Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy 5 éves...

Mit csináljak egy 5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

A szüleimmel az idén anyagi okok miatt nem megyünk nyaralni, ezért megkérték a nagynénémet hogy vigyenek magukkal,ők viszont viszik az 5 éves unokájukat is. Nekem pedig fogalmam sincs mit csináljak egy ekkora gyerekkel? Tavaly nyáron találkoztam utoljára a kislánnyal, de az is csak fél nap volt. Most viszont 10 napig 0-24-be vele kell lennem. A nagynéném és a férje persze örül hogy legalább tudnak ők is pihenni, amíg én vigyázok a gyerekre, meg én is örülök h elvisznek, csak az a baj h én még soha nem voltam ekkora kisgyerekkel, fogalmam sincs mit csináljak, mit játsszak vele, hogy szerettessem meg magam h el legyen velem is?

Gondoltam már arra is h veszek neki vmilyen ajándékot hátha úgy hamarabb megkedvel. Szerintetek jó ötlet és ha igen akk minek örülne egy 5 éves kislány?

SEGÍTSETEK KÉRLEK! 17/L



2012. máj. 28. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Vigyél neki édességet.Amúgy a gyerekek mindenkiért odavannak,akire felnézhetnek.Mármint aki idősebb náluk.
2012. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Olvass neki mesét, babázz, és homokozz vele. Sétáljatok, és vegyél neki fagyit, miután meghintáztattad.
2012. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Majd kialakul magától, nem olyan nehéz az, mint amilyennek tűnik. 90%-ban hiába vannak játékötleteid, ő úgy is kitalál valami mást, hogy jó jó ötlet, de mi lenne ha inkább... :D

Esetleg vigyetek kártyát, homokozó szettet ha olyan helyre mentek nyaralni. Ha tengerpart, akkor mehettek kagylókat gyűjteni, "búvárkodni", vagy különleges kavicsokat keresni, halat lesni, homokvárat építeni, vagy bármi... Majd kialakul, nem kell túlaggódni!

2012. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szívébe tudod lopni magad, ha párszor csinálsz neki frizurát (befonod a haját pl, meg színes csatokat raksz bele), vagy ha a szülei engedik, átlátszó lakkal kifested a körmét. :) Tudod, ilyen csajos dolgok. És a mese is jó tényleg, meg ha elviszed fagyizni, homokvárat építesz vele... :) Ha nincs elkényeztetve, akkor nem lesz nehéz dolgod :)
2012. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különöset ne tégy. Beszélgess vele. Majd játsz. Ez tök jó , ujra 5 éves lehetsz. Így fogd föl.
2012. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy mit csináltál ill. minek örültél akkor, amikor ovis voltál... Játszik, eszik, alszik. Sok baj nem lehet vele. A lényeg, hogy mindig legyen nálad kréta, színes ceruza, papír, hogy lehetetlen helyzetben is le tudd kötni (pl. ha esik az eső és nem tudtok hintázni, homokozni). Ha ajándékot akarsz neki venni, szerintem egy kifestő füzet jó ötlet lenne. Utazás előtt kérdezd meg az anyukáját vagy a mamáját, hogy milyen játékokat szeret, és mit visznek magukkal. És ne aggódj, egy ekkora gyerek nem veszi észre, ha pl. izgulsz olvasás közben vagy ilyesmi. Te neki már felnőtt vagy, akit csodálni fog. Legyél kedves, és nyert ügyed van. (Kivéve, ha egy hisztis, elkényeztetett perszóna, na az kellemetlen.) 25N
2012. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A szülőket érdemes megkérdezni, hogy a kislány érdeklődési köre. Ha mondjuk szereti a lovakat, akkor lovas témakörben körbenézni, ezzel kapcsolatos dolgokkal lekötni.


De ha a kislányt beszélteted, tíz perc alatt el fogja sorolni, hogy miket szeret, mi érdekli.

A gyerekek általában nagyon értékelik a kreatív dolgokat. Tehát mondjuk terméseket gyűjtsetek (toboz, gesztenye, virágok) és abból ragasszatok, építsetek valamit. Tengerparton ami kéznél van: homok, kavics, kagylóhéj.

De pl én 5 évesen, amikor Balatonnál nyaraltunk, egy egész napot eltöltöttem a nekem derékig érő (felnőtteknek térdig) vízben ebihalakra vadászva. Apám hozott két műanyag poharat, egy nála, egy nálam és pakoltuk bele az ebihalakat. A végén már ő unta és a szüleim váltották egymást a vadászatban, mert nekem már kék volt a szám, annyira fáztam, de nem akartam kijönni a vízből.


Vagy állatok megfigyelése. Ha más nem, madarak vannak vízközelben. Édesvíznél hattyúk, vadkacsák, tengernél sirályok. Etetni is lehet őket, akkor közelebb jönnek.

Engem még így 30 évesen is egész jól lefoglalt, amikor tavaly nyáron órákig rohangáltam nagy karéj kenyerekkel és etettem a hattyúkat, néztem, ahogy bunyóznak a falatokért :)

2012. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, mindenki válaszát, úgy érzem sokat segítettetek! :) össze is írtam pár dolgot amikért majd utána nézek a padláson az én volt cuccaim között. 1-2 mesekönyvet biztos találok ott is :) és leírtam a többi ötletet is, ha a nyaraláson pl. nem jut majd eszembe semmi elolvasom az ötleteiteket is kitalálok vmit. :D

a kislánnyal egyébként elég szigorúak a szülei, és ezért mindig örül ha a nagyszüleivel van, mert náluk pl. nem kell 8-kor ágyba menni stb. és a hiszti se jellemző rá.

amúgy ötleteket továbbra is várok! :))

2012. máj. 28. 21:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én ötévesemnél a körömlakkozás volt a sláger :)
2012. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem az unokahugom 6 éves lett nemrég,de egy elviselhetetlen hisztis elkényeztetett liba.A hajához nem lehet nyulni,a játékokat 2 perc alatt megunja.:(
2012. máj. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!