Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, vagy nem hogy a...

Normális, vagy nem hogy a barátom nem fogad el tőlem pénzt?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a barátommal, minden jól működik közöttünk. Egyvalami mégis kicsit zavar: mivel én még tanulok, nem tudok mindent megvenni magamnak ami megtetszik, ellentétben a barátommal, aki dolgozik és elég jól is keres, bár pontos számokat nem tudok csak látom hogy mennyit és mikre költ.

Már ismerjük egymást annyira hogy tudja nekem mi tetszik meg pl. egy ruha, könyv vagy bármi más és megveszi nekem ajándékként. Persze jól esik, meg örömöt akar okozni, de ilyenkor olyan csóri érzésem van és félek h később sem lesz annyi pénzem h felépítsem a saját egzisztenciámat. Amikor azt kérdeztem tőle hogy mi lesz velünk, ha majd dolgozni fogok és keresek 70- 80 ezret? elhűlt, hogy én miért mondok ilyet, neki semmit nem befolyásol a pénz. Nem is olyan ember, de azért nem szeretném hogy később "pénzeljen" engem.

Tegnap is voltunk vásárolni ezt-azt, és erősködött hogy amit megkívánok vegyem le a polcról, úgy szeretne kedveskedni nekem valamivel. Aranyos tőle, de nem szeretnék rajta csüngni anyagilag, és most nem a 150 forintos jégkrémre gondolok hanem nagyobb dolgokra. Remélem értitek mit akarok mondani mert nehéz leírni.

Ami a legfontosabb, hogy idén el szeretne menni nyaralni velem, amire én nem tudtam félretenni, bejelentette hogy lefoglalta a szállást és mindent ő áll. Szóhoz sem jutottam, akkor én most ingyenélő vagyok?

Kívülről persze nagyon kedves dolog meg nekem is jól esik, de aki volt már ilyen helyzetben az lehet érti mire gondolok, mit érzek.

Mikor nagyon meg voltam szorulva anyagilag, mondta hogy ő nagyon szívesen ad nekem pénzt és vissza se kell adnom. Nagyon bántott ez, én nem akarok eltartott ócska nő lenni. Lehet túl büszke vagyok...

22L


2012. máj. 31. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az jó jel, ha ő szívesen adja, szeretetből, mert örömet akar okozni. De engem is nagyon zavarna a hasonló szitu. Szerintem ne aggódj miatta, ő mondta, hogy nem fogja zavarni ha kis "csóri" maradsz később is. Tudom, hogy ez egy büszke nőnek kellemetlen. Csak nyugalom, majd úgyis meglátod mi jön ki később, addig is élvezd az életet.
2012. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Ez az ő döntése. Ne érezd magad ingyenélőnek, hiszen elmondtad neki, hogy neked ez a helyzet így kínos. Örülj neki, hogy nagyvonalú és szeret élni. Van 1 csomó pasi, aki a vitrinbe/bankszámlára halmozza a milliókat és sose vinné el egy étterembe se a feleségét, nemhogy nyaralni.
2012. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Tudod,én örülnék,ha a helyedben lennék. Én mindig meglepem a páromat (3 éve) valami aprósággal,csokival,könyvvel,pizzával,de ő a születés/névnapokon kívül soha nem ajándékoz meg engem. Pedig kettőnk közül ő a kereső ember,nem én! Úgyhogy NAGYON NAGYON becsült meg ezt a fiút,mert szeret téged és ezért akar elhalmozni dolgokkal és nem a pénzügyi részét nézi. Ha majd te is keresel,te is tudsz venni neki pár ezer Ft értékben bármit...
2012. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Túl önérzetes vagy, én is ilyen voltam régen. Mindig szerettem volna visszahívni a párom, nem akartam én sem ezt az érzést.

Amint összeköltöztünk a férjemmel és közös kasszára kerültünk, ez egyből elmúlt belőlem.


A párod szeretetből adja, nem vagy kitartott vagy ilyesmi, ezt gyorsan felejtsd el. Fogadd el nyugodtan tőle az ajándékokat, az írásodból is látszik, hogy ezzel neki is örömet szerzel.

Inkább ilyen legyen a párod, mint egy olyan aki még egy fagyira sem hív meg...

2012. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

nem értem mi a gondod...hisz egyértelmüen imád....és boldognak akar tudni...magátol adja, nem te kéred, nem te használod őt ki....amiben meg tudod, te segits neki....takarits ki, fözz neki finomakat, maszirozd meg....(lehet h ezeket amugy is csinálod:), és mondjuk nem árt, ha a másik fél ilyen módon is kedves:))

ne aggodj ezen....szeret és kész:) boldognak akar tudni:) nem vagy te ingyenélő:)

23L

2012. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

igazatok van, köszönöm!

én sütni szoktam és főzni azt amit megkíván vagy épp elejti hogy "hmm de rég ettem ezt.." :)

nem élünk együtt, de valószínűleg más lesz a helyzet ha közös kasszán leszünk. :)

2012. máj. 31. 09:38
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

"Van 1 csomó pasi, aki a vitrinbe/bankszámlára halmozza a milliókat és sose vinné el egy étterembe se a feleségét, nemhogy nyaralni."


Téged el kell vinni nyaralni?Mi vagy te,valami kis házikedvenc? Ebben a fene nagy egyenlőségben arra kellene törekedned,hogy magadnak teremtsd meg a szükségleteidet. Bár kétségtelenül egyszerűbb ezt valaki mástól várni.


Amúgy az ilyen férfiakat gyakran kihasználják, és ha erre rájönnek, a nagyvonalúságnak is vége, ha meg nem,akkor megérdemli.

2012. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

"Téged el kell vinni nyaralni?Mi vagy te,valami kis házikedvenc? Ebben a fene nagy egyenlőségben arra kellene törekedned,hogy magadnak teremtsd meg a szükségleteidet. Bár kétségtelenül egyszerűbb ezt valaki mástól várni."


Nincs egyenlőség. A kérdező tanul még. Ne kötekedj hülyegyerek.

A nők is törekednek, csak ugye ha a nő a gazdagabb, akkor az a baj :D


Pedig szerintem nem is lenne ez baj :)

2012. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Szeretetből mondom: nem eltartott ócska nő vagy, hanem lökött :) Ha szeretitek egymást, akkor az a világ legtermészetesebb dolga, ami köztetek van, - kezeljétek ezt jól! Én is idősebb vagyok a feleségemnél, amíg tanult, sőt amikor nem volt munkája, az én keresetemből éltünk, a szülei néha besegítettek, de sem a házasságkötés előtt, sem utána nem volt kérdés, h amink van, az közös. Én is hasonló voltam a párodhoz, ezt feleségem néha nehezen viselte, de érezte, hogy szeretetből igyekszem megadni neki mindent, amit tudtam. Most már ő is dolgozik, van keresete, együtt keresünk. Ez így van jól. Lazulj el, és sok boldogságot! :)


33FF

2012. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

mondhatni teljesen normális... sérteni a férfi önbecsülését ha elfogadná tőled a pénzt...

én azért nem szeretem az ilyet, mert még a végén a fejemhez vágják hogy csak a pénzéért vagyok vele (volt már rá példa, csak éppen a srác azt felejtette el, hogy én többet költöttem "rá", mint ő rám :D)


ez ellen csak annyit tudsz tenni, hogy ha tetszik valami akkor nem mondod neki, hogy nehogy megvegye

2012. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!