Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ez így van. " Nagyon szemtele...

"Ez így van. " Nagyon szemtelen mondat?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban egy távolabbi iskolába jártam, ezért kollégiumban laktam, ahonnan hetente hazajártunk. Hétközben viszont rengeteget tanultam, mert kitűnő akartam lenni, és legtöbbször ez sikerült is. Ezt a nevelők nem kifejezetten szívlelték, de valahogy mindig sikerült kiharcolnom, hogy tanulhassak. Viszont emiatt nem kedveltek, ami miatt csendes és visszahúzódó lettem, mert tudtam, hogy nekem itt nem terem babér, csak a tanulásban, és még jobban abba menekültem. Persze így még nagyobb lett az ellentét a nevelők és köztem.

Rengeteget szidtak apróságokért, belémkötöttek. Én minden ilyen számomra esélytelen szidalomkor csak bólogattam, azt mondtam, igen, igen (hisz mi esélyem lehetett volna gyerekként velük szemben?), és egyszer azt mondtam, hogy igen, ez így van. Ezzel azt akartam mondani, hogy igazuk van. De erre még jobban kaptam, felcsattantak, hogy hogy lehetek ilyen szemtelen, és még a szüleimet is felhívják (nem bántottak, de nem akartam előttük is leégni, szégyennek tartottam), mert ennyire szemtelen a gyerekük, hogy ez már pofátlanság, hogy mondhat ilyet egy gyerek egy felnőttnek... Kb. 10-15 éves korom között történt ez, már nem emlékszem pontosan, hányadikos voltam. Akkor borzasztó megijedtem, bocsánatot kértem, igazából már azt sem tudtam, mit mondjak, és már csak elmenni akartam a raportról, de azután is sokszor mondták, hogy ez nagyon szemtelen mondat velük szemben. Én meg kerültem ezt a mondatot, mint a tüzes vasat, és ma már felnőttem, 26 éves vagyok, az iskola környékét se láttam már hosszú évek óta, de a mai napig félve mondom ki ezt a mondatot, inkább nem is használom, pedig már elég régen felnőttként, felnőttek között társalgok.

Azért maradhatott meg bennem ennyire ez a gát, mert a mai napig nem értem, és akkor sem értettem, hogy mi a baj ezzel a mondattal, ha gyerek mondja felnőttnek. Biztos, hogy hibáztam vele, mert nem felejtem el azt a kikapást, amit ezért kaptam. Szerintem soha életemben nem fogom már használni ezt a mondatot. Csak megérteni szeretném végre, hogy miért lehetett vele ekkora baj. Talán itt tudtok segíteni, a válaszokat köszönöm.


2012. máj. 28. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A mondattal nincs semmi baj, nem is erre mondták. Kb úgy jöhetett le: mint amikor férjem (igaz viccből) kötekedni akar, és ha valamit nagyon komolyan: igen, úgy van, ahogy mondod......
2012. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ma ezt a mondatot flegmázásnak értik, hiába érted annak hogy igazuk van ők úgy hallották ezt hogy :hát persze ,így van , meg ahogy kitaláljátok...stb
2012. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, értem! Végülis akkor itt minden hangsúlyon múlik. Persze, ennyi év távlatából már nem emlékszem a hangsúlyra, de ha nem akartam gúnyos lenni, akkor biztosan nem is lehetett olyan a hangsúly se, talán. Bár ahogy emlékszem, mindenbe belekötöttek, és aki keresett rajtam fognivalót, az nyilván talált is, hiszen csak egy könyvmoly gyerek voltam, még a kimenő időt se használtam ki (legtöbbször aludtam vagy plüssállattal játszottam, később a nevelőiből kikért magnót hallgattam helyette).
2012. máj. 28. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagy, nehogy ilyen hülyeségen rágódj már. Ha én annyi mindent nem ejtenék ki a számon, amennyi dologért leszidást kaptam, akkor akár már némasági fogadalmat is tehettem volna. Mindig is veszekedős voltam, és szemtelen, visszaszóltam bárkinek, bármit, lány létemre. És nagyonsokszor leszidtak, hogy ez egy lányhoz nem méltó, és szemtelen, és szégyelljem el magam. Sose szégyenkeztem amiatt aki vagyok. Megtanultam kiállni az igazam és a véleményem mellett. A szüleimmel is bármikor képes voltam összevitázni, ha nem voltunk egy véleményen. Ennek ellenére jó a kapcsolatunk, sosem ütöttek meg, nem úgy kell érteni a "kikapást", csak szóban megmondták, hogy ezt nem kellett volna, vagy ha nagyon felhúztam őket, akkor csúnyábban fogalmazták ezt meg. Mégsem hagytak ezek bennem olyan nyomot, hogy most elnyomottnak és szerencsétlennek érezzem magam egy ártatlan mondat miatt. Szerintem ez beteges, hogy ennyire félsz egy mondat kimondásától felnőtt, "érett" ember létedre. Kezeltesd ki pszichológussal.
2012. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudod mit?

Te tanultál, rendes voltál, ők voltak az idióta állatok, mert piszkáltak ezért.

Nyugi, felejtsd el, semmit nem rontottál el, ő nekik kellett volna rosszul érezni magukat, és kellene is, hogy ezért piszkáltak!

2012. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik válaszoló, én nem ezért kérdeztem, hogy én legyek a szent, ők meg az "állatok", csak megérteni akartam, hogy miért háborodhattak fel ezen, de már kb. értem. Viszont akkoriban, 10-15 éve egyáltalán nem volt ott divat, hogy bárki "flegmázott" volna, a szót sem ismertük, legalábbis én nem. Amikor anyum egyszer felháborodva mesélte, hogy milyen szavakat használnak az ismerősei (nem rá), pl. flegma, én 17 évesen megkérdeztem, hogy mit jelent. Kb. akkor ismertem meg a szót. Mi nem beszéltünk se csúnyán, se szlengben.
2012. máj. 28. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
MI a baj ezzel a mondattal? Semmi. Biztos, hogy hibáztál vele? Én nem vagyok ebben biztos. Sőt. Ha azt mondtad volna nekik, hogy fapapucs, és felkapják a vizet, akkor mi a baj ezzel a szóval? Semmi. Ez csak egy szó. Ami miatt kiakadnak tőle, az az ő fejükben van. Felejtsd el!
2012. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akármit is mondtál volna akkor,ott,abban a helyzetben,abba belekötöttek volna,mert bántani akartak.Ne rágódj ezen!Te nem követtél semmi rosszat,ők meg szimplán bunkó,érzéketlen tuskók voltak.Bántotta a csőrüket,hogy nem voltál olyan,mint a környezeted.Nem a szavaidon volt a hangsúly,nem ez volt a lényeg,hanem hogy piszkálhassanak.Ennyi.
2012. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!