Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járt már valaki hasonló...

Járt már valaki hasonló cipőben? Esetleg arab barátod van? Ki mit gondol erről? Ne hitegessem magam?

Figyelt kérdés
Kis ideje megismerkedtem egy arab fiúval, muszlim. Nagyon kedves, aranyos, jó ideig hozzám se szólt, csak nézett-mosolygott, most kezdtünk el beszélni, nagyon aranyosan írt, udvarolt, kedveskedett (tudom, hogy nagyon tudnak udvarolni). Azt mondta, hogy szeretne velem sokat együtt lenni és hasonló dolgok. Kb. 6 éve él Magyarországon. Nem szeretnék csalódni, de nagyon megszeretném ismerni, hamarosan újra találkozunk, de ma nem is beszéltünk (valószínű munka miatt.. nem tudom pontosan, lehet csak szimplán kedve nem volt). Érdemes belemenni egy ilyen dologba vagy inkább hagyjam?
2012. máj. 28. 22:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

szerintem ez attol fugg h mennyire bigottan lett nevelve a srac.

Ismertem egy libanoni fiut, nagyon kedves volt, udvarolni remekul tudott, tenyeren hordott, ehhez nagyon ertenek. Aztan kiderult h nos, van ket gyereke, es bevalotta, o imadja a noket, nem tud egy mellett meglenni. A felesege ugyancsak muszlim volt, es egy gyonyoru no. A lany gyermekenek mar 8 eves koraban megvolt kihez kell ferjhez mennie. Igy vannak nevelve. A srac munka utan ment haverozni, kartyazni, bulizni, elte az eletet, az asszonynak nem volt megengedve. Mikro fellangolas atment baratsagba, megkerdeztem tole mit tennel ha az asszony ugyanazt tenne, valasz nem lehet, es elvalnek tole. Mikro megkerdeztem mi van akkor ha az asszony valik toled, nem lehet ok nem kezdemenyezhetnek valast az o jogrendszerukben.

Ugyanakkor baba mama csoportban megismerkedtem egy szerb lannyal, neki is a ferje libanoni, de itt nott fel, es nem koveti a muszlim torvenyeket. Igaz a csajnak nem volt semmi kepesitese, es nincs onmegvalositasi alma, o el van otthon a ket gyerkoccel, foz mos vasal takarit, es lesi ferje kivansagat. a ferje meg dolgozik. Csadort nem kell hordania.

En jartam Dubaiban tobbszor is, gyonyoru orszag, es varazslatos, es neha orulnek ha ferjem romantikus lenne es hordozna a tenyeren mint az arab pasik, de nem hiszem h az en szemelyisegem beillene abba a rabszolga szerepbe amit ott egy nonek szannak. UAE sok nyugati vendegmunkas megfordul, tehat nem kell csaodrban jarnia a turistaknak, igy voltam nyilvanos aquaparkban ott, mig a nyugati nok egyszal bikiniben elveztek a meleget es ugralgattak a vizben es jatszottak a gyermekeikkel, addig az arab felesegek talpig feketeben beoltozve ugy h csak a szemuk latosztt ki ultek az arnyekban (volt vagy 45-50 fok), abrandozo szemmel nezve a ferjuket h jatszik a vizben a gyerekekkel, es a nyugati noket h ok ugyanazt teszik. Az arab noknek mind ez nem adatik meg, ok ultek csak a medence szelen az arnyekban es latszott a szemukben a szomorusag. De ok elfogadjak igy, hisz ebbe vannak bekodolva suzletesuktol fogva. Dubai-an megismerkedtunk egy sziriai arab ferfival a bankban, aki perfectul beszelt magyarul o szolitott meg minket mikor penzt akartunk valtani es segitett nekunk, elmeselte h van csaladja Mo-n, es h o csak dolgozik kint a turista szezonban, es h mennyivel jobban szereti Mo-t, pedig sziriai szuloktol szuletett semmi koteleke nem volt Mo-al, azonkivul h kesobb Mo-n tanult es ismerkedett meg jelenlegi felesegevel. Tehat mukodhet egy kapcsolat, igy en nem irnam le a sracot azonnal.

Szerintem ismerd meg a sracot nagyon jol, de eleinte ne lovald bele magad 100%osan.

2012. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ismerd meg. Van közöttük is rendes, bár kevés. De azért hallhattunk olyat, hogy a francia apuka meg az olasz apuka meg a török apuka ellopta a gyereket ...

Szóval a legfontosabb, hogy az embert ismerd meg! De talán egy magyar nem külföldi fiúval nagyobb esélyed lenne egy boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolatra mint mondjuk egy szír vagy kínai vagy akár egy grúz ffivel. A vallási és kulturális különbségeket olykor nagyon nehéz megérteni és elfogadni. És egy idő után a szerelem elmúlik. Te hány éves vagy? És a fiú? Pontosan honnan jött? Gyakorolja a vallását, imátkozik mindennap vagy csak pénteken, iszik alkoholt?

