Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősötök/családta...

Van olyan ismerősötök/családtagotok akit vert a párja, elhagyta és most új életet akar kezdeni?

Figyelt kérdés

Az exemtől kaptam néhány pofont. Sikeresen elhagytam a 3. pofon után, bár hülye voltam hogy addig vártam.

Új kapcsolatom van, de félek. Sokszor visszajönnek a rossz emlékek.

Félek a páromtól, ha felemeli a kezét, holott esze ágában nincs bántani.


2012. ápr. 3. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Jól látod a helyzetet, hülye voltál. Viszont a mostani párod nem érdemli meg, hogy előítéleteid legyenek és ne bízz benne 100%-ig. A te problémád, ami történt, nem lehet őt büntetni érte. Ha egyedül nem tudod feldolgozni a történteket, fordulj pszichológushoz, mielőtt rámegy a kapcsolatod.
2012. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Biztos vagy benne, hogy nem érdemeldted meg azokat a pofonokat?
2012. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%

*


érdemelted

2012. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Engem az első barátom majdnem megütött..Külön voltunk..én meg oszt.társakkal lógtam fiúkkal..és ezért akart felpofozni.. :) Nem voltunk együtt..meg nem csináltam olyan dolgokat..még puszi sem volt..ez meg fel akart pofozni xD


A mostani barátom meg egyáltalán nem bánt..:) kedves..és inkább vigyáz rám minthogy bántana!:)

2012. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Remélem, most már jobban választottál. Szerintem ezeket nem lehet elfelejteni, de majd idővel megtanulsz bízni a mostani párodban. Gratulálok, hogy sikerült kilépned a rossz kapcsolatból, másnak ez nagyon nehezen vagy egyáltalán nem megy!!
2012. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Keress egy pszichológust, mert a téged ért traumát elképzelhető, h szakember segítsége nélkül nem tudod feldolgozni.
2012. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem a volt férjem bántott, amikor szembesült azzal hogy tehet és mondhat bármit, nem fog visszakapni, elszakadt nála a cérna...

Ezután óriási balhé lett mert édesapám hajtóvadászatot indított ellene... nem is részletezem.

A lényeg hogy elváltam attól az őrülttől.

Együtt élek azóta tetőtől taplig a nagybetűs igazi FÉRFIVAL. Soha egyetlen szóval, mozdulattal nem bántana. Még egy légynek sem tudna ártani.

Bennem nem okozott ekkora traumát a bántalmazás mint benned ( pedig még látlelet is készült rólam), én viszonylag könnyen feldolgoztam. És a párom mellett maximálisan biztonságban érzem magam, olyan a testfelépítése, olyan izmos kisportolt mint egy 2 ajtós szekrény tehát mellette aztán bántódásom nem eshet.

Neked mindenképpen pszichológus segítségét kell kérned, mert ha tényleg ilyen félelem van benned azt egyedül nem fogod tudni feldolgozni.

2012. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Verni szerencsére nem, "csak" kétszer kaptam kisebb pofont 10 év alatt. Az elsőt még megbocsájtottam, a másodikat már nem. Amikor végleg szakítottam, ugyan nem ütött meg, de annyira be volt vadulva, hogy nagyon féltem, mert akkor bármit el tudtam volna képzelni róla.

Rendesen ki is készültem idegileg. Ennek lassan egy éve, de egyelőre nem tudok elképzelni új kapcsolatot.

Az meg hogy megvéd, mert kétajtós szekrény? Hát az én exem is az volt... sajnos..

2012. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem 19 évesen,az akkori barátom terrorizált, volt, hogy megrángatott,egyszer fojtogatni kezdett, mert félálomban volt,és odamentem hozzá, hogy kelljen fel a délutáni pihenéséből. (Természetesen nem 3 műszak után volt )

Egyébként érdekes, szerinte túlreagáltam, ő nem is bántott. Azok közt vagyok, akik felismerték, ez nem lesz jó így, elhagytam. Szerencsére én is könnyen túltettem ezen magamat, legalábbis azt hittem, telt az idő, és a jelenlegi párom egyszer felemelte vezetés közben a kezét, mint kiderült valamiért hátranyúlt, én pedig összerezzentem, nagyon megijedtem. Sose bántottak a szüleim, így biztosan erre vezethető vissza, ő pedig rögtön rákérdezett, ugye megütöttek már? Ez a jelenet azóta is bennem maradt, bár nem érzem sérültnek magamat, most egy jó, kiegyensúlyozott kapcsolatban vagyok, sose bántana.

2012. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as!


7-es vagyok.

Lehet félreértettél vagy én nem fogalmaztam érthetően.

Nem is úgy értettem hogy attól hogy 2 ajtós szekrény kinézetű amiatt nem bántana. Tudom hogy nem. Ő nem ilyen beállítottságú és kész. Az exférjemhez képest 2 ajtós szekrény kinézetű. Bőven elég volt neki feltűnni mellettem védelmezőként hogy az exem végleg elfelejtsen. Nála érzékenyebb és odaadóbb pasit én még nem láttam. 8 éve vagyunk együtt és azóta is imádjuk egymást.

Az exférjem teljesen más beállítottságú volt. Persze az elején 1-2 évig még oké volt köztünk minden, legalábbis én rózsaszín szemüvegen át néztem a világot, még akkor az sem érdekelt hogy nyílvánosan alázott a barátaink előtt. Kitárgyalta mit csináltunk az ágyban stb. Ez nekem nagyon rosszul esett, szóvá tettem, nem történt semmi. Összeházasodtunk, gyerekünk lett és a férjemből egy olyan állat lett akinek egy rendes szava nem volt hozzám. Cseléd voltam, akit ott taposott a szavaival a földbe ahol csak akart. Közben ivott is, állandóan kocsmázott. Amikor többszöri kérlelésem ellenére is ott töltötte az estéit, mondtam neki hogy válasszon vagy a kocsma vagy mi a gyerekkel. Azt mondta menjek amerre akarok mit gondolnék kinek hiányoznék...

Hosszú hónapokig nem is érdeklődött élünk-e egyáltalán. Élte világát. Amikor beadtam a válópert 180 fokos fordulatot vett és elkezdett üldözni, követni,zaklatni, és bántani... mert hogy én aztán nem szabadulhatok meg tőle, ha kell együtt halunk meg stb. stb. Rettegés volt az életem a válásig.

Eközben megismerkedtem a mostani párommal. Ég és föld a két pasi. A párom határozott fellépése kellett ahhoz, hogy az exférjem leszálljon rólam és békén hagyjon. Szerencsére én megtaláltam az igazit, persze ehhez kellett némi szerencse is.

2012. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!