Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv.! Sajnos "gépszíjas...

Üdv.! Sajnos "gépszíjas alkoholista vagyok, és ezzel kapcsolatban tudnátok segíteni? Folyt.

Figyelt kérdés

43F vagyok,Bp.-en élek.Az hosszú történet,hogy mitől alakult ki.Le kellett szoknom a folyamatos ivásról 98 körül.Azóta sokszor előfordult már visszaesés,volt,amikor pár nap,de volt 2-3 hét szinte tök részegen.Max 1.5 év szünet volt,de volt mikor csak 1-2 hónap.7 hónapja van egy nagyon jó párkapcsolatom az első Barátnőmmel jöttünk össze 25 év után,nagyon vonzódunk egymáshoz.2 alkalommal történt meg az a gépszíj dolog,csak 2-3 napos volt,de nagyon megbántottam az ilyenkor bunkó dumámmal.Amúgy nekem is nagyon rossz az abbahagyás,még így,3 napos menet után is,pszichiés fájdalmat,félelmet kimerülést érzek.Megígértem neki,és magamnak is,hogy foglakozni fogok ennek gyógyításával,mert nem akarom Őt elveszíteni emiatt.

Aki érti ezt a dolgot,az tudja,hogy valamiért néha így alakul a dolog,és nem azért,mert laza vagyok,és sz.rok rá.

Szeretném ha tudna Valaki segíteni abban,hogy mit tegyek.Állítólag van valami bőr alá bevarrt kütyü,amitől rögtön kihánynám az alkoholtartalmú italt?Vagy nem ismertek egy jó Pszichomókust akivel el tudnék beszélgetni az ügyben?Amúgy is kellene tanács más miatt is,mert ennek oka van,hogy beindulhat az ékszíj.

Több hónapos pszichiátriai terápiát (nem makacsságból) de szinte teljesen kizárnám,mert Van állandó m.helyem,és másodom is,rengeteg munkával,amiket nem mondhatok le.Egyébként nem szeretném,ha azt gondolnátok,hogy valami csöves piás vagyok.Van mindenem,jogsi,kocsi,ház,nem fullos,de egész jó,a Barátnőmnek is fixállás,szép tiszta lakás,kis pénz is mindig van itthon.Én a 19 éves Fiamat egyedül neveltem 6 éves kora óta.

Lényeg a lényeg,mi lenne a megoldás,hogy ne menjek bele a gépszíjba?Akaraterőm néha elfogy sajnos.Hiába mondom most azt,hogy tuti kibírom,ez megy 14 éve.És ha mégegyszer megtörténik,elvesztem a Páromat,és dőlhet borulhat minden,melók,kapcsolatok,stb...

Köszi az esetleges válaszokat!



2012. máj. 25. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Érdemleges választ a magam 17 évével nem tudok adni, de mindenképp egy jó dolog, hogy tisztában vagy a problémáddal, így sokkal könnyebb lesz a gyógyulás, szerintem.
2012. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szia!Írtál arról a kütyüről,valamit én is hallottam róla.De szerintem próbáld ki azt,hátha jó.Csak használna.Illetve az meddig hatna?1 évig?töb évig?vagy örökre?Csak kíváncsiságból.
2012. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát tanácsot nem tudok adni, de arra nagyon kíváncsi lennék, hogy ha 2-3 napig részeg vagy akkor hogy tudsz dolgozni? Mármint, hogy 2 munkahelyed van sok munkával, és akkor ez hogy van?
2012. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is minden tiszteletem a tiéd, hogy fel mered vállalni a hibád, és segítséget kérsz!!! Én nem vagyok alkoholista. Csak tippet tudok mondani. Fordulj a barátnődhöz, esetleg a háziorvosodhoz. Én dohányos voltam,(Tudom, nem mérhető össze a kettő.) és mindig próbáltam leszokni úgy, hogy csökkentettem az adagot, de ez nem vezetett semmire, míg végül elhatároztam, ogy ha elfogy a karton cigim, nem gyújtok rá. Így is tettem. Nem volt egy leányálom, de akartam, és sikerült 14 év után. Tudom, hogy nehezebb az italról leszokni, de a te akaraterőd, és az önmegtartóztatásod kell hozzá. Sajnos hónapok kellenek ahoz, hogy le tudd tenni a poharat. Amikor nyúlnál a pohárhoz, akkor kell nemet mondanod magadnak. Sok sikert kívánok a célod eléréséhez!!
2012. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A" bõr alá bevart kütyü" az biztosan fog rajtad segiteni. Nekem az egyik ismerõsömnek azt ültettek be és sikerült lemondania róla. Közben volt szakember,aki figyelemmel kisérte.
2012. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Ez leginkább agyban dől el. Tudod, hogy nem jó, amit csinálsz.

Nem kell ide bőr alá kütyü.

Nem akarod elveszíteni a barátnődet, a munkádat, ott van a fiad is. Vagy annyira erős, hogy nemet tudsz mondani az italra. Tudod, hogy nem old meg semmit, ha folyton részeg vagy.

Sok sikert!

2012. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan becsüllek azért mert mersz segítséget kérni! Beszélj a barátnőddel is erről, kérj tanácsot mit tehetnél. Én az elvonót javasolnám de mint írtad a munkádból kifolyólag ez szinte lehetetlen. Menj el anonim alkoholista klubbokba, ott is tudnak segíteni. Sajnos nekem is volt egy nagypapám, tavaly nyáron halt meg tüdőrákban, ő is alkoholista volt. Nagymamám úgy "kezelte" hogy amikor elment dolgozni megbeszélte papámmal hogy majd este menjen érte így nem ivott egész nap.
2012. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
pszichoterápia mindenképp jól jönne, vannak szakemberek, akik kifejezetten a szenvedélybetegekre specializálódtak. a chip drasztikus megoldás, de épp ebből adódóan nagyon hatásos. a nagynéném apósának volt, egyetlen egyszer ivott rá, borzasztó fájdalmai voltak tőle. annyira elrettentő élmény volt a számára, h ezt követően még egy szem konyakmeggyet sem volt hajlandó megenni...
2012. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a körzeti orvost,hogy milyen szakorvos foglalkozik ezzel a problémával,ha nem tudsz bevonulni több hónapos terápiára.Nagyon drukkolok neked,hogy sikerüljön,elég elszántnak tűnsz és belátod mit veszíthetsz.Sajnos rohadt egy dolog ez az alkohol,a férjem is ugyanezt csinálja,van hogy félévig se iszik,de van két nap egyfolytában és nagyon agresszív tőle,ami józanul nem jellemző rá.Ránk a (családra nézve) maga a borzalom.Alapból te jó ember lehetsz,bár ne esnél vissza!Sok sikert
2012. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!