Üdv: egy 8 éve boldog házasságban élő arab feleség

2012. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ismerd meg, mert minden ember más! De nem kell beleélned magad, az első 5 perc után, hogy most hú ő a nagy Ő. ;)
2012. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 10 évig voltam egy arab felesége.

az első és legfontosabb azt megtudnod, hogy melyik országból jött, és hogy az Iszlám melyik irányzatát követi.

Persze ezek alapján sem lehet általánosítani, de első szűrőnek mindenképpen jó.

És a mondás, miszerint egy arab férfi a legjobb szerető, és a legrosszabb férj, 100%ig igaz. Értsd ezalatt, hogy udvarlási szakaszban messze überelnek minden európait, a Szaharát szemenként odahordják a kedvedért. Aztán jönnek a turpisságok, kivel barátkozzál, ne tedd ki a cicid, túl rövid a szoknyád... hogy ferde szemmel néznek a csajos programokra, ugyanakkor ők hajnalig dorbézolnak a szórakozóhelyeiken (ahol hemzsegnek a helyes arab fiúkákra vadászó, olcsó nőcskék, akik gyűjtik az arab fact...


Azonkívül 6 év rövid idő, még nem biztos, hogy rendezett a státusza, sokan keresnek kézzel-lábbal feleséget a maradásért, akiket aztán csalnak orrba-szájba.


Ezek az infóim első kézből.

Ezek után te döntesz :)

2012. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Sajnos csak most jutottam géphez és most olvasom a sok választ köszönöm mindenkinek, perceken belül reagálok:)
2012. jún. 1. 00:33
 16/24 A kérdező kommentje:

Eloszor is elnezest az ekezetert.

Egy hete talalkoztam vele utoljara, nem is kerestem igazan, persze o minden nap, ha nem levelet irt akkor sms-t, ha nem sms-t akkor felhivott. Hamarosan talalkozok vele, nem tudom ramerjek-e kerdezni a dolgaira, pontosabban, csaladra stb.? Persze azt mond amit akar:):D Lemondtam arrol, hogy legyen barmi is, annak ellenere is, hogy nagyon nehez ellenalni ennek az udvarlasnak:)De, mint embert nagyszerunek talalom es ezaltal engedek annak, hogy megismerjem jobban es talan o is engem:) Valahogy mar ugy vagyok vele, hogy lehet rossz ferjek.., de vegulis igy nevelkedtek nem mindenkepp tehetnek ok errol:) Ez van belejuk verve:) Ha gondoljatok.. leirom mi volt talalkozas utan:)

2012. jún. 1. 00:41
 17/24 anonim ***** válasza:
Írd le :-))
2012. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb. 2 hónapja ismertem meg egy jemeni fiút az interneten. Elkezdtünk chatelni (mostanában már minden nap beszélünk Skype-on). Telefonszámot is cseréltünk már, de beszélni nem tud magyarul, csak írni, mert még csak 1.5 éve van itt (egyetemre jött ide). Hát, a helyzet az, hogy nagyon-nagyon kedves, sok európai férfin túltesz, viszont nem udvarolhat, mert eléggé vallásos (muszlim), és nem nagyon célozgathat különböző dolgokra, mert a vallás megköveteli a szerény/szemérmes viselkedést a házasság előtt. De a házasságról elég sokat kérdezget, főleg arról, hogy hány évesen akarok megházasodni). Ő szeretne velem találkozni nagyon, de én még nem érzem magam rá késznek. Amire viszont számítottam, és meg is történt, az az, hogy a vallásról kezdett sokat kérdezni. Végül ki is lyukadtunk oda, hogy elmondta, hogy szeretné, hogy muszlim legyek, én pedig elmondtam, hogy ez egy nagyon komoly döntés lenne, és nekem furcsa lenne azt az életet megszokni, mivel sosem voltam vallásos. Szerencsére elég művelt és felvilágosult ahhoz, hogy ezt megértse. :) Amúgy, amikor vele beszélek, akkor nagyon hamar elmegy az idő, 5-6 órákat beszélünk, és az idő olyankor szinte repül. Jelenleg úgy érzem, hogy ő az, akivel a leginkább kompatibilis vagyok minden téren. :D

2012. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%

Édesek vagytok... lehet, hogy rossz férj, de nem tehet róla, mert így nevelkedett?

Nos lehet hogy ez még téged nem érdekel, de nekem elhiheted, hogy a társas magány kibszott szar ám...

Mindegy, én szóltam.

2012. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Szerintem ismerd meg aztán meglátod. Ők is emberek, nem lehet őket általánosítani. :D Magyar srácok közt is akad bunkó, tiszteletlen, ahogy kedves is. Szóval ismerd meg és sok sikert! ;)
2013. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!