Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársak 5 év után örökölhet...

Élettársak 5 év után örökölhetnek egymás után?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak akkor, ha bejegyzett élettársak. Egyébként minimum 10 év kellene, bizonyítva, hogy együtt éltek.
2012. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

1. A jelenleg hatályos magyarországi törvények szerint bejegyzett élettársi kapcsolat csak azonos nemű személyek között jöhet létre.

2. Nem bejegyzett élettársak az élettársi kapcsolat időtartamától függetlenül végrendelet hiányában NEM örökölnek egymás után.

2. A "tudtommal", "én úgy tudom", "szerintem" kifejezéseket tartalmazó válaszoknak az esetek nagy részében nem sok közük van a valósághoz.

2012. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"1. A jelenleg hatályos magyarországi törvények szerint bejegyzett élettársi kapcsolat csak azonos nemű személyek között jöhet létre. "


2009. július 1-jétől Magyarországon is bevezetésre került a bejegyzett élettársi kapcsolat intézménye.2010. január 1-jétől mind az azonos, mind a különnemű párok kérhetik élettársi kapcsolatuk nyilvántartásba vételét a közjegyzőknél. A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg.


2. Nem bejegyzett élettársak az élettársi kapcsolat időtartamától függetlenül végrendelet hiányában NEM örökölnek egymás után.


Kivétel az özvegyi nyugdíj, ami 10 év bizonyított együttélés után jár, illetve a közösen szerzett vagyon, ha azt bizonyítani tudják.


"2. A "tudtommal", "én úgy tudom", "szerintem" kifejezéseket tartalmazó válaszoknak az esetek nagy részében nem sok közük van a valósághoz."

A sorrendbe állítós mindentudóknak pedig az esetek nagy részében nem sok eszük van.

2012. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A sorrendbe állítós mindentudóknak pedig az esetek nagy részében nem sok eszük van."

Meglehet, hogy nem sok eszem van. Nyilván ezért is nem értem, hogy azok után, hogy alátámasztod az általam írottakat, majd valamiért idekevered az özvegyi nyugdíjat és a közös vagyont, miért engem próbálsz meg hülyének beállítani.

2012. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak azért látod így, mert az vagy:)
2012. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem támasztotta alá, hanem helyesbítette (szövegértés). Te azt írtad, csak azonos neműek között létezik bejegyzett élettársi kapcsolat, ő kijavította, hogy nem, mert különböző neműek között is.

Majd leírta, hogy az általad kiokoskodott válasz alól is van kivétel, amiről megfeledkeztél.


Száz szónak is egy a vége: te nem értesz hozzá, csak okoskodsz, ő pedig képben van. Egyetértek vele, szerintem sincs sok eszed.

2012. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6:

Legfeljebb szeretett volna helyesbíteni...


A bejegyzett élettársi kapcsolat és a közjegyző által nyilvántartásba vett élettársi kapcsolat két különböző dolog (tudod, szövegértés). Előbbi csak azonos nemű személyek között jöhet létre ( [link] ), utóbbinak pedig nincs hatása a törvényes öröklésre ( [link] ). Az állítólagos kivételeknek pedig semmi közük az örökléshez.


"te nem értesz hozzá, csak okoskodsz, ő pedig képben van"

Ikszdé.


Bocs, hogy nevetségessé váltál, de elkerülhetted volna, ha bölcsnek látszó megállapítások megtétele helyett inkább utánanézel a vonatkozó törvényeknek. Azért nincs harag, ugye? :)

2012. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!