Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyembe?...

Mit tennétek a helyembe? (felnőttek válaszát is várom! )

Figyelt kérdés

14 éves vagyok , nevelőapám minden hétvégén iszik ..

sokszor játékgépezik is .

jómultkor mondtam neki, hogy ne vegyen bort , mert ha iszik gyomorgörcsöm van , és pofánröhögött .

mit tehetnék ? beszéljek vele ? ti mit tennétek a helyemben ?


2012. máj. 26. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nem akarlak elkeseríteni,de nem nagyon tehetsz semmit!Én az egész gyerekkoromat így töltöttem,hogy apám ivott,nekem meg gyomorgörcsöm volt.Most 26 éves vagyok és már rég nem a szüleimmel élek,de mielőtt meglátogatnám őket,mindig előbb felhívom anyukámat,hogy megkérdezzem,nem részeg-e apám,mert ha piás,akkor inkább nem megyek hozzájuk és a mai napig gyomorgörcsöm van ha részegen látom.
2012. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem tehetsz, vagyis igen, de nincs értelme.

Nekem szintén iszik az apám, mint az első válaszolónak, de ő elég durva dolgokat csinált, el is vált tőle anyukám, úgyhogy már nem is tartjuk vele a kapcsolatot. Pedig nekem édesapám, nem is nevelő, mint neked.

Az alkoholista emberekkel nem lehet semmit kezdeni mindaddig, amíg ők nem akarnak változtatni a helyzetükön.:(

2012. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ameddig anyukád meg nem unja ezt a helyzetet, addig te nem tudsz mit csinálni. Anyukádat viszont megkérdezheted, hogy jó e neki így élni a nevelő apáddal?
2012. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szia! Nalunk ugyanez volt! Amiota az eszemet tudom apam alkoholista. Minden este reszegen jott haza, anyuval veszekedtek,betakarozva sirtam,fejemre huztam a takarot, de ugyis hallottam sajnos. Aztan ahogy nagyobb lettem mindenert verest kaptam tole. Ha rossz napom volt,nem koszontem,vagy csak egyszeruen kicsit hisztisebb voltam,akkor nagy pofonok,vagy hajtepes..8 eves lehettem kb. Aztan ahogy egyre nagyobb lettem,ez csak rosszabb lett,mert visszabeszeltem neki,annyira utaltam,meg nagyobb veresek jottek. Volt,hogy lila volt az arcom a pofonoktol,ilyenkor mindig ki kellett talalnom valamit az iskolaba. Ahogy elmultam 18,azota nem volt ilyen. 21 eves vagyok,1eve koltoztem el otthonrol a volegenyemhez, most babat varok. Soha nem lennek kepes megutni a gyerekemet,ha majd megszuletik,es nem is fogom!!!! Soha!!! Azota jo a kapcsolatom vele,jobb,inkabb ugy mondanam. De se puszit nem adok neki,de meg beszelgetni sem szeretek vele. Anyukam azota megbocsajtott neki,ezt en nem is bolygatom,ez az ő dolguk. Most beke van. De en tudom legbelul,hogy az ilyen nem apa. A parom egy tunemeny,turelmes,imadja a gyerekeket,alig varja,hogy apuka lehessen. El sem tudom kepzelni milyen az,ha vaakinek normalis apja van,akire szamithat,de legalabb a gyermekemnek ilyen lesz!!!! :)) sajnos nem tudsz mit csinalni,csak szemet hunyi efelett :(( kitartast!!!!!
2012. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen , erre már énis rájöttem , hiába tettem akármit is leszarta a fejemet ..

anyukám nem tud mit tenni , mievel van rajtam kivül még 2 tesóm , és nem tud dolgozni ( egyik 5 éves , másik 10 hónapos) ..

de amugy ha nem iszik akkor rendes , ha viszont igen akkor nagyon buta , volt hogy szétverte a házunkat is , a konyhaszekrényt , betörte az ablakot ..

és hát szerintem 14 évesen nem ilyen "családi körben" kellene álnem .. és csak nekem nevelőapám .. :|

2012. máj. 26. 17:44
 6/11 A kérdező kommentje:

14:42 , engem is megver a nevelőapám, de mit tehetnék? semmit .

én már most tervezem, ha betöltöm a 18-at költözök , mert nem birom, apámhoz meg nem mennék soha , mert le sem szar.

2012. máj. 26. 17:47
 7/11 A kérdező kommentje:
bocsi *17
2012. máj. 26. 17:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt anyád b*szta el, már bocs..ugye a legkisebb tesód 10 hónapos..minek szült egy ilyen féregnek gyereket? gondolom a gyerek születése előtt is vedelt..
2012. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
52%
ez mióta tart???
2012. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én apám is alkoholista de én már nem vele élek,rohadt szar gyerekkorom volt ,holnap töltöm be a 17-et. A házunkat majdnem elárverezték és még rengeteget tudnák mesélni. Na az a baj ,hogy sajnos csak azon az emberen lehet segíteni aki segítséget kér mert amíg ő nem akarja és nem ismeri fel hogy baj van addig te nem tudsz mit kezdeni vele. Amit te tehetsz az az ,hogy anyukáddal beszélgetsz erről és megkéred ,hogy beszéljen a nevelőapáddal vagy ők 2-en vagy ti 3-an közösen. De ami a legfontosabb az az ,hogy megpróbálsz normálisan tanulni ,h eltudj majd helyezkedni és a te életed így majd könnyebb lesz. Elmehetnél nyáron nyári munkára így nem kéne otthon lenned és sok új emberrel ismerkedhetnél+ zsebpénzed is lenne. Még egy dolog van ami 1. re durván hangzik de ha jobban belegondolsz akkor lehet,hogy segítene. Beszélj az osztályfőnököddel ,hogy mi folyik otthon ő majd értesíti a gyermek jóléti szolgálatot és ők kimennek és elbeszélgetnek a nevelőapáddal, ne félj nem vesznek el benneteket anyukádéktól, ez nem így működik csak néha kijárnak hozzátok ellenőrizni a helyzetet. Mi pl: kaptunk tőlük télire fát meg ünnepekkor ajándékot és még ingyenes kézműves táborba is elmehettem. Próbáld meg irányítani a saját életedet helyes úton és így anyukádnak is segíthetsz mert hidd el neki se lehet valami könnyű! Sok szerencsét aztán ha van valami fejlemény akkor írj!!!:)
2012. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!