Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lesz majd lányom, akkor...

Ha lesz majd lányom, akkor hogy neveljem majd ogy "Jo kislány" legyen?

Figyelt kérdés

Eddig 11 egyéjszakás kalandom volt, és 5 barátnöm.

A barátnöim elég sokszor nálam aludtak/átjöttek hozzám délután, de a szüleiknek azt hazudták hogy barátnöjénél alszik.


Szoval ha lesz(nek) majd lányom, akkor nem akarom hogy ilyenek legyen majd.


De ha szigoru leszek majd, akkor csak hazudozni fognak. :S


18/f


2012. máj. 28. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szigorúnak kell lenni, hanem normális értékrendet közvetíteni, és bizalmas kapcsolatot kiépíteni. Ezt azonban lehetetlen egy fórumon leírni, hogyan kell.
2012. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

látod, ez a bűn és bűnhődés...

akármilyen "jó" kislányod lesz, nem fogsz benne bízni, mert láttál már olyat, (sőt kihasználtál) aki csak hazudta a jókislányságot.


ez van - még ha nem is tetszik is...

2012. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
A barátomra emlékeztetsz. Én veled egyidős vagyok, a barátom 24 éves. Amikor feljön szóba, hogy majd egyszer milyen lesz, ha gyerekeink lesznek, ő mindig azt mondja, hogy a lányára 18 éves koráig rá sem nézhet egy fiú sem, és utána is csak a kapun keresztül beszélgethetnek, majd ha valaki megkéri a kezét, az esküvő után alhatnak együtt. :D A fiú persze olyan lehet majd mint ő volt "fénykorában", meghúzott mindenkit, aki szembe jött. Kíváncsi leszek, hogy ebből mit gondol komolyan. Majd ha már a gyereknevelésnél tartunk, ki fog derülni. :) Amúgy nem tudom elmondani, hogy engem hogy neveltek a szüleim, de én olyan típus lettem, amilyennek te szeretnéd nevelni a lányod. A barátom számomra az első, persze 14-15 évesen elkezdtem "fiúzni", de senkivel nem csináltam semmi rosszat, 16 évesen jöttem össze a barátommal, vele volt az első csók, az első szex, és úgy néz ki, vele lesz az utolsó is. A koromból ugye kiderül, hogy már 2 éve együtt vagyunk, a barátom is megkomolyodott, nem csajozik, és mindenki aki ismerte őt korábban azt mondta, hogy teljesen kifordítottam őt önmagából és látszik, hogy szeret. Remélem egyszer nekem is sikerül így felnevelnem egy lányt, aki találkozik majd egy ilyen fiúval, mint amilyen a barátom.
2012. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Az anyukája olyan legyen, mint amilyennek a lányodat is szeretnéd, hogy legyen!:-)
2012. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rád ütött kérdező, akkor olyan lesz mint te! Sajnos a gyerek attól függ milyen lesz, hogy milyen a kapcsolata a szüleivel. Ha megtiltod neki, titokban fogja csinálni. ha nem tiltod meg neki, csak normálisan neveled, hogy legyen igazi nő, akkor úgysem fog titokban pasizni.

Nem értem miért zavar téged az, hogy mit fog csinálni, amikor simán kihasználtad azokat a kis "ártatlan" kislányokat.

2012. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sok odafigyelés,szeretet,türelem kell majd hozzá,az biztos,de nem rakhatsz rá nyomkövetőt,és biztosan meglesznek majd Neki is anno a maga kis dolgai,titkai,magánszférája.Valószínűleg törekszik majd,hogy megfeleljen az elvárásaidnak,ha jól neveled,de azt,hogy tökéletes legyen,és ne hibázzon,nem várhatod el!Valószínűleg Ő is elfog követni kisebb bűnöket,de ha tényleg odafigyelsz rá,akkor normális,rendes felnőtt válik belőle,és nem cseszi el az életét,mert jó minta lesz előtte.A lényeg,hogy akkor,szülőként tudj majd példát mutatni,és akkor nem lesz nagy baj,meg tudja majd állni helyét.Most meg viszont az a dolgod,hogy a tanulás mellett élvezd az életet,és amíg ezt felelősségteljesen teszed,addig nincs gond.Szerintem az még,amit Te csinálsz a barátnőiddel,bőven belefér,elvégre ennyi idősen ez így szokott működni,meg még jó pár évig...Most éld ki magad,míg teheted!:-)))Persze azért figyeljetek oda,hogy baj ne legyen.
2012. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pedig jobb ha felkészülsz a "legjobbakra"...

Te gyereked nyilván tőled fog örökölni

2012. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

ma 15:05

A palidnak is megmondanám, hogy ilyet nem játszunk.

Én nem fogok különbséget tenni, kérdező is jó lenne ha felfogná, nem várhat olyat a lánytól, amit a fiútól sem várna el.

(Ilyenkor örülök, hogy nem éltem együtt apámmal, nem tudom, milyen lett volna, de távolról legalább nem szólt bele.)

A lányomtól nem várom el, hogy jókislány legyen, elég, ha őszinte velem.

24N

2012. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15.05 vagyok. Ugyanúgy elviccelem a dolgot, mint ahogy ő is viccből mondja ezt. Persze mindig hozzáteszem, hogy a gyerek nem úgy lesz nevelve, ahogy ő azt gondolja, és nem lesz apáca lányunk, sem hímr*ngyó fiunk... :)
2012. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már írtam, de annyival kiegészíteném, hogy annak se örülnék, ha a fiam minden lányt meghúzna a környéken..
2012. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!