is eddig csak gyárban dolgoztam, 4 műszakban, aztán 12órában, aztán 3 műszakban. Most sajnos munkanélküli vagyok, de mennék bármelyikbe, ha lehetne. (érettségim van)

Megmondom, nekem megfelelt. Mehettem volna önkormányzathoz irodai munkára, nem akartam. Nekem ilyen kiöltözős munkakör nem hiányzik, hiába vagyok nő. Gyárban úgyis jobban kerestem, igaz, több műszak, de Istenem, legalább nem egyhangú, lehet hétköznap is ügyeket intézni.

Most apu intéz nekünk munkahelyet a párommal, ahol ő dolgozik.

Ja és hogy mennyire visel meg? Apu kemény fizikai munkát végez annak ellenére, hogy főnök. És sokat idegesítik. Én szerettem a munkahelyem, kivéve a vége felé, mert akkor a főnököm sokat b*sztatott. Különösen azért viselt meg, mert nem a munkámmal volt baja, hanem mivel bezáró félben volt a gyár, ő is f*sott a helye miatt, és így töltötte ki a dühét mindenkin, főleg aki nem csókosa, de normálisan mer dolgozni.

Engem az bántott ebben a gyárban, hogy hiába láttam el jól a dolgomat, minden pofára ment, illetve mint nő akkor tudtam volna érvényesülni, ha lefekszem a főnökökkel. (aki ezt tette, sorvezető lett).

2012. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem van 3 ismerősöm akik a következő helyeken dolgoznak : nyúlvágó , vágóhíd , hűtőház .

És ezek közül kettő aki a nyúlvágóban és a disznó vágóhídon dolgoznak azt mondják hogy nem jó mert már mindketten ízületesek lettek . A hűtőházas azt mondja hogy jó ott csak kevesen vannak és 2 helyett kell dolgozniuk . De nem azért vannak még ott mert nem mer lépni hanem a mai világban örülni kell ha van munkád és ez így is igaz .

2012. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam gyárban diák koromban szalag mellett, több nyáron át, szerettem. Volt egy nagy előnye a mostani munkámmal szemben: műszak után haza mentem, nem is gondoltam rá , éltem az életemet. Csak addig foglalkoztam a munkával, amíg ott voltam, a mostani munkám meg otthon is foglalkoztat, sokszor kell otthon is dolgoznom . Szóval én mennék szívesen:)
2012. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem dolgozott tesóm gyárban, sokkal jobban keresett ott, mint a mostani melóhelyén (iroda).
2012. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Én gyárban dolgozom. Volt, mikor szalag mellett voltam, 3 műszakban. Na engem az megviselt. Unalmas volt, monoton. Gyűlöltem, de csináltam, mert a mai világban nem igazán lehet mást csinálni, mint örülni annak, ami van. Most ugyanabban a gyárban vagyok, de kikerültem a sor mellől, szerencsére. Igaz, csak két műszakban vagyok és annak ellenére, hogy nő vagyok néha komoly fizikai rátermettséget igényel, de azt, amit most csinálok szeretem csinálni.
2012. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem dolgozik ott családtagom, Rühelli nagyon elszálltak a "vezetők" minden hülye szabályt bevezettek termelés hatékonyságra hivatkozva pl két nem egy területen dolgozó nem beszélgethet egymással mert "semmi dolguk" (területenként külön színű pólókat is gyártattak, hogy figyelhessék)Folyamatos a selejt mert a leggyengébb minőségű alkatrészt rendelik, sok a kisfőnök akik istent játszanak(pl amit más gyárban megoldanak egy művezetővel itt kell két műszakvezető, egy műszakvezető-vezető ?! és egy ember aki alá tartoznak aki tárgyal a termelésvezetővel.)Tehát egy munkakörre négy ember, a munkaterületeknek kirívóan nagy a bérkülönbsége a jól kereső területekre csak főnök rokont vesznek fel, a normát szinte negyedévente emelik, a fizetést és a juttatás csökkentik ha nem tetszik el lehet menni címszóval. Az a vicc, hogy én is ott dolgoztam és a város legjobb munkahelye volt mind fizetésben mind munkakörülményekben kb 2005 ig.Aztán volt egy igazgatóváltás (nyugdíjba ment) és az új igazgató elhozta a kánaánt :( A legviccesebb a hírekben volt nemrég, hogy felépítettek egy új csarnokot ami 550 új embernek ad munkát, a valóságban 25 embert elküldtek) lehetőség? Borsodi kisváros olyan 5 km es körzetben sem találni jobbat pedig lépne mert már hányingerrel megy mindennap dolgozni. Pedig négy szakma plusz érettségije van.
2012. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
* 50 km körzetben
2012. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám 17 évig dolgozott korcolóként, nem tudom, mennyire vágod, az az, h egész nap állsz egy vágógép mellett és rongyokat darabolsz...Apám ugyanott dolgozott, mint karbantartó, de mindkettőjüket kirúgták, megszűnt a cég. Anyu most egy raklaptelepen dolgozik, szalagnál, de szereti. De amúgy sem lenne más lehetősége, örül, h van mit enniük. Gyerekkori emlékem ezzel kapcsolatban csupán annyi, hogy mindig vártam őket haza és kérdeztem, h na, ma mi történt a gyárban?

Én főiskolai végzettséggel csokigyárban dolgoztam szalag mellett, állva, a tálcába pakoltam 2 fajta csokit, elég gyors volt, de bele lehetett szokni. Volt, aki nem bírta csinálni, azt kirúgták. Örültem neki, mert nem kellett hazavinni úgymond a melót, de annyi csokit ehettem, amennyit akartam. :) Még most is szívesen dolgoznék ott, örülnék, ha visszahívnának.

2012. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám dolgozik gyárban , eleinte mérnökként , műszakvezetőként majd sikerült feljebb lépnie.
2012. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!