Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járt már valaki hasonló...

Járt már valaki hasonló cipőben? Esetleg arab barátod van? Ki mit gondol erről? Ne hitegessem magam?

Figyelt kérdés
Kis ideje megismerkedtem egy arab fiúval, muszlim. Nagyon kedves, aranyos, jó ideig hozzám se szólt, csak nézett-mosolygott, most kezdtünk el beszélni, nagyon aranyosan írt, udvarolt, kedveskedett (tudom, hogy nagyon tudnak udvarolni). Azt mondta, hogy szeretne velem sokat együtt lenni és hasonló dolgok. Kb. 6 éve él Magyarországon. Nem szeretnék csalódni, de nagyon megszeretném ismerni, hamarosan újra találkozunk, de ma nem is beszéltünk (valószínű munka miatt.. nem tudom pontosan, lehet csak szimplán kedve nem volt). Érdemes belemenni egy ilyen dologba vagy inkább hagyjam?
2012. máj. 28. 22:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Kezdj el könyveket olvasni a témában.Megtörtént esetekről szóló regényeket.És ha van egy kis időd,nézd meg A lányom nélkül soha című filmet.

Ha eszed van,leépíted ezt a fiút.Ha nincs,mehetsz hozzá,sokadik feleségnek 0 jogokkal.

2012. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Hasonló helyzetből eddig egy ismerősöm se mászott ki szerencsésen. Sok helyes srác van a világon, keresgélj még kicsit. ;)
2012. máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Sok történetet lehet olvasni a témából, pozitív és negatív kimenetelűeket egyaránt.

Viszont apukám unokatestvére szintén Magyarországon megismerkedett egy vallásos arab férfivel, aki azóta a férje, és ő az EGYETLEN felesége.Miután a férfi elvégezte az egyetemet, kiköltöztek együtt Algériába. Két fiuk van, az egyik azóta boldog apuka szintén EGYETLEN feleséggel.

De ez csak egy történet a sok közül...

2012. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már olvasgattam, kiváncsi vagyok a véleményetekre, nem szeretnék egyébként semmilyen leírt (negatív-pozitív) kritikára alapozni, legszívesebben magam ismerném meg és tapasztalnám meg a dolgokat. Ezt nem tudom, hogy jó ötlet-e talán még beszélgetek vele egy keveset, hát ha ... letudok belőle bővebbet szűrni, még 1x köszönöm
2012. máj. 28. 23:18
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ismerd meg,utána ugyis kiderül a többi is.:)
2012. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Legalább egy dologra vigyázz: ragaszkodj hozzá, hogy ITTHON éljetek, nehogy elmenj vele külföldre!!! Semmiképp! Ha annyira szeret, éljen Veled itt, a magyar jogrendszer és szokások szerint. (Amik nem tökéletesek, de az arab viszonyoknál azért kicsit jobbak.)

De én lebeszélnélek inkább az egészről.

2012. máj. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Snapette ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm ment férjhez egy arab sráchoz, és ugyan itthon élnek, de miután megházasodtak rdekes dolgok kezdték lassanként felütni a fejüket. A srác 'nehezményezte' ha olyan helyre mentek, ahol a felesége túl lenge öltözetben volt, vagyis azóta nem járnak strandra, hétvégén ki a zöldbe barátokkal meg ilyenek. Nehezményezte ugyancsak, hogy a csaj el szeretne menni egyedül a barátaival, barátnőivel valahova, tehát a csaj nem jár, attól persze a srác még igen. Itt tartanak most. Én igen kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, ha megszületik a gyerek, és arra is kíváncsi vagyok, hogy mikor jön a srácnak egy jó ötlete, hogy menjenek ki a szüleihez marokkóba egyet.

Az a helyzet, hogy nem kell a hatodik feleség legyél, hogy szar legyen. Nekem semmi bajom az arabokkal, imádom az országaikat turistaként, a kultúrájukat szeretem, de nem abban nőttünk fel, nem tudjuk megszokni, és ők nem európaiak, ezt el kell fogadnunk.

Igen, elvileg itt éltek, és minden jó, de ha ő majd menni akar haza, akkor jól gondold meg, hogy mész-e, és nagyon nagyon gondold meg, hogy gyereket hogy szülnél neki, mert azt nem tudnád megakadályozni, hogy a kicsit elvigye, és nincs az az isten, hogy egy nő kihozzon egy gyereket arab országból, arab családból a férfi beleegyezése nélkül. Évekbe telhet.

Lehet, hogy te lennél a kivétel, és nagyon jól meglennétek, de azért nagyon vigyázz.

2012. máj. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele! Még akkor sem, ha nagyon úgy tűnne, h ő már szinte európai, nem fanatikusan vallásos. Még akkor sem, ha azt állítja, nem akar hazamenni. Mert mi van, ha egy nap igen?
2012. máj. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm.Itt tanult a gyerek orvosin.Nagy szerelem, összeköltöztek, családhoz haza minden hétvégén, mindenki elfogadta, szerették, két év után hazavitte bemutatta az ő szüleinek is egy nyaralás keretében, minden szép és jó, eljegyzés is lett.

Mígnem 5 év után befejezte az egyetemet, és a hagyott a lánynak egy levelet, hogy ne haragudjon, de már gyerekkorától megvan a menyasszonya, őt kell elvennie, nem vehet el európai nőt, neki már ki van jelölve.5 év együttélés után maradt egy levél és néhány ruha.

2012. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Jujj, de durva az utolsó...

Amúgy olvasd el a Hercegnő három kötetét, egy szaúdi nőről szól, de megismerheted a könyvből az arab férfiak hozzáállását a nőkhöz. Ami egy nagy nulla. Semmibe nem veszik őket, biztosan vannak kivételek de az általános jellemző sajnos ez, így nevelik őket, ez a kultúrájuk. Ha még érzelmileg nem vagy kötve, akkor hagyd, jobban jársz.

2012. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!